Skratky pre filtre - audio, video a obrázky

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Skratky pre filtre - audio, video a obrázky

Post by AD7 »

Zdravim,

často pracujem s týmito kategóriami súborov a je mi otravné stále písať niečo takého "*.jpg;*.jpeg;*.png;*.gif;*.jng" pre výber obrázkov v aktuálnom adresári. Chcel by som miesto toho mať napr. "img" (a ten nahrádza niekoľko - definovaných prípon obrázkov), pričom ten zoznam prípon za tým by išiel niekde definovať.

V súčasnosti AS 3.0 beta 3 umožňuje len zapnúť a vypnúť ukladanie histórie. Ak ju vypnem, tak vymaže už existujúce filtre. Ak ju zapnem, tak časom mi pribudne hodne všelijakých filtrov, ktoré sa pletú s tými "užitočnými". Išlo by to riešiť "neukladaním" konfig. pri ukončení AS ale to nechcem.

Nejaký tip ?
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Skratky pre filtre - audio, video a obrázky

Post by Slanec »

Jednoznačně +1. Několik předdefinovaných filtrů by bylo super + samozřejmě možnost si přidat vlastní.
Text files, Images, Audio, Video, Documents, Executable files...
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Skratky pre filtre - audio, video a obrázky

Post by fraktik »

+1
řeším nepoužíváním příliš mnoha masek - abych nepřišel o přehlednost rolovací nabídky a místo toho (pokud vím, že se jedná jen o několik souborů) používám "\řetězec"+ Esc + mezerník (pro označení)

PS: Nepřišel jsem na to, jak do masky/filtru/výběru zahrnout i výběr složek. Je to někde v nastavení? :(

Edit:
Tak jsem našel vlákno Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výběr"?
Post Reply