Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by PepaR »

Dobrý den,

často používám AS i pro rychlou manipulaci se soubory fotek. Bylo by prosím možné doplnit funkcionalitu, přepínač který by zobrazoval ve správci soubory RAW a JPG jako jednu položku a tak s ní i manipuloval / zobrazoval? Taky by bylo milé, kdyby AS uměl přesouvat a mazat s obrázky i doprovodné soubory, které obsahují např. EXIF informace.

Předem děkuji za případnou ochotu se mými náměty zabývat.
Last edited by PepaR on 05 Jan 2014, 21:55, edited 1 time in total.
PepaR
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by Jan Rysavy »

Jaké mají připony ty doprovodné soubory s EXIF? Zatím jsem viděl EXIF jako strukturu v obrázku (raw, jpg, atd).
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Re: Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by PepaR »

Soubory mají příponu např. *.xmp. Co se týče toho slučování a provázanosti na doprovodné, tak je to řešeno i v editoru fotef Zoner Photo Studiu od verze 16, ale to není správce souborů a AS by tato funkčnost moc slušela. Možná by se jejich vývojáři podělili o zkušenosti, vždyť AS není konkurence ;).
Last edited by PepaR on 11 Jul 2014, 06:17, edited 1 time in total.
PepaR
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by Ether »

Tohle by se mohlo hodit i pro jiné páry/skupiny souborů. Musel by se ale vymyslet nějaký dobrý způsob, jak je nakonfigurovat.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by fraktik »

Od boku mne hned napadá html + jeho složka (stranka.html + složka stranka_files či stranka_soubory), dalším u mne často používaným párem jsou titulky u filmů (film.avi + film.srt) či metainfo u eBooks (u calibre/kindle se konkr. jedná o trojici kniha.mobi + kniha.mbp + cover.jpg), dále kontrolní součty u archívů, dočasné soubory/zálohy office dokumentů (jak od Libre, tak Microsoftích) atp atp.
zohaa
Posts: 1
Joined: 10 Nov 2014, 07:14

Re: Slučování RAW a JPG a vychytávky pro fotografy

Post by zohaa »

Prosím o pridanie klávesovej skratky do finálnej verzie AS 3.0 pre plugin - Vypočítanie kontrolného súčtu (MD5, SHA256, ...).

Používam skutočne denne, moc mi chýba. Vďaka
zoha
Post Reply