Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by AD7 »

Zdravím,

neviem či som prehliadol v najnovšom inštalátore AS 3.0 beta 3 ale chýba mi tam možnosť zvoliť si nainštalované jazyky. Napr. len čeština.

Je jasné že pri dnešných kapacitách diskov to nehrá rolu ale ak dobre počítam tak pre jeden jazyk, napr. čínsky sa inštaluje 36 súborov, viď. obrázok dolu. Pri desiatich jazykoch naviac je to už 360 súborov! :?

A jazykov ako aj pluginov bude zrejme pribúdať...

Image
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by Jan Rysavy »

Už jsem na to myslel, v podstatě to nevidím jako větší problém, tak den až dva práce na instalačním programu a doplnění instalačního skriptu (bude potřeba soubory pro jednotlivé jazyky identifikovat, aby je installer mohl/nemusel nainstalovat). Na straně Salamandera není třeba řešit nic, je z hlediska jazyků naprosto modulární - co najde na disku, to nabídne.

Zatím jste první kdo se na toto téma ozval, takže jsme to neřešili. Pokud to trápí další uživatele, ozvěte se prosím.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by AD7 »

Díky.

Áno, ak v súčasnej verzii ak manuálne odmažem jazykové súbory, tak AS pracuje len s tými, ktoré sú na disku.
Raptor

Re: Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by Raptor »

Čínské jazykové soubory jsou pro mě v AS stejně důležité, jako nutnost mít plugin na Quake archivy ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by Jan Rysavy »

Pokud by se dopsala podpora pro volbu jazyků, lze to samé provést s pluginy. Otázkou je, zda ta práce za to stojí, protože to zkomplikuje testování i technickou podporu. Q: proč Enter na BZ2 souboru neotvírá archiv? A: Protože jste při instalaci vyřadili TAR plugin.

Uživatel na C: ušetří 10-20MB, aby se tam uložil pagefile.sys a hiberfil.sys o velikosti 16GB a Windows 7 nebo 8 o velikosti 50-80GB.

Je tedy pravda, že počet pluginů již neroste, ale nové jazyky se zatím objevují.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Inštalátor - možnosť voľby nainštalovaných jazykov

Post by AD7 »

Ale na správu plug-ins predsa máme dostatočný nástroj.

Mne tie jazyky v inštalácii nevadia, pokiaľ AS pracuje bez problémov po ich ručnom zmazaní.

Bol to skôr nápad, či by sa to nehodilo "pridať" už priamo do inštalátora. Toť vše.
Post Reply