Nove verze a image firmy

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Guest

Nove verze a image firmy

Post by Guest »

Dobry den, jsem dlouholety uzivatel programu Salamander a jsem s nim velice spokojeny. Spouste lidi jsem jej jiz doporucil, ale v posledni dobe mivam velky problem presvedcit lidi, ze prave Salamander je tim spravnym produktem (v porovnani s TotalCmd).

Velmi by me zajimalo, zda firma Altap je vase hlavni pracovni napln nebo zda pracujete i nekde mimo. Pokud i nekde mimo, tak zbytek prispevku muzete ignorovat nebot v takovem pripade to chapu. Pokud vsak Altap je vase hlavni pracovni napln, tak si dovedu predstavit, ze v budoucnu muzete mit problem.

Joel Spolsky (http://www.joelonsoftware.com) rika, ze duleziti jsou lide, kteri jsou chytri a umi dokoncit praci. Vy bohuzel pouze slibujete. Verze 2.0 byla vydana v unoru 2001. Prvni beta verze 2.5 byla k dispozici po vice nez dvou letech, tj. kveten 2003. Po takove dobe by si clovek rekl, ze produkt je temer pred dokoncenim. Chyba. Trvalo to vice nez 4 roky (!) nez jsme se dockali finalni verze 2.5. (Mimochodem pouze po dobu vydavani vasich Beta verzi, tj. za ty 4 roky, vase konkurence TotalCmd vydala 15 plnych verzi produktu (nepocitam bety): CE 1.2, 6.0, 6.01, 6.02, 6.03, 6.03a, 6.50, 6.51, 6.52, 6.53, CE 2.0, 6.54, 6.54a, 6.55 a 6.55a).

Po uvolneni verze 2.5 jsme se na webu docetli jak nyni se vse zlepsi a vydavani verzi bude rychlejsi. Prvni verze (ktera nema prinaset nic noveho -- viz. roadmapa na vasem webu), mela byt k dispozici hned v lete 2007. V srpnu (!) jste roadmapu aktualizovali tak, ze verze bude v zari (!). Od te doby ticho a na foru se objevuji zarucene zpravy od vas, ze to bude "kazdym dnem", "v prubehu pristiho tydne", ... a stale nic! (Mimochodem vase konkurence od doby vydani Salamanderu 2.5 uz uvolnila dalsi 4 verze TotalCmd: 7.0 RTM, 7.01, 7.02 a 7.02a).

Myslim, ze vam to dela nesmirne spatnou reklamu. Budto byste se k vyvoji meli postavit profesionalne a zacit vydavat verze podle planu. V opacnem pripade:

1. Bude pro vas stale tezsi ziskavat vetsi klienty, ktere bude zajimat jaka je spolehlivost firmy ohledne produktu -- kdyz slibi neco - dodrzi to?
2. Image vasi firmy znacne utrpi v ocich stavajicich zakazniku -- uvedomte si, jak to asi vypada kdyz od kvetna 2003 az do roku 2007 jsme vsichni pouzivali produkt, ktery neustale v zahlavi psal (Evaluation Beta Version -- nebo tak neco).

S pozdravem,
David.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nove verze a image firmy

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:Velmi by me zajimalo, zda firma Altap je vase hlavni pracovni napln nebo zda pracujete i nekde mimo.
Ano, je to naše jediná náplň. Zatím se Vaše představa naštěstí neplní a zákaznící o Salamandera mají zájem i při našem pomalém postupu, což nám umožňuje na vývoji pokračovat. Určitě si problém uvědomujeme a pokusíme se ho dlouhodobě řešit. Děkujeme za názor!
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Jen 2 poznámky:
- Total Commander není konkurencí pro Salamandera.
- Nemyslím si, že rychlost uvádění nových verzí, je měřítkem kvality nebo spolehlivosti.
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

Miroslav Novosad wrote: - Total Commander není konkurencí pro Salamandera.
Jak to, že není? Vždyť oba produkty nabízejí pokrytí stejné funkčnosti a bojují o naprosto stejný kousek trhu. Pokud jste tím chtěl říct to, že je Salamander zkrátka nesrovnatelně lepší, pak je to váš názor, leč to je tak vše. Přece jejich funkce se z 99 % kryjí - jsou věci, v kterých má navrch Salamander, a jiné, v nichž vítězí (věřím, že dočasně) TC.
I když jsem dlouholetým uživatelem Salamandera, vím, že jsou věci, které mu oproti TC chybí. Ale přesto na TC nepřejdu, protože síla a přínos AS je zase někde jinde (a pro mě to má větší cenu). Vždy je něco za něco.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

mANY wrote:... Ale přesto na TC nepřejdu, protože síla a přínos AS je zase někde jinde (a pro mě to má větší cenu).
Dyť říkám, že to není konkurence... :)
A navíc ten jeho humpolácký vzhled :x
Guest

Post by Guest »

Naprosto souhlasím s autorem tohoto příspěvku.

Nesmyslnými sliby, které patrně ani nemáte v úmyslu splnit, si zcela ničíte jakýkoli kredit. Reakce pana Ryšavého mi připadá v tomto směru příznačná. Vůbec se ne nevyjadřuje k rozporu mezi slovy a činy.

V naší firmě máme zakoupeno několik (tuším 3) licencí AS a velké množství (asi 40) licencí TC. Je téměř nemožné přimět kolegy používat AS jestliže tento český produkt nemá ani české rozhraní a jeho vývoj budí dojem, že každou chvíli zkolabuje.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokud Vám Salamander a tempo jeho vývoje nevyhovuje, používejte prosím jiný produkt. Toto fórum je určeno především k technické podpoře Salamandera a pluginů. Děkujeme za pochopení.
Locked