Názor na téma Nástroje a utility pro Altap Salamander

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ether wrote:Winamp 5 jsem instaloval relativně holý (bez těch kravin)
OT: zkuste foobar2000. Kolega Lukáš Cerman je minimalista (na PC edituje ve VI a bez přítomnosti CYGWIN si neumí práci s Windows představit). Když mě na foobar upozorňoval, byl jsem tedy dost skeptický ;-) Teď po roce používání to sám doporučuji.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

(Tady už není offtopic snad žádné téma.)

Jaké vlastnosti foobar2000 bys vyjmenoval jako jeho přednosti oproti Winampu?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Minimalistický, účelový, velice konfigurovatelný. Důraz na ovládání z klávesnice.

Roky jsem používal Winamp, ale když se z něj stal web browser, video přehrávač a opejkač topinek, došla mi trpělivost.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Minimalistický, účelový, velice konfigurovatelný. Důraz na ovládání z klávesnice.

Roky jsem používal Winamp, ale když se z něj stal web browser, video přehrávač a opejkač topinek, došla mi trpělivost.
Takhle jsem taky "vyrostl". Nakonec jsem i pro prehravani muziky skoncil u MPlayeru (a WMP). Z klavesnice se ovlada vse.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Winamp spouštím hlavně kvůli funkci media library, pro jednotlivé přehrávání mi stačí, jak říkáte, daleko jednodušší programy. Ovšem foobar2000 zřejmě nic takového nenabízí.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php ... ia_Library

Netuším rozdíly proti Winamp implementaci.
Raptor

Post by Raptor »

No ja osobne pouzivam WinAmp porad. Ovladam ho klavesnici, pouzivam Media Library a pouzivam synchronizaci s Last.FM. Sice je ve Winampu jak jsem rikal spousta kravin, ale graficky a user friendly GUI je pro mne plus. FooBar imho vypada proste hnusne uz jen od pohledu, i kdyz treba funkcne bude stejny. Nevim. Ale stejne tak se mi nelibi ani GUI treba Total Commanderu, takze tezko rict.

Nevim zda je to jen muj pocit, ale opravdu ma vetsina OpenSource programu takove problemy s hnusnyma GUI? :-D
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by PepaR »

Taky bych se zastal Winampu, je to sice uz nabubrely program, ale porad dobry a vyvojari se snazi. Jde mi hlavne o funkčno, pohodlnost až pak vzhled, který k tomu ale patří. Představte si AS bez GUI ;). Ale je to věc názoru. Navic sluzby jako nabidku muziky a prehravani videii zasadne vypinam uz pri instalaci. Nu a jako posledni vec, jeste jsem nenasel konkurenci Media Library, alespon podobne funkcni jako ve Winampu.
Last edited by PepaR on 13 Oct 2008, 07:12, edited 1 time in total.
PepaR
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Taky mi chvíli přišlo zvláštní používat přehrávač bez skinu, ale pak jsem zjistil, že to naskinování vlastně nepotřebuji, nechodím se tam kochat jak pěkně někdo namaloval tlačítka nebo ekvalizér, 99.9% času sedí okno v trayi. Foobar mám dojem není OSS.

OpenSource a často zoufalé GUI: souhlas. Například Firefox je dost povedený, ale tam už se točí veliké peníze a na GUI si najímají komerční firmy jako je IconFactory.
Post Reply