Duplikáty súborov

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Duplikáty súborov

Post by AD7 »

Zdravím,
je možné - plánuje sa rozšírenie operácií nad nájdenými duplikátmi?
Teda mám nájdených veľa dupllikátov, čo s nimi? ...ručne mazať to je drina.. :?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Duplikáty súborov

Post by ino »

AD7 wrote:Zdravím,
je možné - plánuje sa rozšírenie operácií nad nájdenými duplikátmi?
Teda mám nájdených veľa dupllikátov, čo s nimi? ...ručne mazať to je drina.. :?
Pravda.

@ AD7 a další řešící duplikáty
Nicméně za současného stavu lze duplicitní soubory "snadno" pořešit pomocí přesunutí nalezených souborů do hlavního (pomocného) adresáře.
Jak na to:
- nejprve ve Find dialogu Ctrl+F vyhledám duplikáty Ctrl+D
- v aktivním panelu salamandera si nachystám pomocný adresář (třeba někde v tempu), nebo si z vyhledávání mezerníkem otevřu hlavní adresář, ze kterého vzešly nalezené duplikáty
- v okně vyhledávání označím všechny soubory Ctrl+A
- myší přesunu (ne kopírovat!) takto označené soubory do připraveného pomocného/hlavního adresáře
- potvrdím nahrazení souboru pomocí "Ano všem"
- tím se smažou duplicitní soubory z růzdných adresářů a vytvoří se v jediném cílovém adresáři.
- ta dá.

Pozor - adresářová struktura zůstane nedotčena, pracujeme na úrovni jednotlivých souborů!

@ Altap
Možná jedno "jednoduché" řešení by bylo v okně vyhledávání se seznamem duplicitních souborů pomohla možnost skrýt výskyty ze zvoleného adresáře, který považuji za "hlavní adresář", tj. adresář který považuji za zdrojový a všechny nalezené duplikáty jsou v tomto adresáři zastoupeny (to by mohl salamander i sám detekovat a nabídnout uživateli). Označil bych řádek s tímto adresářem a zvolil bych něco jako "Skrýt duplikáty ze zvoleného adresáře". Tím by mi ve výsledku hledání duplikátů zbyly pouze duplikáty, které bych mohl přímo odsud smazat pomocí vybrat vše a smazat či "Smaž duplikáty".
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Duplikáty súborov

Post by Ether »

Zrovna včera jsem řešil stejný problém. Pokusil jsem se použít Intersect a Subtract v kombinaci se změnou cesty pro vyhledávání, ale kýžený výsledek to nemělo. Nakonec jsem si pomohl tak, že jsem si výsledky seřadil podle cesty, a pak už bylo jednoduché smazat duplikáty z konkrétních umístění. Nicméně vidím v tom malý problém - pokud se najde duplicita mimo "hlavní adresář", tak touhle metodou vlastně smažu všechny kopie daného souboru.

Celkově by mohl pomoct nějaký skript/aplikace vyvolaný pomocí User Menu.
Ελληνικά rulez.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Duplikáty súborov

Post by AD7 »

Diky za tipy, toto samozrejme pouzivam. A ked treba siahnem docasne po nejakej jednoucelovej utilitke na - http://www.addictivetips.com/ alebo www.softpedia.com/ ...aj viete o nejakej dobrej, tak sa podelte.. :D

ale to mi casto moc nepomoze najma aj su rovnake subory pod roznymi nazvami a pod..
ako sa tu pise, uplne by mi postacilo - odznacenie prveho zo skupiny,,,, naviac ak by slo nejak zvolit "hlavny --- referencny" adresar tak bude to len dobre.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Duplikáty súborov

Post by fraktik »

Osobně bych podobnou featurku také velice uvítal (viz. vlákno Hledání chybějících souborů/složek).
Dosud používám http://www.clonespy.de/
Post Reply