File Comparator - porovnání jen vybraných přípon

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Guest

File Comparator - porovnání jen vybraných přípon

Post by Guest »

Dobrý den, potřeboval bych porovnat soubory adresářů, ale jen vybraných přípon. Nedaří se mi to, i když nastavím příslušně filtry.Ty fungují na zobrazení, ale ne pro porovnání. Dělám neco špatně?Pokud ne, zlepší se to?Díky.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Potřebujete porovnávat pomocí pluginu File Comparator?

Bohužel moc nechápu dotaz.
Guest

komparace souborů

Post by Guest »

příklad: mám pracovní adresář, s několika úrovněmi podadresářů. Je tam řadas souborů s nejrůznějšími příponami. Fakticky mě zajímají jen zdrojáky, tj. *.h a *.c . Do vedlejšího adresáře si obnovím z archívu starší verzi projektu a potřebuji porovnat, v čem se liší moje zdojové kody. Bohužel se mi porovnávají všechny soubory (CTRL+F10), takže pokud jsou v podadresářích i jiné soubory kromě mých potřebných, tak se adresáře označí jako rozdílné, i když "moje soubory" jsou shodné. Nyní musím projít všechny podadreáře a každý samostatně komparovat.Což je dost pracné.Děkuji za odpověď.
Guest

Post by Guest »

A teď mě došlo, že jsem vlastně měl problém nazvat komparací adresářů, ne souborů. Potřebuji vědět, které soubory v adresáři a podadresářích se liší. V čem, to už je jiná věc, bez problému. Omlouvám se za nepřesně položený dotaz.Děkuji.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

To co hledáte je zřejmě synchronizace adresářů (minimálně její první krok, tedy nalezení diferencí). Tu Salamander zatím neumí.

Nepomohl by Vám program WinMerge? http://winmerge.org/2.6/manual/CompareDirs.html

Možná někdo poradí něco vhodnějšího. Kdysi jsem narazil na Araxis Merge, kde se mi líbila prezentace stromů: http://www.araxis.com/merge/overview2.html
Tak si do budoucna představuji okno synchronizace pro Salamandera.
Raptor

Post by Raptor »

WinMerge nepomuze, ten porovnava soubory, ne adresare.

No ja osobne obcas taky chci porovnavat jen nektere soubory a docasne to resim tak ze to vykopirovavam do temp adresare. Cili k teto feature bych se pripojil taky. Proste kdyz dam Ctrl+F10, bylo by fajn, kdyby tam pribyla moznost masky souboru, ktere se maji testovat. Ted je tam jen datum, velikost, atributy a obsah.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:WinMerge nepomuze, ten porovnava soubory, ne adresare.
Verze 2.8.4 vypadá, že to umí. Viz screenshot.
Attachments
winmerge.png
winmerge.png (56.88 KiB) Viewed 8191 times
Post Reply