dialogové okno ověřovací provoz

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Tinny

dialogové okno ověřovací provoz

Post by Tinny »

"Dialogové okno - ověřovací provoz - tento software můžete testovat a ověřovat 30 dní" - Zcela chápu, proč to tam je a nic proti tomu.

Až na to, že to má jeden nemilý efekt. Jsem se sám přistihl (a nebudu asi sám), že jsem Salamander už týden nespustil, jelikož při představě, že budu muset pár vteřin čekat a odklikávat (a souborový manažer je potřeba mít okamžitě k dispozici, než zapomenu, co jsem chtěl dělat), tak jsem radši pustil hned TC (v zaměstnání máme licencovaný). Měl jsem ideu, že si na Salamander "budu zvykat" a osahávat jej v praktickém provozu, a že si jej kopím (a navrhnu jeho koupi podniku - mám totiž do toho co mluvit). No, ještě jsem si ho tedy vůbec nezažil a neosahal...

Navrhoval bych tedy tento obstrukční dialog, upozorňující na nutnost koupě licence o 30 dní nebo odinstalování nějak předělat. Třeba jej dát na konec, tedy, že by se objevil po vypnutí Salamanderu (tj. manažer by byl "ready" k použítí okamžitě, a dokonce by to byla další výhoda proti nelicencovanému TC). Na konci by to už tolik nevadilo a "práci" by to odvedlo tutéž.
Berte to jen jako námět k zamyšlení (v rámci bodu - "zapracovat na marketingu"), rozhodně Vám do toho nechci mluvit.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: dialogové okno ověřovací provoz

Post by ino »

Tinny wrote: Měl jsem ideu, že si na Salamander "budu zvykat" a osahávat jej v praktickém provozu, a že si jej kopím (a navrhnu jeho koupi podniku - mám totiž do toho co mluvit). No, ještě jsem si ho tedy vůbec nezažil a neosahal...
Trochu nechápu.
Pokud zvažujete hromadné nasazení produktu ve firmě a potřebujete více času na jeho "osahání", tak nechápu proč si prostě jednu licenci nekoupíte... Už jenom tím, že jste vydržel těch zkušebních třicet dnů Salamandera používat svědčí o tom, že vám padl do ruky, takže to určitě vyhozené peníze nebudou.

Imho: je fakt, že by to úvodní okno mohlo být i na konci, aby si po dobře vykonané práci uživatelé připoměli, že nic není zadarmo ;-)

Ješte jedno srovnání: když jdete do kina, tak zaplatíte dopředu, ne až po prvních třiceti minutách...
Tinny

Post by Tinny »

no ještě mi právě do ruky nepadl a zatím asi hned tak nepadne. Jestli jsem ho spustil za celou dobu tak pětkrát, tak je to hodně.. a jak píšu, za poslední týden vůbec. Hm, časem asi zapomenu že ho mám na ploše a za měsíc odinstaluji. No, marketing. ;-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: dialogové okno ověřovací provoz

Post by zarevak »

Tinny wrote:Jsem se sám přistihl (a nebudu asi sám), že jsem Salamander už týden nespustil, jelikož při představě, že budu muset pár vteřin čekat a odklikávat ..., tak jsem radši pustil hned TC (v zaměstnání máme licencovaný).
No vidíte - tím to asi bude: pokud si spustíte nelicencovaný Total Commander, tak na vás také vyběhne s podobnou hláškou a ještě vám předhodí hádanku, ve které musíte jako cvičená opička kliknout na tlačítko s odpovídajícím číslem :shock:
Salamander vás na začátku zdrží pouhé 3 vteřiny, aby vás alespoň donutil přečíst si titulek okna :) Co píšou ve stejném okně TC netuším, protože jen hledám číslo tlačítka, které mám zmáčknout :roll:

* U nelicencovaného Salamandera také dostáváte ve svě pracovní době 3 vteřiny na odpočinek z každodeního stresu :wink: - licencovaná verze vás o tento odpočinek bohužel připraví :(
* Většina z nás Salamandrovců spustí Salamandera chvilku po startu počítače a necháme ho připravený běžet na pozadí celý den. 8)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Pokud máte pro testovací účely problém s pár sekundami na začátku, tak (pokud to neuděláte tak, že si koupíte jednu plnou licenci, pro testování) doporučuji kontaktovat Altap přímo, mailem a dohodnout se na individuálních podmínkách. Osobně jsem měl pár dotazů a žádostí a firma Altap mi vždy vyšla vstříc - a to i v době kdy nebylo fórum a nebyl jsem zde aktivní. Stačilo napsat mail a dohodnout se na mých specialitkách.

Např. u firem se kterými spolupracuji to děláváme tak, že zákazníkům, pokud mají problémy s demoverzí, dáváme časově omezenou licenci a plnou verzi (resp. osekanou o funkce, které daný zákazník nevyužije).
Guest

Re: dialogové okno ověřovací provoz

Post by Guest »

Total Commander, tak na vás také vyběhne s podobnou hláškou a ještě vám předhodí hádanku

- no a díky tomu by mohl AS získat další výhodu proti TC. Věděl jsem, že se moje myšlenka zvrhne na dokazování, proč to tam musí být a že je to tak "nevyhnutelně správně". Neříkal jsem, že ta tabulka tam nemá být vůbec. Myslel jsem, že jejím účelem má být sdělení, že tento produkt není freeware, ale že se musí zaplatit a kolik dní testovacího provozu ještě zbývá. Obávám se, že má bohužel i jiné efekty. Ostatně u produktu, který chce prorazit přes zavedenou konkurenci, bych čekal více nápaditosti. Dobrá, tuto polemiku končím, nechť to je, jak je.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Upravíme tedy úvodní okénko tak, aby první tři týdny nezdržovalo a šlo rovnou odmáčknout.

Programy zdržující během zavírání jsou mě osobně velmi protivné, takže to od nás nečekejte :)

Děkujeme za nápad...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nakonec jsme se rozhodli upravit okno tak, že první dva týdny testování se sice zobrazuje, ale lze okamžitě odmáčknout. Další dva týdny je již třeba 3 vteřiny čekat. V průběhu dalších měsíců (po expiraci) se doba progresivně prodlužuje.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:V průběhu dalších měsíců (po expiraci) se doba progresivně prodlužuje.
:shock: Toho jsem si ani nevšiml. Přeinstalovávám Windows tak často, že mi jeden Salamander nevydrží více než dva měsíce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ether wrote::shock: Toho jsem si ani nevšiml. Přeinstalovávám Windows tak často, že mi jeden Salamander nevydrží více než dva měsíce.
:lol:
Post Reply