Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výběr"?

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výběr"?

Post by Hlava »

Jako mnohaletému uživateli mi schází k dokonalosti jedna malá drobnost. Standardně mám volbu "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výběr" vypnutou, nicméně občas se hodí ji zapnout a použít. Jenže jak tuto volbu člověk používá tak 2x 3x za rok, tak je pak strašně práce najít v nastavení, kde se to přepíná (bo člověk zapomíná).

Nešla by do Vlastního nastavení pro Horní panel nástrojů přidat ikonka přepínače "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výběr"?
Aby se to dalo jednoduše přepínat přímo z hlavního okna Salamanderu?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výb

Post by Jan Rysavy »

Otázkou je, zda tuto volbu někdo vůbec v konfiguraci najde. Jestli by neměla být přímov Select/Unselect dialogu. Problém je, že má dopad také na příkaz Invert Selection, který žádný dialog nemá.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výb

Post by fraktik »

Jan Rysavy wrote:Otázkou je, zda tuto volbu někdo vůbec v konfiguraci najde. Jestli by neměla být přímov Select/Unselect dialogu. Problém je, že má dopad také na příkaz Invert Selection, který žádný dialog nemá.
Aha - sám jsem ji kdysi hledal... a až teď (díky zmínce) našel: Možnosti -- Konfigurace -- Panely -- "Zahrnout adresáře do operací vybrat/zrušit výběr".

Problém je, že mi to nějak nefunguje - resp. možná jen nevím jak ji používat (či aplikace vyžaduje restart AS - mám ve frontě tunu čekajícíh přesunů bránících restartu) - ale ani v "+" ani v "Ctrl+F12" se mi stále nedaří označit složky s názvem obsahujícím část zvoleného řetězce...

Edit:
Tak jsem později zkusil restartovat AS a otestovat - a chyba byla v chybějících "*", navíc to funguje jen v masce "+" (výběru) nikoliv "ctrl+F12" (Filtru).
Každopádně má potřeba byla víceméně ukojena (z mého pohledu je vlákno možné zavřít - stačí mi možnost vůbec tuto volbu někde najít).
I když jsem (doufám že jen zatím) nezjistil, jak v masce odlišit soubory a složky - lehce mne mate, že "*.*" označí prostě vše v daném panelu - včetně adresářů a to bez ohledu na stav přepínače
"Nakládat s adresáři, jako by měly přípony (současně zobrazit přípony ve sloupci Přípona)"
(poslední možnost na téže stránce nastavení)
Jediné, co jsem našel ovlivněno je, že pokud tuto možnost zaškrtnu a současně si zvolím v možnostech Zobrazení "Oddělená přípona" (implicitně nezobrazeno v žádném předvoleném módu), pak (a jen tehdy) tento přepínač oddělí poslední slovo z víceslovných názvů a zobrazí je v tomto sloupci - je to omyl či vlastnost?
(Chápu, že to rozdělí adresář "xxx.yyy", ale u xxx yyy bych to nečekal - navíc pokud je www xxx yyy zzz, pak se zobrazí www xxx yyy v prvním a zzz v druhém sloupci.)


PS:
Možná by pro jednoduchost stačilo v konfiguraci přidat klávesovou zkratku (i když zaškrtávátko by jistě bylo intuitivnější).
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výb

Post by Ether »

fraktik wrote:navíc to funguje jen v masce "+" (výběru) nikoliv "ctrl+F12" (Filtru).
To je záměrné. I při zapnutém filtru by mělo být možné se pohybovat napříč adresáři.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Přepínač "Zahrnout adresáře do operace vybrat/zrušit výb

Post by fraktik »

Tak masku (zde oznaceno za "fitr" - ctrl+F12) pouzivam jen pro zprehledneni obsahu (typicky tisice slozek/souboru a chci videt jen "neco") - před "odchodem masku vždy rusim (by mne později zapomenuta maska nepřekvapila).
Ovšem podstata mého dotazu byla spise "existuje nejake odliseni "souboru" typu adresar?".
Jako *.jpg vybira obrazky, tak něco typu " *.ADR ".
Rad bych totiž mel implicitni moznost vyhledávat (i) ve slozkach, ale zaroven vícekrát vybiram jen soubory a slozky se tam pak pletou navíc...

PS:
Omlouvam se za zmatenou cestinu - pisu na klavesnici bez hacku a carek ale je tu cz autom. oprava.
Post Reply