Nové logo (prosba za starou ikonu)

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Guest

Re: Hodiny

Post by Guest »

Jan Rysavy wrote:
Miroslav Novosad wrote:Jen tak naokraj: Proč jdou "místní" hodiny o ~12:15 napřed?
Omlouváme se, došlo k chybě na našem fóru.
Děkuji za odpověď, ale přece jen by mě víc zajímala odpověď na moji druhou otázku - vysvětlení, proč nová ikona nemohla být "do modra".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hodiny

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:Děkuji za odpověď, ale přece jen by mě víc zajímala odpověď na moji druhou otázku - vysvětlení, proč nová ikona nemohla být "do modra".
Pan Manolis Gerasidis vytvořil ikonku v této barvě. O modré variantě jsme trochu uvažovali, ale původní teplé barvy jasně zvítězily. Pro zajímavost přikládám barevnou studii.

Image
Last edited by Jan Rysavy on 03 Feb 2006, 16:35, edited 1 time in total.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Hodiny

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:
Anonymous wrote:Děkuji za odpověď, ale přece jen by mě víc zajímala odpověď na moji druhou otázku - vysvětlení, proč nová ikona nemohla být "do modra".
Pan Manolis vytvořil ikonku v této barvě. O modré variantě jsme trochu uvažovali, ale původní teplé barvy jasně zvítězily.
Přiznám se, že soutěž o nové logo pro Servant Salamandera mi zcela unikla. Díval jsem se do mailu a byla tam zmínka o blížícím se konci soutěže v mailu o SS 2.5 Beta 10 a jejím ukončení v mailu o SS 2.5 Beta 11. O jejím zahájení však nic. O to více mne překvapilo, kolik se sešlo grafických návrhů a navíc mnoho velmi kvalitních. Klobouk dolů před jejich autory!
Sledoval jsem tuto diskuzi, řada příspěvků si stěžuje na zaměnitelnost nové ikony např. s ikonou Outlooku. To mi nepřijde až tak kritické, viz např. můj taskbar. Ale zde publikované barevné varianty vítězného návrhu mne vedou k myšlence, zda by nestálo za úvahu poskytnout uživateli možnost, zvolit si svou barevnou variantu ikony? Tuším, že to bude i technický problém, protože ikona je součástí exe souboru, ale zkuste o tom jenom zapřemýšlet. Pokud by se to povedlo, tak už by snad nikdo nemohl být s novou ikonou nespokojen :)
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Popravdě nám to nepřipadá jako věc, která by stála za řešení. Podívejte se, kolik ostatních programů něco takového nabízí. Barva ikonky je spojena s další grafikou (splash, about, web, trika, další materiály). Raději budeme pracovat na dokončení verze 2.5. Potom už to bude stejně fuk, protože si většina uživatelů zvykne, někdo si ikonku změní a zbytek uteče ke konkurenci za hezčí ikonkou :)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Popravdě nám to nepřipadá jako věc, která by stála za řešení. Podívejte se, kolik ostatních programů něco takového nabízí. Barva ikonky je spojena s další grafikou (splash, about, web, trika, další materiály). Raději budeme pracovat na dokončení verze 2.5. Potom už to bude stejně fuk, protože si většina uživatelů zvykne, někdo si ikonku změní a zbytek uteče ke konkurenci za hezčí ikonkou :)
Já s ikonou problém nemám, pouze jsem napsal, co mne napadlo po přečtení tohoto tématu. Přesto bych měl dvě poznámky:
1) Vámi vybraná barva by samozřejmě zůstala jako primární pro defaultní ikonu a veškerou firemní grafiku, tam by se přece nic měnit nemuselo.
2) Kolik ostatních programů něco takového nabízí? - No právě, proč nebýt jako první :)
Samozřejmě s vámi souhlasím, že máte důležitější věci na práci. Sám se třeba už 4 roky těším na podporu unicode... Byl to jen podnět zamyšlení a úvaha nad příležitostí, jak uspokojit určitou skupinu uživatelů. Pochybuji, že by někdo kvůli ikoně odcházel ke konkurenci, ale rozladění nad ikonou někomu může kazit celkový dojem. Na druhou stranu, čas na změnu ikony, kvůli které je tato diskuze, se také našel. Tak proč nevyužít ten perfektní multi barevný vítězný návrh plně :)
Altap Salamander fan since 1998
Borixeus

Moznost vyberu ikonky

Post by Borixeus »

Nerikam, ze si na novou ikonku rychle nezvyknu, ale prece jen bych se chtel primluvit za to, aby bylo mozne si ikonku zmenit na tu puvodni. Tahle nova by podle meho nazoru byla opravdu lepsi v modrem, ta oranzova tam vazne moc nesedi a je fakt, ze vypada k necemu jen ve velkem.
Robin_WH
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2006, 14:37
Contact:

Post by Robin_WH »

