prehliadanie archivov na vzdialenom serveri

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
demo055
Posts: 1
Joined: 25 Nov 2013, 14:59

prehliadanie archivov na vzdialenom serveri

Post by demo055 »

viem, ze je to asi nie je velmi realizovatelne, ale za pokus nic nedam :) nebolo by mozne prehliadat archivy tar, zip, bz2, rar, atd. vo winscp plugine bez potreby nahravania tohto archivu na lokalny PC? ide mi o to, ze som stiahol cez putty archiv o velkosti zhruba 40GB a samotne prekopirovanie na lokal by trvalo neunosne dlho. Pritom z tade potrebujem len niektore data. dekompresia na serveri nie je mozna, lebo tam nie je dostatok miesta. Pre bzip2 prikaz v unixe zase neviem vypisat obsah archivu. Pre ine archivy ano, pre bz2 nie. Takze som v patovej situacii. Co vy nato? :)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: prehliadanie archivov na vzdialenom serveri

Post by AD7 »

Asi nič.

Napadá ma iný formát archívu, keď už je raz "stiahnutý" (tak previesť) aj s ohľadom práce s ním do budúcna...
Zistiť čo server podporuje a čo sa dá s ním robiť bez nutnosti sťahovania.
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: prehliadanie archivov na vzdialenom serveri

Post by Tomas Kopal »

Pro archivy typu tar, tgz, tbz apod. by doslo stejne ke kopirovani celeho archivu na lokal, protoze tyto archivy nemaji zadny centralni adresar, musi se rozbalit a projit cele aby se daly "vylistovat". Pokud byste se pak rozhodl z archivu nektere soubory vykopirovat, soubor by se stahoval znovu kvuli vybaleni. Pokud bychom implementovali nejakou lokalni kes, pak by se pocet kopirovani omezil, ale ke kopii na lokal by stejne doslo. Takze pro uzivatele sice prijemnejsi, ale casove stejne narocne.
Pro archivy jinych typu (zip, rar apod.) by bylo mozne naimplementovat listovani i vybalovani efektivneji, tyto archivy maji centralni adresar. Podminkou by ovsem byla jeste podpora v transportni vrstve (potrebujete mit moznost cist jen cast souboru na specificke pozici), tam uz zalezi i na podpore ze strany serveru.
Je to jedna z veci ktere jsou na to-do listu, nicmene i diky popsanym problemum (mimo spousty jinych :-) ) to ma hodne malou prioritu.

EDIT: Jeste doplnim ze pokud mate na vzdaleny system "shell" pristup, pak muzete bzip archiv vylistovat pomoci "bzip2 -tv <archiv>" (ale vetsinou nedostanete zadny rozumny vysledej, bzip2 archiv obsahuje snad vzdy jen jeden soubor a ten ma nazev stejny jako archiv, jen s jinou priponou), pokud by se jednalo o (castejsi) tbz ci tb2 soubor (tar archiv zabaleny bzip2) pak muzete pouzit "tar -tvjf <archiv>" pripadne "bzip2 -dc <archiv> | tar -tv" (to pokud by vase implementace taru nepodporovala switch -j).
Post Reply