WinSCP x64

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

WinSCP x64

Post by mumajs »

Zdravim panove,

mam skromny dotaz. Jak to vypada s WinSCP pluginem pro x64 salamander? Na strankach mate jiz nejakou dobu uvedeno "Zároveň doufáme, že Martin Přikryl (autor WinSCP) bude schopný připravit 64bitovou verzi WinSCP pluginu". Uz jste s nim mluvili a nebo vam to nejak potvrdil, slibil? Protoze ve foru WinSCP jsou sice pozadavky na x64 plugin pro salamander, ale zadna jasna reakce. Me by zajimalo jestli se tak vubec nekdy stane a nebo ne. Dlouho jsem se tesil a cekal na x64 verzi Salamandera a jsem rad ze je venku, ale vicemene pro me stale neni, protoze hodne vyuzivam WinSCP. Kvuli tomu neustale musim poustet x86 verzi spolecne s x64. Pak se ale v oknech ztracim, v kterem co je otevrene a dela mi to zmatky. Nejlepe kdyz si v levem okne vse nachystam a pak zjistim ze jsem v x64 a nemohu do praveho otevrit WinSCP.

Nativni podpora WinSCP x64 by byla super (a potreba). Mate teda nejaky vyhled ze se tak stane?

Diky
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: WinSCP x64

Post by tukanos »

Tady si dovolím citovat Jana Ryšavého:

"V případě WinSCP je naděje, že ho jeho autor Martin Přikryl do x64 převede, ale není to pro něj priorita, protože to pro velké WinSCP nic moc zajímavého nepřinese a konverze je docela balík práce.

Tolik aktuální zpráva k x64 pluginům. "

Z vlákna: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=1 ... 7&start=15
Martin Prikryl
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 35
Joined: 14 Dec 2005, 13:04

Re: WinSCP x64

Post by Martin Prikryl »

Plugin rád updatuji na x64, jakmile bude updatováno samotné WinSCP. To je ale bohužel dost práce. První krok jsem udělal s WinSCP 5.6. To je postavené na C++ Builder XE6, který už má x64 verzi kompilátoru. Jakmile bude 5.6 stabilní, můžu si dovolit zkusit další verzi rozbít přechodem na x64.
Martin Prikryl
https://winscp.net/
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: WinSCP x64

Post by mumajs »

Dekuji moc za odpoved. Jsem rad, ze se s tim pocita. Tesim se a zaroven drzim palce s WinSCP 5.6
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: WinSCP x64

Post by AD7 »

+1
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: WinSCP x64

Post by tukanos »

Paráda. Děkujeme za více info. Také to ocením.
wlad
Posts: 1
Joined: 02 Oct 2014, 14:55

Re: WinSCP x64

Post by wlad »

Pre mna je tato feature tiez kriticka, uz sa netrpezlivo tesim na WinSCP x64 plugin aby som konecne mohol prejst na Salamander 3 :)
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: WinSCP x64

Post by mumajs »

Dobrý den,

je zde nějaké info k pluginu WinSCP x64? Nějaký čas uplynul a tak by mě zajímalo jak to vypadá.

Děkuji
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP x64

Post by Jan Rysavy »

Ptal jsem se Martina Přikryla na stav začátkem roku a zatím na x64 nepracuje.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: WinSCP x64

Post by mumajs »

Dobrý večer,

děkuji za informaci. Má reakce? Smutné, ale ne nepředvídatelné. Víceméně jsem to čekal. Jako vše ostatní. Neberte to zle. Přeji hodně zdaru.
michalq

Re: WinSCP x64

Post by michalq »

Takze WinSCP x64 neni, ani se na nem nepracuje ... takze efektivne nikdy nebude. Super ... jedna z hodne ocekavanych feature AS x64 nebude!!??

Verze 3.07 take nejak stale neni ...

Tak snad zbyva jen poprat vsem vyvojarum hodne zdaru do dalsi prace.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP x64

Post by Jan Rysavy »

Také nás absence x64 verze WinSCP velmi irituje. Budeme hledat náhradní řešení, protože do budoucna není možné takto důležitou komponentu nemít v x64 verzi. Nemá někdo zájem na zakázku naprogramovat ve Visual C++ nový SFTP/SCP plugin pro Salamandera?

Edit: stačilo by něco minimalistického, rozhodně ne v rozsahu velkého WinSCP.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: WinSCP x64

Post by SelfMan »

Taky napad: A nestacil by len daky proxy plugin na komunikaciu s 32bit pluginmi???
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP x64

Post by Jan Rysavy »

Proxy jsme implementovali v případě PictView (které má Honza Patera v ASM/Delphi, takže konverze na x64 je nereálná), ale tam je velice malá styčná plocha mezi knihovnou a x64 pluginem. x86 kód žije v rámci plugins\pictview\pvw32cnv.dll, pictview.spl už je native x64 a salpvenv.exe je x86-x64 proxy. Není to optimální a do budoucna bychom chtěli knihovnu nahradit verzí nativně podporující x64.

V případě WinSCP toto bohužel neumíme udělat z důvodu komplexnějších vazeb mezi WinSCP a Salamanderem.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: WinSCP x64

Post by tukanos »

Osobně jsem to ve verzi x64 vyřešil sftp pluginem od TC a využítím proxy od Madisona. Funguje to a do doby než bude nativní verze to budu v x64 používat, abych se nemusel přepínat do x86.

Stánout to lze odtud:
http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/sftpplug.zip

Jsou zapotřebí dodat knihovny a dát do adresáře k rozšíření:
libeay32.dll, libssh2.dll and zlib1.dll, které lze získat odtud:
https://curl.haxx.se/download.html#Win64MinGW64 a stáhnutím této verze (MinGW64 7.40.0 devel SSL SSH Günter Knauf 2.21 MB)
http://curl.haxx.se/gknw.net/7.40.0/dis ... mingw64.7z

Edit: opraven název libeay32.dll

Edit2: zapomněl jsem ještě knihovnu libssh2.dll. Psal jsem to po paměti a to není dobrý rádce. Pokud chcete mít obě knihovny 32-bit a 64-bit tak je potřeba dát 32-bit knihovny přímo do adresáře s pluginem a do podadresáře '64', dát 64bitové verze.
Kompletní výčet potřebných knihoven je:
libeay32.dll
libssh2.dll
ssleay32.dll
zlib1.dll
Potřebné x64 knihovny jsem přidal k této zprávě.
Attachments
sftp_dll_x64.rar
(748.89 KiB) Downloaded 371 times
Last edited by tukanos on 19 Apr 2016, 15:27, edited 3 times in total.
Post Reply