Špatné zobrazování názvů souborů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Majk.K
Posts: 3
Joined: 01 Dec 2013, 08:15

Špatné zobrazování názvů souborů

Post by Majk.K »

Dobrý den,
nevím, jestli je můj příspěvek návrh na zlepšení, ale při testování se mi stalo, že mi Salamandr špatně zobrazuje názvy souborů. Pokud se češtiny týče, vše je pro mé potřeby úplně skvělé. Musím ale pracovat i s ruskými soubory (jak názvy souborů, tak i obsah) a zde je zmíněný problém. Zatímco souborový systém Windows vidí název takto, např. adresář: 001_Список_документов_для_передачи, souborový systém Salamandra jej vidí takto: 001_??????_??????????_???_????????
Samozřejmě stejně tak vidí i soubory, nejen adresáře a nelze tím pádem adresář ani soubor otevřít, protože Salamandr hlásí nesprávnou jmenovku svazku. Protože mě problém vcelku zaskočil, zkusil jsem ještě ověřit zobrazování na jiném souborovém manažeru a to Total Commanderu 8.01 a tam se to kupodivu zobrazuje a funguje jak má :shock:
Je tedy "závada" na straně uživatele mezi klávesnicí a židlí, jako že mám někde něco špatně nastaveno :lol: (v tom případě prosím o pomoc) anebo to Salamandr neumí a v tom případě se přimlouvám za implementaci do nové verze. Salamandr se mi zdá přehlednější a logičtější než jakékoliv jiné systémy a nerad bych se musel poohlížet jinde. Souborového manažera potřebujeme, ale pokud nebude umět ruštinu, nepřesvědčím firmu k nákupu :)
Děkuji za jakoukoliv reakci.
MK
Majk.K
Posts: 3
Joined: 01 Dec 2013, 08:15

Re: Špatné zobrazování názvů souborů

Post by Majk.K »

Jj, odpovím si sám..jsem trubka a pořádně nečtu příspěvky ve fóru...už se to řešilo jinde... :D ...Nicméně m..alespoň orientačně...je nějaká výhledová šance na nápravu?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Špatné zobrazování názvů souborů

Post by Jan Rysavy »

Šance je, po verzi 3.0 plánujeme přepis Salamandera do Unicode. Bude to veliký kus práce a zatím není venku ani finální verze 3.0.
Majk.K
Posts: 3
Joined: 01 Dec 2013, 08:15

Re: Špatné zobrazování názvů souborů

Post by Majk.K »

Děkuji za info, ještě to tedy vydržím, zatím si tedy pomůžu jinak ale přeji vaší práci rychlý spád (ideálně ať to máte do konce roku) a pak v první polovině ledna alespoň nějakou betu česko-ruskou :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Špatné zobrazování názvů souborů

Post by Ether »

Můžete mezitím zkusit AppLocale. Více informací zde: viewtopic.php?t=7360
Ελληνικά rulez.
Post Reply