Výběr disku pokud je žádaný disk nedostupný

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Výběr disku pokud je žádaný disk nedostupný

Post by ino »

Doufám, že se nezamotám...

Jde mi o výběr disku, když je žádaný disk nedostupný. Nemám nic předdefinováno pomocí nastavení Menu -> Configuration -> Drivers -> If path in panel is inaccessible, go to...

Tím pádem se mi při volbě neplatného disku (např při procházení historie nebo při volbě CDROM bez média) zobrazuje chybové hlášení o tom, že zvolená cesta je neplatná "The path or file name X:\ is invalid" a cesta v danném panelu je další předchozí platná cesta v historii. Toto funguje tak jak má.

Pokud ovšem mám v panelu zobrazený obsah disku CDROM, tak po jeho vysunutí se zobrazí chybová hláška o nepřítomnosti média "Drive Select Error" - "There is no disk in drive CDROM." Po zvolení "Cancel" se v tomto panelu zobrazí disk C:

Stejné chování nastává, byl-li v panelu síťový, usb či virtuální disk (vytvořený pomocí příkazu subst), který je právě nedostupný, tj byl odpojen.

:arrow: V případě nedostupného disku bez nastavení předdefinovaného disku v Menu -> Configuration -> Drivers, bych očekával, že se v daném panelu zobrazí naposledy užitá funkční cesta, která je nalezena v "Historii".

Příklad situace s přepínáním mezi disky v jednom panelu (C,D jsou pevné disky, E je CDROM s CD uvnitř):
D: -> E: -> vysunu CD -> dialog o chybě "Drive Select Error" zvolím Cancel -> v panelu se zobrazí disk C: (zde bych očekával naposledy použitou cestu E: )


Nejsem si zcela jist, jestli je to chyba nebo návrh na zlepšení, tak to píšu sem.