Kopirovanie stahovaneho suboru

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Kopirovanie stahovaneho suboru

Post by AD7 »

Ahoj,

je mozne nejak riesit tuto situaciu? Stahujem vacsi subor z internetu napr. 2GB a do konca chyba nejaka cast. Chcem si (tento neuplny, ...este v stahovacej faze) subor skopirovat na USB. No AS 2.54 berie len *aktualnu* velkost suboru, teda ho nedokaze skopirovat cely, tzn. ze pokial sa kopirovanie dostane po UZ stiahnutu velkost bode subor uz skopirovany zo siete cely. V pripade, ze by tomu tak nebolo a proces - napr. browser subor este stahuje, tak by napr. AS mohol kopirovanie pauzovat a spytat sa co dalej.. Je to realne?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Kopirovanie stahovaneho suboru

Post by SelfMan »

AS nemoze vediet v akom stave je stahovanie. Mnohe download manager-y si potrebne miesto dopredu alokuju, pripadne stahuju subov vo viacerych vlaknach. Touto cestou by som sa v iadnom pripade nevydaval.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Kopirovanie stahovaneho suboru

Post by AD7 »

Jj. diky, myslel som ze je celkom lahke zistit ci sa so suborom nejak pracuje, ci nejaky proces ho ma otvoreny pre ZAPIS ci MODIFIKACIU. OK.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Kopirovanie stahovaneho suboru

Post by SelfMan »

Samozrejme, AS vie, ze so suborom sa pracuje. O tom su tzv. Handles. AS len nevie, kde sa zapis nachadza. Nema v sebe integrovany takyto mechanizmus a nepodporuje Volume Shadow Copy.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Kopirovanie stahovaneho suboru

Post by AD7 »

Jasne. Stahovac moze alokovat miesto pre cely subor a stahuje subor po castiach, napr. ma subor 100MB a stahovac ma 4 vlakna, pricom kazde zacina na - 0, 25MB, 50MB a 75MB. Takze AS nevie ktore data su v subore platne a ktore nie. OK uz mi je to jasne. Nejde to.
Post Reply