Servant Salamander na ŽIVĚ

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Servant Salamander na ŽIVĚ

Post by Jan Rysavy »

Do středy odpoledne (20.9.2006) lze na Živě klást otázky týkající se vývoje, minulosti a budoucnosti Servant Salamandera. Pokud máte dotaz, (který by například mohl zaujmout i další uživatele) neváhejte se zeptat:

http://www.zive.cz/online/default.asp?OID=12
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

tulpik

Nechapu

Post by tulpik »

Jak muze nekdo psat FTP klienta 3 roky? To u toho videl ten jazyk poprve? Proste to nepochopim.

I kdyz je to OT mohl by jste odpovedet.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Problém FTP pluginu byl v tom, že práce na něm byla přerušována a s tím je spojená režie, když má člověk zapadnout zpět do problému. Petr zkrátka na pluginu neměl možnost pracovat souvisle, musel řešit chod firmy a připravovat půdu pro ostatní pluginy.

Mimo vlastního programování bylo potřeba také plugin vymyslet, samotná analýza má desítky listů A4 a vznikala měsíce. Design FTP pluginu je velice komplikovaný z důvodu, které uvádím v rozhovoru na Živě.

Pokud toto pomineme a budeme předpokládat, že FTP klient vznikal celé tři roky. Je to celkem 80000 řádků kódu. 80000 / (3 * 220 pracovních dnů) = 121 řádků na den. To je nadprůměrné číslo. Myslím tím odladěný kód, systematicky protestovaný řádek za řádkem včetně všech chybových větví.

Poznámka: Jistě jste programátor, který má zkušenosti s větším projektem, že vynášíte soudy?
tulpik

jiste..

Post by tulpik »

I tak se mi to zda hrozne moc, vubec nechapu co je to za plugin ktery ma 4 stranky A4 specifikace, 80k radku kodu. Co pak ten plugin tak zajimaveho dela?

Ano jsem programator, mam zkusenosti z vetsimi projekty, kvuli firemni imunite nebudu jmenovat... Mohu jen rici ze kdybych mel byt zaplacen firmou u ktere jsem zamestnan, stal by je tento plugin s prepoctem na vase hodiny 2.000.000Kc, coz se mi zda extrem.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ano, to jsme již všechno četli ve Vašich příspěvcích na Živě. Vaší dobrou práci Vám přejeme.

Zda se Vám vynaložený čas zdá nebo nezdá přiměřený není relevantní.

Co náš FTP klient umí a co žádný nám známý FTP klient neumí jsem popsal v rozhovoru na Živě. Znáte jiný FTP klient s takovou funkcionalitou?
tulpik

Post by tulpik »

Mohl by jste mi to priblizit? Nechce se mi to na zive uz hledat.

Nerad bych delal ukvapene zavery a tim vas treba urazil..
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Tomas Kopal »

Jako u vseho, je to vec kompromisu. Bylo by mozne napsat jednoducheho ftp klienta za nejake dva tydny. Stacilo by pouzit implementaci FTP, kterou Microsoft ve Windows nabizi spolu s IE a kterou pouziva Explorer. Znamenalo by to ovsem prebrat i vsechny jeho neduhy - nemoznost pripojit se na nektere systemy (neveril byste, na jake "obskurni" systemy se uzivatele Salamandra pripojuji), nemoznost udelat kvalitni zpracovani chyb, nedostatek kontroly nad vlastnim chovanim (timeouty apod.) atd.
To jsou kompromisy, ktere se Altap snazi nedelat. Proste Salamander je pro uzivatele, co ocenuji kvalitu pred kvantitou.
FTP klient Salamandra je uvnitr slozitejsi nez vetsina ostatnich klientu, ale diky tomu je jednodussi a spolehlivejsi pro uzivatele. A navic kvalitni vnitrni architektura otevira nove moznosti do budoucna - zkuste do vestaveneho FTP protokolu ve windows pridat podporu neceho, co neumi (ssl, webdav...).
Proste byla to investice, ktera se v budoucnu vrati.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

tulpik wrote:Mohl by jste mi to priblizit?
Omlouvám se za OT, ale to "by jste" používáte dost často a ruší to při čtení, tak si zkuste zapamatovat "byste"
tulpik

Post by tulpik »

Mno abych byl uprimny, chtel jsem specifikaci vaseho ftp klienta, misto toho jsem dostal jen prazdna slova.

Abych prilozil svuj nazor tak: neni trba pouzivat zadneho ftp klienta z dilen Microsoftu, otazkou naprgnuti ftp klienta do 2 tydnu je napsat to cele znova.

Model: socket->server-*komunikace*->close.

Na tom nevidim nic sloziteho, prace pro 'zkuseneho' programatora 'C++' je to asi na 2 dny. Pokud by ten klient mel 'fungovat', pokud by melo byt osetreno odpojovani od serveru a podobne chyby, je to na 3 dny asi.

Myslite ze si vymyslim? Kdyz me za to zaplatite, klidne to pro Vas udelam.
A to se jako GURU necitim, ovsem mohu rici, ze jen malokdo umi to co ja.

FTP klienta za 3 roky by u nas naprgala i recepcni a to myslim vazne :)
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Tomas Kopal »

No, jestli behem 3 dnu naprogramujete FTP klienta ktery bude srovnatelny s FTP klientem ktery je momentalne v Salamandrovi, tak vam to rad zaplatim ze sveho, jen pro tu legraci :-).
Opravdu se vas nechci dotknout, ale z toho co jste prave napsal mi vychazi, ze vubec netusite o cem mluvite :-). Ale neznam vas, takze se asi mylim...
tulpik

Post by tulpik »

Odpovedel jste mi (necekane?) mimo misu, ja jsem nikde nenapsal, ze vam napisu ftp klienta co je ve vasem softu za 3 dny, pokud jsem mentalne mimo, rad bych videl kde jsem to napsal :)

Ja jsem po vas chtel specifikaci, dostal jsem to co jsem dostal.

Ale i presto si myslim, ze napsat klienta (takoveho jako jsem specifikoval vyse) je otazka nejvice tydne.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Myslím, že už to stačilo. Ukázalo se, že TULPIK FTP klienta ze Salamandera nezná, nepamatuje si z rozhovoru co klient umí navíc proti ostatním implementacím. Navíc jasně prokázal, že neví nic o programování, které tu tak vehementně hodnotí. Navrhuji jeho další komentáře ignorovat nebo nejlépe smazat, ať nešpiní toto kvalitní diskuzní fórum. Zamykám toto vlákno.
Locked