optimalizacia kopirovania suborov v ramci jedneho disku

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
coldak
Posts: 2
Joined: 06 Aug 2012, 07:19

optimalizacia kopirovania suborov v ramci jedneho disku

Post by coldak »

mam taky navrh na vylepsenie kopirovania suborov v ramci jedneho disku. stava sa mi totiz ze v ramci jedneho disku mam niekolko particii a ked kopirujem vacsi subor z jednej praticie do inej tak mi to ide strasne spomalene kedze zo zdrojoveho suboru nacita pomerne malu cast ktoru nasledne musi na inom mieste toho isteho disku zapisat. ak tento proces opakuje vela krat tak je to nechutne spomalenie rovnajuce sa priblizne 3MB/s . ked ten isty subor kopirujem pomocou programu fastcopy http://ipmsg.org/tools/fastcopy.html.en tak pri nastaveni velkosti kopirovaneho bloku na 32M stupne rychlost kopirovania na cca 40MB/s co je dost velky rozdiel. myslim ze moznost manualneho definovania velkosti kopirovaneho bloku by nemal byt velky probelm. rozmyslal som, ze si to nakodim sam ako plugin, no kodim len v delphi a na delphi som este nenasiel ziadny example pluginu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: optimalizacia kopirovania suborov v ramci jedneho disku

Post by Jan Rysavy »

coldak
Posts: 2
Joined: 06 Aug 2012, 07:19

Re: optimalizacia kopirovania suborov v ramci jedneho disku

Post by coldak »

prave som to otestoval a zda sa ze je to omnoho lepsie . dakujem

oprava, testol som doma a problem pretrvava. kopirujem cca 20GB subor z jednej particie toho isteho disku na inu particiu a rychlost kopirovania v SS je cca 3MB/s. predpokladany cas operacie ukaze 1,2Hod . pri pouziti fast copy
uz po 3,4sec bolo prekopirovane 1,7G priemerna rychlost bola okolo 50MB/s :( SS je vo verzii 3.0 beta 1 PB87 x86 , rano v praci som to testoval na verzii 64bit .
Post Reply