Názor na téma Nástroje a utility pro Altap Salamander

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Názor na téma Nástroje a utility pro Altap Salamander

Post by PepaR »

Dobrý den,

chtěl jsme jen poděkovat všem přispěvovatelům, kteří se chytli nápadu ve vlákně Nástroje a utility pro Altap Salamander, jsem rád, že to nezapadlo. Taky děkuju i za tipy na programy o kterých jsme neměl ani tucha.

PS: Nechtěl jsem tímto sdělením zaneřádit přehlednost zmiňovaného příspěvku, proto to píšu zde.

Díky
PepaR
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Není zač. Nějakou dobu už plánuju podělit se (na svém webu) s lidmi o své zkušenosti s pokročilou prací na počítači, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Takže jsem příležitost chytl za pačesy a trochu rozšířil slávu svých oblíbených programů, bez kterých bych se trápil nad jednoduchými úkony zbytečně dlouho.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Este by som odporucil urobit z toho "stickie"...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je to tam.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Díky, taky jsem chtěl to přišpendlení navrhnout.
PepaR
Raptor

Post by Raptor »

No ja teda nevim, rad si prectu jake utility kdo pouziva, ale podle nazvu threadu to maji byt utility pro Salamandera. Ale dle mne uz ted se to zvrhava na seznam programu, co proste s AS nemaji nic spolecneho. Prikladem budiz MPlayer. Co ma spolecneho s AS? Jake je jeho vyuziti ve spojeni s AS? Pouzivam ClipMate, pouzivam Hex Workshop. Melo by to tam byt taky? S AS to nema nic spolecneho, i kdyz v AS delam. Myslenka byla hezka, ale vysledek bude asi jiny nez bylo mineno. Nic ve zlem.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Sakres, vy ste ale rypal. Nicmene Vase poznamky jsou vecne a nemam k tomu co dodat. ;)
PepaR
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Myslenka byla hezka, ale vysledek bude asi jiny nez bylo mineno.
Výsledek bude takový, jaký ho uděláme :)

Souhlasím, že by nemělo jít o vlákno "další software, který vedle Salamandera používáte", ale o "další software, který v souvislosti se Salamanderem používáte". Tím myslím udělátka, která možnosti Salamandera rozšiřují (třeba textové editory, viewery, archivery), automatizují (AutoIt, některé dávky pro spouštění Salamandera, ...), případně řeší problémy spojené s jeho během (ShellExView, handle unlockery). Určitě tu budou další kategorie, které mě nenapadly. Dočasně do vlákna patří také neoficiální překlady.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Prikladem budiz MPlayer. Co ma spolecneho s AS?
Petr tu poznamenal, že pokud uvedeme textové editory, mohli bychom zmínit i Microsoft Word. Pokud uvedeme prohlížeče obrázků, proč ne MPlayer?

Hranice co zahrnout a co ne je asi problém stanovit.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

V tom případě se omlouvám za mírné rozšíření záběru diskutovaného vlákna. nConvert jsem přidal jako reakci na několikero požadavků na rozšíření možností PictViewu. MPlayer se k tomu už nějak připletl.
Ελληνικά rulez.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Petr tu poznamenal, že pokud uvedeme textové editory, mohli bychom zmínit i Microsoft Word. Pokud uvedeme prohlížeče obrázků, proč ne MPlayer?

Hranice co zahrnout a co ne je asi problém stanovit.
Chtěl jsem něco podobného napsat sám. Samotný DWGIcon, kvůli kterému bylo vlákno vytvořeno, je rozšíření shellu, tedy se Salamanderem taky nemá "nic" společného.

Pokud připustíme logiku takovou, že AS nemá vlastní editor a přitom Notepad nestačí, tím pádem hledáme vhodný editor jako náhradu, pak i následující úvaha je správná; pro AS neexistuje plugin pro přehrávání videa (přičemž třeba pro TC existuje plugin pro přehrávání videa) a WMP je šunt, logicky hledáme program, který by se dal dobře integrovat do AS jako přehrávač videí. (Příspěvek v hlavním vlákně upravím vzhledem k tomuto nápadu.)

Základním předpokladem je, že do file managmentu patří prohlížení a úprava souborů. Dříve bylo možné prohlížet pouze textově, dnes prohlížíme i obrázky. Bere někdo prohlížení obrázků za nesouvisející? Stejně tak pro práci s archivy se používaly archivery, dnes je samozřejmostí procházení/rozbalování/balení archivů integrované do správce. Přehrávání videa je esenciálně prohlížení obsahu souboru, což do rámce správce souboru rozhodně patří.

Správci souborů musí být integrovaní, jinak bychom mohli stejně dobře používat cd a ls/dir a pakl externích programů. Vývoj jde směrem k integraci, smiřte se s tím. Otázkou pouze zůstává, co je ještě utilitka/malý program (PictView, SciTE, MPlayer) a co je moloch/profesionální aplikace (Photoshop, Word, PowerDVD).
Ελληνικά rulez.
Raptor

Post by Raptor »

Ano, vse smeruje k integraci - bohuzel. A pak vznikaji takove paskvily jako je Nero 8, WinAmp 5 a mnoho dalsich aplikaci, ktere uz davno opustily svuj puvodni ucel. Opravdu je cilem kazde firmy vytvaret molochy? Obcas mi to tak pripada. Proto bych byl rad, kdyby se vyvoj AS omezil na integraci vsemoznych veci a radeji doresil problemy a nedostatky ktere ma v soucasne dobe. Nebranim se informacim o dalsich programech co se daji pouzit, ale spojovat je s AS je uz dle mne mimo misu. Ale nikomu neberu jeho nazor. Ja osobne treba ani zadne dalsi utility pro AS nehledam. Bohate by mi stacilo kdyby se dodelaly ty, ktere ma v soucasne dobe. Pak se muzeme bavit dale, pokud se vyvojovy tym dostane do stavu, ze se nudou bude kousat :-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Doufám, že nemáte dojem, že by AS rostl do šířky podobným způsobem, jako zmíněný děs NERO? Pravda, Eroiica a WinSCP jsou trochu budulínci :)

A že tu jsou lidé, kteří vedle Salamandera potřebují věci jako textový editor nebo prohlížeč videíí, pro to mám celkem pochopení ;-)

Salamander je zkrátka nástroj, který mnohým z nás běží celý den na liště a je centrem navigace ve Windows. Vychází z něj většina činností (když pominu prosté spouštění aplikace z Desktopu nebo Start menu). Potom je samozřejmě paleta nástrojů, které z něj spouštíme nebo používáme, značně rozsáhlá.
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Doufám, že nemáte dojem, že by AS rostl do šířky podobným způsobem, jako zmíněný děs NERO? Pravda, Eroiica a WinSCP jsou trochu budulínci :)
Nemam, rikam to spise tak, ze bych se toho nerad dozil :-) Uzitecne toolsy beru vsemi deseti, ale proste zastavam nazor ze kazdy program se ma pouzivat k tomu, k cemu je urceny a ne se snazit ho znehodnotit nabalovanim balastu :-)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Molochy typu Nero 8 a Winamp 5 není třeba napodobovat. Osobně používám Nero 6 a Winamp 5 jsem instaloval relativně holý (bez těch kravin). Rozumím, že Mplayer a přehrávač videí obecně je již příliš složitá aplikace na to, aby byla integrována do AS, ale myslím, že jako externí "prohlížeč" skvěle pasuje.
Ελληνικά rulez.
Post Reply