Fronta operací a další funkcionalita

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Fronta operací a další funkcionalita

Post by tukanos »

Rád bych před celým postem vyjádřil vděk za plán vývoje, protože jsem používal Salamandra dlouhou dobu a hlavně chybející Unicode mě donutili přejít ke konkurenci. Rád bych se vrátil a rozhodl jsem se Salamandra otestovat. Snažil jsem se dohledat funkcionalitu a teprve když jsem ji nemohl najít, tak jsem si psal poznámky, což ale nevylučuje, že jsem se díval špatně - tudíž prosím opravit pokud se tak stalo.

Hned jak bude k dispozici Unicode 3.x Salamandra si koupím, abych Vás podpořil další vývoj.


Chybějící funkcionalita:

1) Fronta operací
Tato funkcionalita Salamandru chybí nejvíce. Nejdříve jsem si myslel, že to jsou hlavně taby. Salamander mě ale presvědčil
svojí logikou ovladaní, že prakticky nejsou moc zapotřebí. Co jsem ale pocitil při delšim používání je chybějící fronta operací,
když člověk pracuje s déle trvajicimi operacemi. Ano vím, že je v salamandru možnost minimalizovat a čekat na operaci, ale to není dostačující při velkém počtu déle trvajících operacích. Člověk by měl přehled co už je hotové a co ještě ne a na čem se dá pracovat.

Funkcionalita:
Každá operace (kopírovani, přesouvání, mazání, balení... (včetně winscp, ftp)) by měla mít možnost přesunu do fronty (vlastní vlakno).
Fronta požadavků by měla umět - zobrazovat stav, zastavit, startovat, smazat, přesouvat jednotlivé tasky.

Jednotlivé instance Salamandru by používaly tu samou frontu.

2) Označení jednotlivých spuštěných instancí Salamandru v taksbaru - číselně, časem spuštění či barvou. Absence tabů občas donutí člověka pustit si další instance a když je jich více bylo by dobré mít je označeny, tak aby se nepletly.

3) Podpora barevných schémat souborů - (obarvování souboru je úžasná funkcionalita z dob DOS Navigatoru)
Salamander by měl, podle mého názoru, nabízet barevná schěmata pro různě typy souborů (podobně jako se obarvuje celý Salamander)

Schémata by mohla být např. pro typy souborů jako db_scheme (.sql, .bak, .pak, etc.); prg_scheme (.rb, .rbw); config_scheme (.cfg, .xml, etc.) Člověk by mohl mít shortcut pro přepínání, aby se nemusel složitě dostávat do nastavení.

Pozn:
Vím, že je podpora pro různé koncovky v Altap Salamanderu. Jde mě o to, že ne vždy člověk potřebuje dané obarvení a občas ho potřebuje vyměnit.
Třeba teď pracuji hodně s DB, tak bych měl obarvené pouze DB soubory. Kdybych programoval, tak bych měl jenom ty programovací soubory (může docházet i k překryvu).
Když to má člověk vše obarvené najednou stávají se ze Salamandra omalovánky a hlavně je prakticky všechno obarvené, takže se človek v tom pomalu ztrací.

4) Rychlé vyhledavaní souborů/adresářů - při psaní písmen by měli mizet soubory/adresáře co nevyhovují hledání. Hodí se v případě hodně podobných jmen adresářů/souborů.

5) Rozdělení na sekce v hotpath i user menu. Bylo by výrazně přehlednější kdyby byla možnost oddělit jednotlivé sekce předělovačem či barvou. U hotpath by se ušetřilo místo kdyby se ikonka vedle popisu dala dát neviditelná.

6) Vylepšení chování u pravého tlačítka myši select/properties - pokud si uživatel, jako já, zvyknul označovat soubory pravým tlačítkem a následně zvolit program z windows nabídky poslední soubor se častokrát odeznačí místo toho, aby se objevila nabídka a občas to vyjde. Bylo by super, kdyby salamander rozeznal déle stlačené tlačítko a zobrazil by nabídku vždy místo odeznačení souboru.


Třešnička na dortu:
1) syntax highlighting pro viewer - otázkou je samozřejmě jestli je to zapotřebí, když se nabízí externí prohližení.
Zeptal bych se autorů, jak to používají sami? Používáte, na rychlé prohlížení, externí nebo interní pro např. c++ soubory?

2) Velký počet malých souborů přes VPN (20 000+ souborů)
Salamander zobrazí jen "Reading directory tree press ESC to cancel" a když se překlikne, tak dokud se nenačte celá adresářová
struktura tak se salamander nedá používat (pokud se proces nedá do pozadí) a i rušení je podivné. Kliknu na salamander a
neobjeví se mě okno a když zmáčknu ESC, tak se teprve objeví hláška jestli chci zrušit operaci. Salamander by měl ukazovat
co právě dělá a nemělo by se v základu zablokovat celé okno.