Taky by mě potěšila možnost vybrat si ikonku (nejlíp ze všech co byly přihlášeny do soutěže), nebo kdyby alespoň byly zahrnuté do exe nebo dll. Nedá se než souhlasit taky s tím že jsou důležitéjší věci napraci (kde je alespoň základní unicode?!!! F5,F6,F8), ale tohle prostě drobnost, která by potěšila...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Robin_WH wrote:Taky by mě potěšila možnost vybrat si ikonku (nejlíp ze všech co byly přihlášeny do soutěže), nebo kdyby alespoň byly zahrnuté do exe nebo dll.
Mimo důvodů, které uvádím nahoře je tu překážka v tom, že ALTAP nemá právo ostatní ikonky použít. Patří jejich autorům.
Robin_WH
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2006, 14:37
Contact:

Post by Robin_WH »

Jan Rysavy wrote: Mimo důvodů, které uvádím nahoře je tu překážka v tom, že ALTAP nemá právo ostatní ikonky použít. Patří jejich autorům.
Pokud vám chybí souhlas autorů ikonek tak proč si o něj prostě nenapíšete? Buď vám ho dají (jakože nejspíš ano) anebo ne. Neříkejte mi, že je to taková hrůza, na chvíli si sednout a naťukat hromadný e-mail....
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Robin_WH wrote:
Jan Rysavy wrote: Mimo důvodů, které uvádím nahoře je tu překážka v tom, že ALTAP nemá právo ostatní ikonky použít. Patří jejich autorům.
Pokud vám chybí souhlas autorů ikonek tak proč si o něj prostě nenapíšete? Buď vám ho dají (jakože nejspíš ano) anebo ne. Neříkejte mi, že je to taková hrůza, na chvíli si sednout a naťukat hromadný e-mail....
Vždyť je to zbytečný, nechte toho Salamandera tak, jak je a je to !
Neříkejte mi, že si na to nikdo nezvyknete ? Sic pravda, takovéhle odstíny žluté jsou hodně používané, ale tak čtyři prsty v kolečku a hned vím.
A když už, tak prý existuje nějakej ResourceHacker :D

Hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Robin_WH wrote:Pokud vám chybí souhlas autorů ikonek tak proč si o něj prostě nenapíšete? Buď vám ho dají (jakože nejspíš ano) anebo ne. Neříkejte mi, že je to taková hrůza, na chvíli si sednout a naťukat hromadný e-mail....
Ano, je to problém. Znamená to od autorů získat písemný souhlas, skutečně není řešením je ospamovat, jak navrhujete. Také bychom autory měli za loga nějakým způsobem odměnit, nemyslíte?

Navíc, jak už jsem psal, máme mnoho dalších důvodů, proč ikona zůstane v současném stavu. Můžeme se bavit o dopilovaní detailů (nedokonalý aliasing, nedokonalý obrys verze bez alfa kanálu, ošklivá 16barevná verze, viz http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=252), ale to je vše.

Pokud Vám ikonka nevyhovuje, použijte například zmíněný ResourceHacker a ikonku si nahraďte. Ostatně proto jsme původní ikonku nechali v salamand.exe.
-maX-

Post by -maX- »

Ja by som zase privital, keby bolo mozne ikonky v sytemtray u jednotlivych instancii Salamandera najako odlisit (nejake male cisielka alebo nieco podobne), pretoze mam casto spustenych viac okien (a to hlavne ked robim poriadky na disku) a robi mi problem orientovat sa v tom.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

-maX- wrote:Ja by som zase privital, keby bolo mozne ikonky v sytemtray u jednotlivych instancii Salamandera najako odlisit (nejake male cisielka alebo nieco podobne), pretoze mam casto spustenych viac okien (a to hlavne ked robim poriadky na disku) a robi mi problem orientovat sa v tom.
Pokud máte zájem o novou funkci (jako je tato), založte pro to prosím nové vlákno v odpovídající kategorii. Tento požadavek do tohoto vlákna napatří. Děkujeme.
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

Přečetl jsem si (snad) celé toto vlákno...

K ikoně. Není špatná, ale ten kdo někdy viděl mloka, věděl by, že má mnohem širší nohu než je v ikoně... ta teď (zejména v 16x16) připomíná spíše malý strom. Ale i přesto, že bych se osobně přimlouval spíše k faceliftu stávající ikony (převedení na modernější barvy, její vektorizaci, atd) než novému návrhu, považuji ji za celkem zdařilou.

K ostatní grafice. Zajímalo by mě, zda Vám ten pán z Řecka navrhoval i splashscreen a aboutbox. IMHO to působí tak nějak nevyváženě, ten layout, nápis tak blízko u okraje... Přiznávám, že nejsem grafik, takže si netroufám to soudit, ale připadá mi to divné. Moje žena grafička je a byla z toho celkem zklamaná...

Nicméně to celé je slušné a většina uživatelů s tím pravděpodobně nebude mít problém. Ale myslím, že když už se tomu věnovalo takové úsilí, je škoda, že se to nepodařilo dotáhnout do lepší podoby...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, pan Gerasidis navrhoval i splash screen a about box. Pokud máte konkrétní návrhy na vylepšení, pošlete mi je prosím jako PNG emailem na jan.rysavy@altap.cz. Děkujeme.
Post Reply