licence na 2.5.

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
sobosan
Posts: 2
Joined: 11 Sep 2007, 11:54

licence na 2.5.

Post by sobosan »

dobry den,

asi mi to vazne nemysli, ale nejak nechapu problem, proc nelze koupit AS2.5. Pouzivam uz hodne dlouho 2.0, za nic bych nevymenil, proto uz delsi dobu pouzivam 2.5 v evaluation modu. Uz par mesicu pri registraci to odkaze na web, kde je omluva, ze nemuzete z nejakych duvodu poskytnout klice. Misto toho si mam koupit starou verzi a pouzit klice na 2.5. Proc tedy nemuzu koupit 2.5.? Porad nevim, jestli mam cekat na nejakou novou verzi nebo co mam delat. 2.5. bych rad pouzival ale s uvodni obrazovkou 3sec me to uz nebavi ;)

diky za vas cas
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Verzi 2.5 nelze zakoupit, protože na to není připravena naše vnitřní databáze. Ta eviduje zakázky, vystavuje registrační klíče a faktury, připravuje podklady pro účetní, atd. Současně je třeba přepracovat nákupní stránky, aby uživatelé mohli snadno dokoupit plugin WinSCP a PictView k současným licencím. Na obou úlohách intenzivně pracujeme.

Pokud nemáte zájem o WinSCP plugin, můžete zakoupit Salamandera 2.0 a o nic nepřijdete (z hlediska upgradu na verzi 3.0 bude jedno, zda jste zakoupil klíče pro 2.0 nebo pro 2.5).
sobosan
Posts: 2
Joined: 11 Sep 2007, 11:54

Post by sobosan »

v podstate mi staci obyc FTP na muj web (za predpokladu, ze najdu, kde vypnout welcome message, ktera mi pije krew ;)) ) a funkce undelete, pokud je soucasti licence.

chapu tedy dobre, ze pokud nyni koupim 2.0, ten klic, ktery mi poslete, bude slouzit pro pripadne nove verze?

a uz posledni otazka ode me, kdy odhadujete mit upraveny web system pro moznosti zakupovani jiz primo 2.5?

diky za vse ;))
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Všechny pluginy mimo WinSCP, PictView a SFX jsou v zahrnuty v základní ceně Salamandera (například FTP klient nebo Undelete plugin).

Pokud nyní zakoupíte Salamandera 2.0, upgrade na verzi 2.5 je zdarma, takže klíče fungují také ve všech verzích 2.5x a zbavíte se úvodního okénka s prodlevou.

V případě přechodu na další velké verze Salamandera (3.0), plánujeme nabídnout existujícím uživatelům výraznou slevu. To je ale momentálně vzdálená budoucnost (minimálně rok a půl) a může dojít ke změnám dle okamžité situace.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Někde je chybička:
Jan Rysavy wrote: Pokud nemáte zájem o WinSCP plugin, můžete zakoupit Salamandera 2.0 a o nic nepřijdete (z hlediska upgradu na verzi 3.0 bude jedno, zda jste zakoupil klíče pro 2.0 nebo pro 2.5).
Kontra: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=3232#3232

Takže "Příští hlavní zdarma" už neplatí? Nastala změna licenční politiky?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, především z důvodu zjednodušení správy verzí momentálně plánujeme systém, kde upgrade na další "velké" verze by byl pro existující uživatele s výraznou slevou. Ale opět opakuji, že může dojít ke změnám, problematice se ještě budeme věnovat.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Škoda. Lámal jsem některé spolupracující firmy na Salamandera (jedny z explorer/sal 1.52 mnou jim nainstalovaného, druhé z TC). A právě formulku "další verze zdarma" jsem používal jako argument. Fakticky se (v jednom případě) čeká už jen na oficiální CZ verzi.

... tím neříkám, že ten upgrade zdarma je nutný či vhodný a že i bez něj stojí Salamander jen pár korun... Jen, že už jsem často užíval daný argument jako podpůrný (a kdybych věděl, že to padne, tak by bylo lepší se jim o tom vůbec nezmiňovat). A že poté co jsem pár lidem už před notnou dobou naznačil , že jasně podívejte na (plánovanou) 2.5: CZ verze (dost důležité u běžných uživatelů), upgrade na další verzi free, to už přece stojí za to přejít - tak se finální verze protáhla neúměrně dlouho, CZ stále není, free upgrade se vypařil :(

Salamanderu fandím všema 10ti, sám ho používám notně dlouho. Zajásal jsem, když se objevilo fórum, které velmi pomáhá při technických problémech. Ale, dle mého názoru, nakolik si smím dovolit Vám do toho kecat, by asi bylo vhodnější zde:
- buď vůbec neprezentovat budoucí, očekávanou, firemní politiku licencí a dotazy na ní zakázat, nezodpovědět (přinejhorším popravdě zodpovědět že žádnou nemáte, že jsou to jen momentální odhady, žádná politika)
- nebo zrychlit vývoj natolik, aby se licenční odhady alespoň stihly prakticky uplatnit (t.j. aby vydržela alespoň ty dvě velké verze, ovlivňují-li se)
- nebo ji neměnit tak často (často myslím relativně, nikoli vzhledem k datu, ale k vydávání verzí) (výsledek tentýž jako předchozí bod, aby vydržela tolik, aby se uplatnily výhody v ní prezentované)

Osobně si beru ponaučení - Vaše licenční odpovědi zde na fóru, týkající se věcí budoucích, musím plánovitě ignorovat. Stejně pozbudou platnosti dříve, než se uvedou v praxi.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Za závaznou prosím považujte informaci na našich www stránkách: upgrade 2.0 na 2.5 zdarma. Vše ostatní (včetně cen, licenčních podmínek nebo roadmap) se mění s probíhajícím vývojem.

