Hledání chybějících souborů/složek

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Hledání chybějících souborů/složek

Post by fraktik »

Poptávám funkci "najít všechny NEduplicitní soubory" (ale spokojil bych se i s tipem na aplikaci která by to uměla).

Existuje nástroj, kterej chytne každý soubor z daného umístění (typicky nejnovější (či starší) stromová struktura naplněná fotkami a zkontroluje, zda se vyskytuje i v sousedním listu??
(Stačí by se zarazil při prvním potvrzeném výskytu a šel dál)
Nejlépe kdyby uměl i výsledek nějak zpracovat (dokopírovat do původní struktury či tak něco.

Jde mi totiž (kupř.) o tuto situaci:
Přítulka se přitulila k někomu jinému - a tak se (i se svým "datovým centrem") musím odsunout o dům dál.
Koupila si 640gb 2.5'' ext. disk a požádala, ať jí tam nahraji "vše společné" (fotky/mp3/eBooks/dokumenty/ba i nějaké ty filmy).
Jenže žádný disk není dost veliký (a už vůbec ne notebookový), takže nejnovější "strukturu" mám sice na svém notebooku, ale některé části jsou promazány a zachovány jen v archívech (na 2TB NAS + i na 1TB ext 3.5'' disku, sem-tam je něco nejnovějšího i na mém novém 500GB 2.5''.
Řešil jsem to tak, že jsem nejprve dal zkopírovat celé archívy (starší) a pak přes to přepisoval novější až úplně po nejnovější.
Průběžně jsem hledal duplicity a hromadně mazal (pomocí CloneSpy).
Ovšem i přestože byl novej disk USB3.0, kopírovalo se to cca 1MBps rychlostí (starej switch "po ceste") =>strávil jsem u toho týden.
Pak jsem odjel - a teď když jsem se vrátil, tak s hrůzou zjištuji, že slečně se nelíbil design a tak si ho nechala vyměnit (!!!)
Představa celé té anabáze, kterou bych musel znovupodstoupit mne vytáčí do běla.


Viz vláknoRychle ostranenie duplicitnych suborov
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Hledání chybějících souborů/složek

Post by fraktik »

Skutečně nikdo neví ani o žádné metodě, jak z okna fce "Hledat" (Ctrl+F) když poté co zadám "Hledat duplicity" (Ctrl+D) na dvou discích (Hledat v: H:\_A_\_B_; G:\_A_\_B_), jak nechat označit všechny kupř. nacházející se na disku "H"?!
Určitě to půjde nějak pomocí fce Průnik s hledanými (Ctrl+I), jen nevým, jak strukturovat výraz.
Poradí prosím někdo?

Ideálně by se pak hodily veškeré nabízené možnosti CloneSpy prográmku (viz. obrázek v příloze).
CloneSpy-vyberDuplicit.jpg
CloneSpy-vyberDuplicit.jpg (123.02 KiB) Viewed 5784 times
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Hledání chybějících souborů/složek

Post by Ether »

fraktik wrote:jak nechat označit všechny kupř. nacházející se na disku "H"?!
Jedno řešení jsem popsal v Duplikáty súborov.
Ελληνικά rulez.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Hledání chybějících souborů/složek

Post by fraktik »

Díky, používal jsem hledat jen v Aj/Čj... ale toto "seřadit dle adresáře" řešení používám, leč má to i úskalí (typicky duplicita jen podadresáři toho "mazaného"adresáře. Tj. musím složky/položky procházet stejně "ručně" - a to při počtech x tisíc není žádnej med. :cry:
Post Reply