Nový PE viewer

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Nový PE viewer

Post by Raptor »

Zdravím,

v současné době je v AS PE viewer plugin, co ukazuje prostě strukturu a obsah exáčů/dll atd. Nevím kolik lidí to využívá, ale já osobně bych rád viděl plugin, který mi vypíše o exáči informace, které jsou normálně dostupné přes right-click + vlastnosti. Tedy verzi, popis, přítomnost digi podpisu atd. Dost často se musím dívat na verzi souboru (exe, dll) a prostý stisk F3 by mi to dost ulehčil.

Nějaká šance toto spáchat?
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Nový PE viewer

Post by AD7 »

+1

a ešte prípadne tlačítko na kontrolu platnosti toho digitálneho podpisu. Používam roky, denne.

Ale ten pôvodný plugin by som hneď do koša nedával... :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

Nebylo by to špatné. Kdyby se do toho chtěl někdo pustit, ozvěte se, můžeme poskytnout kód od PE Viewer pluginu. Je to ten nejjednodušší plugin, jaký si lze představit. Jediné co to dělá je načtení prohlíženého souboru, vytažení informací a jejich předání internímu prohlížeči Salamandera. Triviální.
Raptor

Re: Nový PE viewer

Post by Raptor »

Mno, byl to spíš návrh pro vás, jako vývojáře AS. Pokud je to tak jednoduché, tak by to zítra mohlo být od vás ke stažení, ne? Ale vzhledem k odpovědi mám pocit, že vývoj tak nějak pomalu už umřel. Nebylo by tedy vhodnější vydat AS jako open source a pak by si tam mohl programovat kdo chce a co chce?

Osobně bych si to i naprogramoval, bohužel nedělám v C++, pouze .Net a Delphi.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by cincura.net »

+1
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

Ano, dokázali bychom takový plugin napsat za den, to by nebyl problém. Ale zdrželo by nás to o den od práce, kterou považujeme za důležitější - podpora pro High DPI displeje.

Open source jádra Salamandera neplánujeme. Když pominu komerční stránku věci, tak nevěřím, že by s ním měl chuť, čas a schopnosti někdo něco dělat. Viz vývoj pluginů.
Raptor

Re: Nový PE viewer

Post by Raptor »

Ok, s tím těžko něco udělám. Jen škoda, že lidi 10 let volají po podpoře Unicode a vy řešíte High DPI displeje. S takovou opravdu všichni přejdou na TC a to bude konec AS. Bohužel. :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

Nový vzhled (se kterým se váže High DPI podpora), UAC a Unicode máme v plánu.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by -=Majkl=- »

HiDPI je záležitost pár překrytých a oříznutých textů a škaredých ikon...

V okamžiku, kdy mi začnou zákazníci z celého světa posílat soubory s jejich speciálními znaky, budu si pro práci s každým takovým souborem zvlášť měnit regionální nastavení nebo pouštět průzkumník, v horším případě (pro vás) konkurenční produkt. Aha, moment, vlastně nebudu, budu v něm pracovat celou dobu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

Není to tak, High DPI je ve Windows slušná divočina a stav podpory ve Windows 10 bych rozhodně nepovažoval za finální.
Například per-monitor DPI aware podpora je téměř nepoužitelná záležitost, protože se operační systém nestará o scalování non clinet area oblastí oken, dialogů, atd. Více k problematice například na https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... 85%29.aspx
Příprava nové sady ikon pro lišty (s podporou pro high contrast režimy, 400ppi lcd) je pro nás také výzva.

Každopádně Vás nechci odrazovat od jiných správců souborů. Každý má své.
Raptor

Re: Nový PE viewer

Post by Raptor »

Mno, řeknu to asi takto. Jedu na Windows 10 a používám AS. Až na drobnost, že nedokáže správně zobrazit volné místo při přepnutí disků, jsem na nic nenarazil. Vše jede jak má i na posledním W10 buildu (s novýma ikonkama). Změna DPI je mi úplně ukradená. Nevím a asi ani nechci vědět, co vlastně vzhledem k tomuto programujete, ale chápu, že ve 4k nebo tak může být jiná situace. Ale kolik lidí to zajímá? Pár. Kolik lidí zajímá podpora Unicode? Drtivou většinu. Takže to je můj názor. Je chvályhodné, že se snažíte podporovat novinky, ale zatím nejste schopni dotáhnout ani staré věci. A to je chyba. Mrzí mě to, ale je to tak. Dosud jsem byl trpělivý a říkal si, že to nakonec příjde, ale už jsou to roky (víc než 10?) co se slibuje a nic. O komerční projekt by mělo být postaráno více.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Nový PE viewer

Post by AD7 »

Raptor wrote:Jedu na Windows 10 a používám AS.
Mohol by som poprosiť o pár obrázkov z najnovšieho Windows 10? Tiež chystám prechod.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

High DPI lcd jsou dnes běžně dostupné, takže je v rámci refreshe gui podpoříme. Zatím jsou dostupné LCD do 200ppi, ale nepochybně přijdou LCD s 400ppi, viz mobily. Unicode máme v plánu a chápeme, že ho někteří uživatelé potřebují.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Jan Rysavy »

Nová verze PE Vieweru, která půjde v následujících dnech se Salamanderem, umí zobrazit hromadu nových věcí. Mimo jiné i VERSIONINFO.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nový PE viewer

Post by Ether »

Těším se. :thumbs up:
Ελληνικά rulez.
Post Reply