Toto fórum využíváme (vedle technické podpory) pro diskuzi s uživateli a zde prezentované postoje jsme již mnohokrát změnili, abychom uživatelům vyhověli nebo se přizpůsobili novým informacím. Z toho důvodu máme potřebu sdělovat i pohled do budoucna.
panacek

Post by panacek »

Musíte prostě pochopit, že lidé si chtějí koupit licenci na verzi 2,5, protože potom by měli zajištěnu i licenci u třetí verze. Já jsem také chtěl čekat a koupit licenci na verzi 2,5, ale po shlédnutí několika diskuzí jsem prostě dospěl k názoru, že v tomto ohledu se na Altap nedá spoléhat a koupil jsem licenci na AS 2. A to bylo asi před rokem (můžu dohledat podle faktury) a opravdu by se čekání to nevyplatilo. Protože prostě v těchto věcech nejste schopni svoje vyjádření dodržet. Tohle jsou důležité věci a nemůžete je zanedbávat! A vůbec to nesouvisí s kvalitou Vašeho programu, který mi vyhovuje.
nico

Post by nico »

Bylo by fajn, kdyby Altap odpovedel na Panackuv prispevek. Take netrpelive cekam na legalizaci sve demoverze. Chcete moje penize nebo ne?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

nico wrote:Bylo by fajn, kdyby Altap odpovedel na Panackuv prispevek. Take netrpelive cekam na legalizaci sve demoverze. Chcete moje penize nebo ne?
Naše stanovisko je uvedeno v tomto vlákně. Co Vám přesně není jasné?

Poznámka pro školy (Altap Salamander EDU): upgrade na Altap Salamander 2.5 FULL (zahrnuje také licence pro pluginy WinSCP, PictView a Self-Extractor) rozešleme školám zdarma, jakmile zahájíme prodej verze 2.5. Tento krok jsme schoni udělat na základě vstřícného přístupu Martina Přikryla, autora pluginu WinSCP.
nico

Post by nico »

Stanovisko jsem pochopil. Jake jsou vsak duvody staleho odsouvani funkcnosti platebniho systemu nechapu.
Tri lidi se ptaji na to same a vy nechapete? Proste napiste, zda ma Salamander vasi podporu, je pro vas jeho dalsi vyvoj zajimavy nebo se chcete venovat necemu jinymu. A podle toho koupim nebo nekoupim.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Důvody jsem popsal v prvním příspěvku. Zkrátka musíme přepracovat vnitřní databázi objednávek, abychom nápor uživatelů (dokupujících pluginy pro verzi 2.5 a rozšiřujících licence) dokázali odbavit v konečném čase. Salamander je náš jediný projekt a je pro nás klíčový, proto mu věnujeme veškeré naše prostředky.

Chápu, že se Vám náš postup dopředu musí připadat nesnesitelně pomalý, nám se také tak jeví. Momentálně ale nevidíme jiné východisko než dokončit podporu pro prodej verze 2.5 (zmíněná databáze a úprava webovských stránek), abychom mohli pokračovat na dalších verzích Salamandera.

Zároveň náš kolega Tomáš Kopal dokončuje migraci současného serveru na moderní stroj, čeká nás stěhování do nového server house centra. Uživatelé by to měli pocítit na znatelně rychlejším chodu stránek a jejich rozšiřování (například plánovaná WiKi).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ještě bych pravděpodobně měl lépe popsat, co vnitřní databáze řeší. Jde o software, který příjímá objednávky z webovského formuláře, případně od dealerů. Následně na jejich základě vystavuje registrační klíče, které automaticky rozesílá.

Existuje celá řada způsobů, jak Salamandera zakoupit (na fakturu, dobírku, přes dealera, přes SWREG kreditní kartou, přímou objednávkou u nás, nákupem na naše konto v Německu, který je výhodný pro země eurozóny díky téměř nulovým převodním poplatkům, atd). Databáze postihuje všechny tyto cesty, vystavuje daňové doklady, které přikládá zákazníkům k registračním klíčům.

S fakturací je spojená potřeba evidovat kurzovní lístky a počítat podle patřičně převedených měn. Zároveň podpora pro změny cen, ke kterým jsme nuceni díky stále slábnoucímu dolaru. To celou problematiku komplikuje, protože cena není konstantní, ale mění se s datem.

Na konci měsíce vystavuje naše vnitřní doklady pro účetní (exportuje přímo data pro účetní software, tiskna faktury, atd). Dále nás upozorňuje na nezaplacené objednávky, počítá množství peněz, které máme měsíčně převést autorům pluginů.

Dále databáze řeší problematiku rozšiřování stávajících multilicencí nebo dokupování pluginů. Vše má samozřejmě návaznost na webovské stránky (objednávkové formuláře).

Databázi jsme byli nuceni přepsat do Unicode, protože do ní vstupují jména a adresy v různých kódováních. Udělali jsme si tak poměrně přesnou představu o tom, co bude znamenat zavedení Unicode do Salamandera 3.0. Databáze má přibližně 1.5MB zdrojového kódu, proto její úprava zabírá tolik času.
nico

Post by nico »

Vyborne, dekuji, koupim. Jste ohromne precizni, proto vam to zabira mozna tolik casu. Nemusi byt vse 100%, staci 90%.
Post Reply