Priorita vyhladavania

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Priorita vyhladavania

Post by SelfMan »

Zdravim,

ake su moznosti pre nastavenie priority vyhladavania, hlavne co sa tyka diskovych operacii.
Zaujima ma to hlavne z dovodu vyhladavania duplikatov suborov na serveri s tym,
ze tato operacia nesmie zdrzovat ine cinnosti servera a kludne moze trvat aj dlhsie.

Na druhej strane v pripade potreby by mala byt moznost mastavit vyssiu prioritu.

Co vy na to?
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Priorita vyhladavania

Post by AD7 »

Trochu mimo otázku:

Ono asi záleží jak sa tie duplikáty hľadajú (konkrolné sumy - md5 či sha1 a pod. alebo binárne porovnanie obsahu) a tiež či si ich program aj nejak ukladá napr. pre opätovné použitie...

Asi by som pohľadal špecializovaný nástroj pre opakované použitie.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Priorita vyhladavania

Post by SelfMan »

Mne osobne ide cislo velkost vs obsah a pri tom znizit prioritu teohto vlakna, aby nezatazoval suborovy system, aby na tolko nespomaloval ine dolezitejsie ulohy...
Ze existuju specializovane nastroje, to mi je jasne. Tu mi ide cisto o funkcionality AS.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Priorita vyhladavania

Post by Ether »

Jenom pro jistotu: jedná se o hledání na lokálním disku (tedy Salamander běží přímo na serveru)?

Celkově bych se též přikláněl k použití specializovaného nástroje k nastavení priority vlákna/procesu. Navíc klasická priorita neovlivňuje přímo plánování požadavků na I/O a nastavení I/O priority je natolik komplikovaný/obskurní/nemožný úkol, že před nějakou dobou jsem během celkem dlouhého hledání na Internetu našel pouze jeden nástroj, který to umí, a ani s ním se mi nepodařilo dosáhnout kýženého výsledku. Teď jsem zkusil pohledat znovu a vypadá to, že už to umí více nástrojů.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Priorita vyhladavania

Post by SelfMan »

Ano, mam na mysli hladanie priamo na serveri na diskoch servera.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Priorita vyhladavania

Post by Ether »

Můžete vyzkoušet, zda za použití nástrojů třetích stran na nastavení I/O priority zátěž serveru klesne? Nemám momentálně po ruce žádný odkaz, ale Google pomůže.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Priorita vyhladavania

Post by fraktik »

Mně by stačila i pouhá priorita procesu (lepší než drátem do oka, jak se říká) - a možnost pozastavit (odložit) vyhledávání až po dokončení ostatních operací (viz Vyhledávání - možnost pozastavit operaci
Post Reply