Co by se mi líbilo

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Dedkoid
Posts: 2
Joined: 04 Jan 2013, 13:12

Co by se mi líbilo

Post by Dedkoid »

Co by se mi líbilo:
1. mít možnost znefunkčnit v AS klávesu F1.
2. občas, např. u obrázku zmáčknu místo F3 (view) F4 (edit). (ta doba než to člověk zabije) Šlo by nakonfigurovat klávesu F4 pouze na povolé přípony souborů? (txt, csv, html, sub, srt,...)
3. v konfiguraci mít možnost zakázat Alt+2, Alt+4, atd. Používám jen Detailní.
4. Při kopírování/přesunu mít možnost přidat další soubory do fronty jako je to u TC (F2). (2x zmáčknout F5, F6?)
5. Zkloubit přejenování souborů ze Salamandra s tím co je v TC. Např. načtení názvu ze souboru je super věc.

Omlouvám se tímto jestli jsem nějakou věc z výše uvedených v AS nenašel a ona tam je.

Dál vyjadřuji poděkování autorům za sw bez kterého bych byl jak bez rukou. 8)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Co by se mi líbilo

Post by AD7 »

+ 1.
+ 2.
+ 3.
4. netreba, vytvori sa dalšia fronta a tú je možno napr. ľahko zrušiť/cancel
5. už je v AS
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Co by se mi líbilo

Post by Ether »

Dedkoid wrote:1. mít možnost znefunkčnit v AS klávesu F1.
Stačí smazat nebo přejmenovat adresář s nápovědou (Altap Salamander\help).
Dedkoid wrote:2. občas, např. u obrázku zmáčknu místo F3 (view) F4 (edit). (ta doba než to člověk zabije) Šlo by nakonfigurovat klávesu F4 pouze na povolé přípony souborů? (txt, csv, html, sub, srt,...)
Options > Configuration > Viewers and Editors > Editors a tam se zbavit položky *.*.
Dedkoid wrote:4. Při kopírování/přesunu mít možnost přidat další soubory do fronty jako je to u TC (F2). (2x zmáčknout F5, F6?)
Nevím, jestli to chápu správně, ale fronta se tvoří za pomoci Wait until all other Copy/Move operations are finished v okně s kopírováním/přesunutím (je potřeba prvně rozbalit Options).
Dedkoid wrote:5. Zkloubit přejenování souborů ze Salamandra s tím co je v TC. Např. načtení názvu ze souboru je super věc.
Jsem pro. Tedy... nevím, jestli by to má být úplně stejně jako v TC, ale nápad se mi líbí, v TC mi to pomáhá.
AD7 wrote:5. už je v AS
Mám pocit, že jsme to každý pochopili jinak. Podle mě jde o tu vlastnost, že když přejmenovávám, tak mi TC při psaní nabízí pod políčkem seznam souborů v aktuálním adresáři, které začínají písmeny, které jsem napsal.
Ελληνικά rulez.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Co by se mi líbilo

Post by AD7 »

to Ether:

1. - naozaj postačí premenovať
2. - upraviť masku len na obvyklé súbory

k 5. - nejak nerozumiem čo tým asi myslíte
Attachments
TC8-hromadne-premenovanie.png
TC8-hromadne-premenovanie.png (350.36 KiB) Viewed 7277 times
User avatar
Dedkoid
Posts: 2
Joined: 04 Jan 2013, 13:12

Re: Co by se mi líbilo

Post by Dedkoid »

Nevím, jestli to chápu správně, ale fronta se tvoří za pomoci Wait until all other Copy/Move operations are finished v okně s kopírováním/přesunutím (je potřeba prvně rozbalit Options).
ano, je potřeba rozbalit Option, F2 v TC to řeší elegantně.

ad 5) viz obr
to All) Děkuji za odpovědi.
Attachments
tc.png
tc.png (6.23 KiB) Viewed 7243 times
padik
Posts: 5
Joined: 04 Sep 2009, 20:53

Re: Co by se mi líbilo

Post by padik »

k bodu 4)
Salamander lze nastavit tak aby každé nové kopírování přidával do čekající fronty.
stačí po zaškrtnutí Wait until all other Copy/Move operations to uložit rozbalením menu Options a vybrat Save options as default

k bodu 5)
Salamander umí hromadně přejmenovat a načít názvy ze schránky.
a) označit soubory
b) CTRL+SHIFT+R plugin Renamer
c) ALT+L manual mode
d) F3 načte názvy ze schránky (F2 uloží do schránky, F4 uloží do souboru)
e) ALT+R přejmenuje

Takže stačí ten konkrétní soubor s názvy otevřít F3, pak CTRL+A, CTRL+C a může se přejmenovávat.
Post Reply