Windows Vista a symbolické linky v Dokumentech

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Martin Pavlis

Windows Vista a symbolické linky v Dokumentech

Post by Martin Pavlis »

Dobrý den

Ve složce "My Documents" jsou ve Windows Vista další složky, které ovšem nejsou klasické složky, ale symbolické linky na NFTS.

Jedná se typicky o "My Music", "My Pictures" a dalsi.

Muj problem spociva v tom, ze tyto linky me maji presmerovat do korektnich adresaru ve Windows Vista (jsou jinde, nez drive).

Zatimco Pruzkumnik to zvladne, AS mi rekne: "(5) Pristup odepren".

Protoze verze RC3 ma podporovat Windows Vista, ptam se, zdali je nekde chyba?

Diky
Martin
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Zkousel jsem to a me Explorer ve Viste napise taky "Access is denied." Nezkoumal jsem jak to maji vymyslene, ale sazim na to, ze ty linky jsou tam z jinych duvodu (maji hidden + system atributy, takze je normalne Explorer vubec neukazuje).

Kazdopadne "My Documents" jeste budeme patchovat, ukazujeme spatnou ikonu + nazev je bez "My", takze se na to jeste podivame.
Guest

Post by Guest »

Me je jasne, proc to tam je... je to z duvodu, ze ve Vista jsou presmerovany ruzne adresare do novych lokaci. Napriklad slozka "Aplication Data" z profilu byla presunuta do "C:\User\...".

A tyhle linky tam jsou proto, aby starym aplikacim, ktere nevedi, kde jsou ted nove tyto slozky umistene "pomohly", tedy je presmerovali do spravneho umisteni.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Ano, je to tam presne z techto duvodu (kompatibilita se starsimi Windows a jejich cestami). Navic maji tyto "adresare" (junction points) zakazane listovani obsahu, proto do nich nelze vstoupit v Salamanderovi. Zakazane je to z duvodu, aby napr. zalohovaci utility nezalohovaly take tyto "adresare" (data by se zalohovala dvakrat).

Takze nejde o chybu, doporucuji tyto "adresare" ignorovat.

Vice napr. na: http://www.svrops.com/svrops/articles/jpoints.htm
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Windows Vista a symbolické linky v Dokumentech

Post by Petr Solin »

Martin Pavlis wrote:Muj problem spociva v tom, ze tyto linky me maji presmerovat do korektnich adresaru ve Windows Vista (jsou jinde, nez drive).

Zatimco Pruzkumnik to zvladne, AS mi rekne: "(5) Pristup odepren".
Dejte mi prosim vedet jestli vas Pruzkumnik skutecne presmerovava do cile techto linku (junction pointu). Nam Pruzkumnik nic takoveho nedela (jen pise, ze pristup byl odepren).
Martin Pavlis

Post by Martin Pavlis »

Ano, dela mi to to same. Akorat jak mam skryte soubory, tak je normalne nevidim :) Na Hidden Files ma AS :)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Připravovaná verze 2.51 bude umět procházet tyto linky (změna cesty do cíle linku), zhodnotili jsme to jako praktičtější než chování Průzkumníka.
David

Post by David »

Prejdete na vlastnosti dane slozky > Security > Advanced tlacitko. Tam uvidite, ze jeden z Permission entries je typu Deny. Klepnete na tlacitko Edit..., oznacte dany zaznam a potom tlacitkem Remove odstranit. Tim ziskate pristup do dane slozky.

Bohuzel je toto potreba udelat pro vsechny slozky, kam normalne nemate pristup. Jinak podle me Salamander s linky pracuje uplne normalne.

David.
Post Reply