Nové jméno.

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
ferda

Nové jméno.

Post by ferda »

Nevím jistě, jestli je už na 100% jistý nový název - Altap Salamander; ale proč pojmenovávat program podle firmy? Nikde jsem to neviděl, proč ne jen a pouze Salamander? :roll:
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Nové jméno.

Post by ino »

ferda wrote:Nikde jsem to neviděl
lol
Tak toto me pobavilo. Co treba Microsoft Windows *, Nero Burning Rom, Adobe Acrobat...
ferda

Post by ferda »

stydím se, to mě nedošlo :lol: Ale i tak...
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Angličtina je pro mne cizím jazykem, takže nerozumím přesně nuancím, na které tu upozorňovali angličtí rodilí mluvčí.
Na druhou stranu v angličtine je současné jméno v podstatě Služebník Salamander, které takto přeložené zní divně i v češtině. 8)

Změna názvu mne také trochu mrzí - místo, abych řekl: "Udělám to v Servantovi," budu muset použít krkolomnější verzi: "Udělám to v Salamandru."

EDIT: Salamander je mlok, takže 100% překlad je: Služebník mlok :D
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

zarevak wrote:Změna názvu mne také trochu mrzí - místo, abych řekl: "Udělám to v Servantovi," budu muset použít krkolomnější verzi: "Udělám to v Salamandru."
Já naštěstí používám "Salamandr", takže změna se mě nedotkne, a po pravdě jsem ještě neslyšel od žádného jiného uživatele (a že jich pár desítek znám) aby používali "Servant", takže doufejme, že jste výjimka :-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Mem wrote:... takže doufejme, že jste výjimka :-)
:D :D :D to vám tedy pěkně děkuju 8)
Post Reply