Zlepšení inormace při mazání více souborů

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by MartinS »

Tuším že již o tom byla v minulosti řeč, ale nemohu to najít...
Velmi často porovnávám dva adresáře s podobným obsahem a pak chci z jednoho z nich označené soubory smazat. Jakmile ale vyskočí dotaz zda chci označené soubory smazat, není už úplně jasné, ze kterého panelu se budou soubory mazat. Někdy pro jistotu dotaz zruším, zkontroluji ve kterém jsem panelu a pak znovu mažu. Aktuální cesta je sice vidět v záhlaví hlavního okna Salamanderu, ale možná by to šlo vylepšit - buď nějak graficky zvýraznit panel, kterého se prováděná akce týká, nebo aspoň upravit dotaz na: "Are you sure you want to delete 4 files in C:\test1?"
Attachments
Clipbrd3.png
Clipbrd3.png (110.37 KiB) Viewed 10488 times
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by AD7 »

Suhlasim, v AS 2.54 sa totiž deaktivuje - odfarbi označenie aktuálneho panela a nie je to pri zobrazenom dialogu naozaj jasné - tj. zrozumitelne odkial sa maže.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by fraktik »

+1
Jo, už jsem si x-kráte smazal soubory ze špatné strany => následuje pak znovu: porovnání, výběr a přesun.
Tedy pokavad si toho vůbec všimnu. :roll:
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by MartinS »

Nějaká reakce od Altapu typu:

nehodláme nic měnit
v budoucnu možná upravíme, ale nejsme rozhodnuti jak
v budoucnu možná upravíme a jako nejlepší se nám jeví toto řešení:
Last edited by MartinS on 12 Apr 2012, 12:51, edited 1 time in total.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by fraktik »

Stačilo by třeba, by se potvrzovací/upřesňovací okno ukazovalo nikoliv uprostřed celého AS, ale právě aktivního panelu...
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by MartinS »

Přestože neumím C++, využil jsem zveřejnění OpenSalamandera, stáhl si zdrojáky a zkusil doplnit chybějící informace při mazání souborů - viz můj původní příspěvek z roku 2011. V přiloženém obrázku je žlutě zvýrazněný nově přidaný text v mazacím dialogu - aktuální adresář (schválně jsem zvolil dlouhou cestu, aby bylo vidět, jak se text ořízne)
as1.png
as1.png (68.71 KiB) Viewed 3521 times
Má na to někdo nějaký názor, případně je někdo znalý C++ ochoten můj kód zkontrolovat? Jako neznalec to zatím nechci nahrávat na GitHub a ztrapňovat se, případně způsobovat nějaké potíže správcům kódu. Žlutě zvýrazněný přidaný kód:
as3.png
as3.png (103.1 KiB) Viewed 3521 times
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by fraktik »

Pěkný.
Díky.
Počkám , až se někdo vyjádří a pak také rád využiji.
Osobně bych se tedy obešel bez toho nápisu "složka" i závorky - tak, aby se tam dala nacpat co nejdelší cesta.
Anebo mne napadá klasické Disk:...konec FileDir řetězce, který by ukazoval především tu aktivní složku...
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Zlepšení inormace při mazání více souborů

Post by AD7 »

Jedna z vecí, ktorá je potrebné do Jarného 2024 buildu nejak dostať. :D
Post Reply