PictView: komentáře u EXIFu

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

PictView: komentáře u EXIFu

Post by Ether »

V dialogu s informacemi z EXIFu jsou zobrazeny nějaké komentáře, ovšem nejen, že odkazují na nějaké appendixy, které jsem v nápovědě nenašel, ale navíc se v nich vyskytují nějaké nekonzistence - kupříkladu odkazy na <ImageWidth> a <ImageHeight>; tyto hodnoty tam však nejsou. Nešlo by to nějak poupravit?
Ελληνικά rulez.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView: komentáře u EXIFu

Post by Jan Patera »

ether wrote:V dialogu s informacemi z EXIFu jsou zobrazeny nějaké komentáře, ovšem nejen, že odkazují na nějaké appendixy, které jsem v nápovědě nenašel,
Jedna se o prilohy specifikace EXIF. Zkusim to poupravit. Diky za upozorneni.
ether wrote: ale navíc se v nich vyskytují nějaké nekonzistence - kupříkladu odkazy na <ImageWidth> a <ImageHeight>; tyto hodnoty tam však nejsou. Nešlo by to nějak poupravit?
Prosim, kontaktujte vyrobce SW, ktery takovy soubor vyrobil (pokud se jedna o digitalni fotak, tak kontaktujte jeho vyrobce). Ne vsichni ukladaji ImageWidth a ImageHeight (tagy 0x100 a 0x101) do EXIF sekce. Kuprikladu ted koukam na fotku z Canonu 30D a tam sirka i vyska schazeji, ale vsechny 3 tagy s res info tam jsou.

BTW, Salamander vyuziva knihovnu libexif bez jakychkoliv modifikaci a u toho chceme zustat. Nicmene spoustu zmen do libexif skutecne delam, ale ty pak protlacuji zpet na sourceforge.net, kdez libexif roste.
Proto je mozne delat jen takove zmeny, ktere nenabouraji cross-platformovost libexif.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Děkuji za vysvětlení. Dělá mi to HP ScanJet 3770 (skenuju přes wiaacmgr).
Ελληνικά rulez.
Post Reply