Pod Pokličkou:
z AS 3.0 changelog "It verifies end of unfinished target file against source file to detect potential write errors." + schopnost navázat spojení
Tudíž je to stejná/podobná funkcionalita jako u windows copy, jak je tomu u windows copy viz. níže?
C:\Users\xxxx\Downloads>copy /?
/V Verifies that new files are written correctly.
/Z Copies networked files in restartable mode.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Fronta operací a další funkcionalita

Post by AD7 »

tukanos wrote::
1) syntax highlighting pro viewer - otázkou je samozřejmě jestli je to zapotřebí, když se nabízí externí prohližení.
Zeptal bych se autorů, jak to používají sami? Používáte, na rychlé prohlížení, externí nebo interní pro např. c++ soubory?
Používam Notepad++ (kvôli: 1) rýchlemu štartu, 2) ukončenie na ESC, 3) dobré vyhľadávanie, 4) zobrazenie čísel riadkov a pre 5) Read only mód - http://notepad-plus-plus.org/) ten podporuje farebnú syntax, vypnutie toolbarov a všetkých "extensions/plug-ins" takže je takmer rovnaký ako interný Viewer.

Pre niektoré typy súborov ho mám defaultne nastavený na F3 (napr. HTML/XML/PHP/TXT, kde mi ide o podporu správneho zobrazenia znakov v UTF-8) a ďalšie typy súborov cez Alt+F3 (alternatívny viewer).

Mám pre interný Viewer, Notepad++ aj PSPad nastavený ten istý font (Source Code Pro - http://blog.typekit.com/2012/09/24/source-code-pro/), tak to jde. :wink:
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Fronta operací a další funkcionalita

Post by tukanos »

AD7 wrote:
tukanos wrote::
1) syntax highlighting pro viewer - otázkou je samozřejmě jestli je to zapotřebí, když se nabízí externí prohližení.
Zeptal bych se autorů, jak to používají sami? Používáte, na rychlé prohlížení, externí nebo interní pro např. c++ soubory?
Používam Notepad++ (kvôli: 1) rýchlemu štartu, 2) ukončenie na ESC, 3) dobré vyhľadávanie, 4) zobrazenie čísel riadkov a pre 5) Read only mód - http://notepad-plus-plus.org/) ten podporuje farebnú syntax, vypnutie toolbarov a všetkých "extensions/plug-ins" takže je takmer rovnaký ako interný Viewer.

Pre niektoré typy súborov ho mám defaultne nastavený na F3 (napr. HTML/XML/PHP/TXT, kde mi ide o podporu správneho zobrazenia znakov v UTF-8) a ďalšie typy súborov cez Alt+F3 (alternatívny viewer).

Mám pre interný Viewer, Notepad++ aj PSPad nastavený ten istý font (Source Code Pro - http://blog.typekit.com/2012/09/24/source-code-pro/), tak to jde. :wink:
Díky za tipy .). Notepad++ používám velmi rád, ale právě na editování. Jako reader mám nastaven emeditor, který je perfektní na unicode a na velmi velké soubory - zajímalo by mě jak to používají sami tvůrcove. Díky za tip na font, pořád se určite sháním nové fonty co budou lepší než ty předním, vyzkouším. Sám používám free font Console, který je super.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Fronta operací a další funkcionalita

Post by tukanos »

Mám pre interný Viewer, Notepad++ aj PSPad nastavený ten istý font (Source Code Pro - http://blog.typekit.com/2012/09/24/source-code-pro/), tak to jde.
Ten font je skvělý! Ještě jednou díkes. Už jsem si ho dal všude.

Jinak platí mé doporučení pro EmEditor, je sice placený ale ne za moc a hlavně když mám nějaké UTF-x záležitosti, tak když ho neotevře EmEditor tak, už nic. Doufám, že si Salamander vezme z tohoto editoru příklad v podpoře Unicode .).
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Fronta operací a další funkcionalita

Post by fraktik »

tukanos wrote: Funkcionalita:
2) Velký počet malých souborů přes VPN (20 000+ souborů)
Salamander zobrazí jen "Reading directory tree press ESC to cancel" a když se překlikne, tak dokud se nenačte celá adresářová
struktura tak se salamander nedá používat (pokud se proces nedá do pozadí) a i rušení je podivné. Kliknu na salamander a
neobjeví se mě okno a když zmáčknu ESC, tak se teprve objeví hláška jestli chci zrušit operaci. Salamander by měl ukazovat
co právě dělá a nemělo by se v základu zablokovat celé okno.
Ono staci se pokouset nacitat par desitek adresaru/souboru na NAS pres WiFi (navic mam starou versi diskstation, takze prodlevy nastavaji vsude...) vazne by stalo za to uvazovat o tmp + forced refresh - takhle cekam na adresar i minuty.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Fronta operací a další funkcionalita

Post by tukanos »

Rád bych se připomenul s tímto seznamem, dal mě dost práce. Při projíždění fóra pro zajímavé nápady bych byl rád na očích :D
Post Reply