Nove verze salamandera

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Jan Rysavy wrote:Velice se omlouváme za zpoždění,...
Přimlouval bych se za neuvádění termínů, ať se nemusíte stále omlouvat.

V souvislosti s odhadem potřebného času na (v podstatě) cokoliv bych připomněl první dva body plánování projektu:
1) Spočti maximální předpokládaný čas na vývoj, odladění a zavedení.
2) Vynásob ho dvěma.


Jinak by mě zajímalo, co si mám představit pod "lepší podporou Vist". Ve Vistách jsou nějaké jiné soubory než ve Win2k a XP?
S Vistama jsem měl tu "čest" pouze dva dny (než jsem nainstaloval XP) a za tu dobu jsem žádné problémy s AS nezaznamenal.
Raptor

Post by Raptor »

Miroslav Novosad wrote:Jinak by mě zajímalo, co si mám představit pod "lepší podporou Vist". Ve Vistách jsou nějaké jiné soubory než ve Win2k a XP?
S Vistama jsem měl tu "čest" pouze dva dny (než jsem nainstaloval XP) a za tu dobu jsem žádné problémy s AS nezaznamenal.
Rekneme to jednoduse - Vista + UAC = spatne fungujici AS :-) Proste v soucasne dobe nefunguje AS korektne, pokud ma user zaple UAC. Pokud nema (coz ma vetsina lidi, protoze pred SP1 je UAC strasne otravne), tak problem neni zadny ... sam jedu na Viste (bez UAC) tak to vim.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Raptor wrote:
Miroslav Novosad wrote:Jinak by mě zajímalo, co si mám představit pod "lepší podporou Vist". Ve Vistách jsou nějaké jiné soubory než ve Win2k a XP?
S Vistama jsem měl tu "čest" pouze dva dny (než jsem nainstaloval XP) a za tu dobu jsem žádné problémy s AS nezaznamenal.
Rekneme to jednoduse - Vista + UAC = spatne fungujici AS :-) Proste v soucasne dobe nefunguje AS korektne, pokud ma user zaple UAC. Pokud nema (coz ma vetsina lidi, protoze pred SP1 je UAC strasne otravne), tak problem neni zadny ... sam jedu na Viste (bez UAC) tak to vim.
UAC zapnuté mám protože jsem vývojář a potřebuji přesně vědět jak se aplikace bude chovat. Navíc zapnuté UAC je výchozí nastavení. Na určité věci (např. nakopírovat soubor do Program Files) mi nezbývá nic jiného než spustit AS jako správce nebo strčit roubík mezi zuby a zapnout průzkumníka. Na druhou stranu příznávám, že ani naše aplikace není na Vista vychytaná a je na tom hodně práce. V případě správce souborů jakým AS je to může být ještě složitější.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Rekneme to jednoduse - Vista + UAC = spatne fungujici AS :-) Proste v soucasne dobe nefunguje AS korektne, pokud ma user zaple UAC. Pokud nema (coz ma vetsina lidi, protoze pred SP1 je UAC strasne otravne), tak problem neni zadny ... sam jedu na Viste (bez UAC) tak to vim.
Přesně tak, Salamander o UAC nemá ponětí a jeho podpora bude celkem zajímavá záležitost, protože eskalované operace musí běžet v jiném procesu. To bude znemanat rozdělení Salamandera na dvě EXE.

SP1 pro Vista přináší nějaké novinky kolem UAC?

Edit: našel jsem pouze toto: http://blog.stealthpuppy.com/windows/wi ... nteraction
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Raptor wrote:Rekneme to jednoduse - Vista + UAC = spatne fungujici AS :-)
Díky za rozšíření obzoru. UAC bylo první, co jsem vypnul, takže proto jsem si žádného problému nemohl všimnout.
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:SP1 pro Vista přináší nějaké novinky kolem UAC?
Ano, jedna se primarne o ruzne zmenny v poctu potvrzovani ruznych akci atd. Resp. tak je to prezentovano, ale clovek nikdy nevi co vse se tajne zmeni :-) Mam sice SP1 nainstalovany uz nejaky ten den, ale nejak nemam chut UAC zapinat, takze to nemuzu potvrdit jak se to chova.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

ALTAP Roadmap (updated 10/15/2007)

Post by fraktik »

Jak to tak chapu, tak verze 2.51 (prodej pluginu) i 2.52 (cestina) uz jsou splneny (i kdyz jejich ofic. vydani jsem nezaregistroval)...

nyni se tedy (dle Salamander roadmapy) pracuje na podpore M$Vist?

A na Unicode dojde vzapeti?
:wink:
Uz se tesim
:-)

PS: neslo by misto odpovedi me sem zeditovat vyse uvedeny odkaz?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, od minulé středy připravujeme verzi 2.51 k vydání. Součástí bude i aktualizace www stránek.
esoforte

Post by esoforte »

jestli se nepletu, tak 2.51 měla být původně vydána v srpnu 2007, pak to bylo posunuto na září 2007 a teď jste nám tu napsali že ji stále připravujete k vydání (únor 2008). je březen 2008, 2.51 nikde a to podle roadmap nemá mít nějaká převratná vylepšení...proto je zde otázka, co vám tak strašně dlouho trvá? :shock:
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

@esoforte] Tipuju, že to bude něco důležitého, když se kvůli tomu zdržuje vydání nové verze. Narozdíl třeba od velkých společností, které se nenechají zdržet prakticky ničím. Kupř. každá verze Windows je v prvním vydání silně muchovitá, ale jelikož MS chce dodržet termín, poof a je tu nová verze. Ovšem to je na jinou debatu, pointa je v tom, že jestli ALTAP ještě nevydal v2.51 (+ aktualizaci webu), je k tomu asi důvod. Tím ale nechci nějak vyvracet platnost vaší otázky, jenom mi to přišlo trochu necitlivě podané a na takové otázky lidi nikdy neodpovídají rádi.
esoforte wrote:co vám tak strašně dlouho trvá?
Ελληνικά rulez.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

esoforte wrote:jestli se nepletu, tak 2.51 měla být původně vydána v srpnu 2007, ...
...proto je zde otázka, co vám tak strašně dlouho trvá? :shock:
Už se nepřimlouvám, začínám prosit:
Prosím vás, vymažte už konečně termíny z Roadmap, protože jinak asi tyhle stupidní dotazy neustanou.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Miroslav Novosad wrote:Prosím vás, vymažte už konečně termíny z Roadmap, protože jinak asi tyhle stupidní dotazy neustanou.
OK, hotovo.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

z anglického vlákna 6.3. vypadá to že AS 2.5.1 bude brzy
Jan Rysavy wrote:We are doing our best to release version 2.51 during next week and it looks very possible right now.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, to můžeme potvrdit. Zdržela nás oprava jedné nahodilé chyby pod Windows Vista.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Ano, to můžeme potvrdit. Zdržela nás oprava jedné nahodilé chyby pod Windows Vista.
Je někde k dispozici seznam změn/novinek v nové verzi?
Post Reply