Zobrazování/skrývání linuxových skrytých adresářů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
honzee
Posts: 1
Joined: 08 Apr 2014, 07:20

Zobrazování/skrývání linuxových skrytých adresářů

Post by honzee »

Používám často klávesouvou zkratku Ctrl-H pro skrývání/zobrazení skrytých souborů a adresářů.
Co zahrnout linuxové skryté dresáře (s tečkou na začátku) do skupiny skrytých?

Je totiž celá řada programů pocházejících z unixového světa, které pro ukládání nastavení právě takové adresáře v uživatelských složkách vytvářejí - budu jmenovat například Gimp (adr. .gimp), VirtualBox (adr. .VirtualBox) a dalši.
Nebo pokud má člověk namountovaný linuxový disk ve Windows, atd.
Napadlo mě tedy, proč by nemohly být skryté i zde?

Viděl bych to na zaškrtávátko v nastavení jako "Zahrnout linuxové skryté adresáře" u volby "Skrýt systémové a skryté soubory a adresáře..."
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zobrazování/skrývání linuxových skrytých adresářů

Post by Ether »

Jsem velmi pro. Uvítal bych, kdyby bylo možné nastavit skrývání jako volitelnou kombinaci následujících voleb:
  • skryté soubory a adresáře
  • systémové soubory a adresáře
  • soubory a adresáře s tečkou na začátku
Zejména systémové adresáře mi připadají skryté celkem zbytečně. Klávesové zkratce Ctrl+H by zůstala funkce přepínání celkového chování skrývat/neskrývat (druhy skrývaných souborů by však závisely na nastavení).
Ελληνικά rulez.
mungo
Posts: 19
Joined: 31 Dec 2007, 13:17

Re: Zobrazování/skrývání linuxových skrytých adresářů

Post by mungo »

Jen aby nedošlo k nadměrnému rozšiřování požadavků.
Například adresáře na Synology NASu, které začínají zavináčem "@", se rovněž jeví skryté.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zobrazování/skrývání linuxových skrytých adresářů

Post by Ether »

To už se nabízí možnost definovat si vlastní masky pro skryté soubory (běžný filtr v tomhle neposlouží dobře, protože nemá klávesovou zkratku a slouží k jednorázovému filtrování). Teda v případě, že by k tomu byl větší zájem ze strany ostatních uživatelů. :D
Ελληνικά rulez.
Post Reply