Nastavení vzhledu - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Nastavení vzhledu - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by BRunner »

V nastavení mít možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije).
Last edited by BRunner on 02 Mar 2006, 10:27, edited 1 time in total.
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Re: Vzhled - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by BRunner »

cincura.net wrote:ad scrollbary> scrollbary bych taky klidne zahodil, mozna bych pridal moznost vodorovneho posunu pomoci modifikator+kolecko (kde modifikator je Alt. Shift, atp.)
Tomáš Rajnoha wrote:S prominutím "blbost", při normální práci prostě tohle je takovej detail, že tim bych se tak moc nezabýval. Radši bych ho tam nechal Smile
BRunner wrote:Jde o to mít rozhraní co nejpřehlednější a nezatěžovat mozek zbytečnostma (z mého pohledu), které pro práci nejsou nezbytně nutné.
Maxx
Posts: 7
Joined: 03 Mar 2006, 17:28

Re: Nastavení vzhledu - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by Maxx »

BRunner wrote:V nastavení mít možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije).
tak scrollbary bych rozhodne nechal, sice na ne nikdy mysi neklikam (staci pgup/pgdown nebo koleckovani), ale davaj jasne najevo, kolik adresaru/souboru se v aktualnim miste nachazi a jak hodne se jeste da scrollovat.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Naprostý souhlas. Při ovládání pouze z klávesnice na ně sice opravdu není čím kliknout, ale jako zpětná vazba, kde v dokumentu zrovna jsem, jsou přece k nezaplacení. Tento nápad mi přijde hodně nedomyšlený.
Altap Salamander fan since 1998
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Post by BRunner »

jis wrote:Naprostý souhlas. Při ovládání pouze z klávesnice na ně sice opravdu není čím kliknout, ale jako zpětná vazba, kde v dokumentu zrovna jsem, jsou přece k nezaplacení. Tento nápad mi přijde hodně nedomyšlený.
Nevim, za posledních 10 let co používám textové file managery mi srollbary nikdy nechyběly. Samozřejmě standartně by zůstaly, jde jen o to, mít v nastavení volbu, kterou je budu moci vypnout, když je nepotřebuju.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Vám by tedy vůbec nechyběly informace
od vertikálního scrollbaru
  • teď jsem úplně na konci seznamu souborů v panelu
    v tomto adresáři je podle miniaturní velikosti scrollbaru alespoň několik set souborů
    v tomto adresáři vidím zhruba polovinu celkového počtu souborů
    nacházím se zhruba uprostřed seznamu
    ...
od horizontálního scrollbaru
  • některý ze souborů má příliš dlouhý název a proto nevidím atributy, čas a datum
    nevidím názvy, protože se dívám na atributy
    ...
Jenom pro zajímavost, jaké je vaše standardní rozlišení obrazovky, které používáte? Třeba opravdu scrollbary k ničemu nepotřebujete :)
Jsou vlastně 2 možnosti:
  1. Buď máte obrovské rozlišení, v adresářích máte pouze limitované počty souborů, nepoužíváte enormně dlouhé názvy. Pak jsou scollbary asi zbytečné.
  2. Nebo máte naopak rozlišení velmi nízké a scrollbary vám zabírají zbytečně drahocenné místo na obrazovce.
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

jis wrote:od vertikálního scrollbaru
  • teď jsem úplně na konci seznamu souborů v panelu
    v tomto adresáři je podle miniaturní velikosti scrollbaru alespoň několik set souborů
    v tomto adresáři vidím zhruba polovinu celkového počtu souborů
    nacházím se zhruba uprostřed seznamu
    ...
Tak tohle ja treba vubec vedet nepotrebuju. Kdyz uz jsem dole, tak a) vidim, ze uz dal nemuzu b) obycejne vim za soubor daneho pismena je tam posledni. Nejradeji scrolluju mysi/sipkou a tech par pixelu vyuzil pro
vice mista
jis wrote: od horizontálního scrollbaru
  • některý ze souborů má příliš dlouhý název a proto nevidím atributy, čas a datum
    nevidím názvy, protože se dívám na atributy
    ...
Tohle bych taky nepotreboval. Zvladnu to sipkama a/nebo Ctrl-N.

Resume: Rozhodne bych tuto moznost uvital.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Vzhled - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by jis »

cincura.net wrote:mozna bych pridal moznost vodorovneho posunu pomoci modifikator+kolecko (kde modifikator je Alt. Shift, atp.)
Toto je rozumné vylepšení, které bych rovněž uvítal.
Altap Salamander fan since 1998
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení vzhledu - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by Jan Patera »

BRunner wrote:V nastavení mít možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije).
Souhlasim. Akorat zerou misto, ktereho je vzdy malo. Ve FARu je taky nemam (lze je zapnout) a neschazi mi...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Interní poznámka: pokud by se tato věc programovala, bylo by asi vhodné lišty pouze "odsunout" mimo viditelnou oblast okna. Pokud bychom lišty vůbec nevytvořili a nenastavili, pravděpodobně začnou zlobit některé ovladače myši, které rolovací lišty používají pro získání informací o okně.
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Post by BRunner »

jis wrote:Vám by tedy vůbec nechyběly informace
od vertikálního scrollbaru
  • teď jsem úplně na konci seznamu souborů v panelu
    v tomto adresáři je podle miniaturní velikosti scrollbaru alespoň několik set souborů
    v tomto adresáři vidím zhruba polovinu celkového počtu souborů
    nacházím se zhruba uprostřed seznamu
    ...
od horizontálního scrollbaru
  • některý ze souborů má příliš dlouhý název a proto nevidím atributy, čas a datum
    nevidím názvy, protože se dívám na atributy
Ne, opravdu mi to info nechybí, jsem odkojený DOSem a 40MB diskem ;-), takže mám nějak zažito udržovat na disku pořádek a mám přehled kde co mám.

A dlouhé názvy + ostatní potřebné informace se mi zobrazují v informačním řádku pod panelem.

Jinak ostatní jak napsal cincura.net.
jis wrote: ...
[/list]
Jenom pro zajímavost, jaké je vaše standardní rozlišení obrazovky, které používáte? Třeba opravdu scrollbary k ničemu nepotřebujete :)
Jsou vlastně 2 možnosti:
  1. Buď máte obrovské rozlišení, v adresářích máte pouze limitované počty souborů, nepoužíváte enormně dlouhé názvy. Pak jsou scollbary asi zbytečné.
  2. Nebo máte naopak rozlišení velmi nízké a scrollbary vám zabírají zbytečně drahocenné místo na obrazovce.
Používám 1280x1024 a šest virtuálních ploch. A extrémně dlouhé názvy soborů skutečně nepoužívám, tak do dvaceti znaků. V adresářích se pohybuju hlavně pomocí Alt+počáteční písmena názvů.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Nastavení vzhledu - vypnutí rolovacích lišt v panelech

Post by fraktik »

Ozivuju tohle vlakno z unora 2006, neb pri zestihlovani meho AS 2.52 na Win7 jsem s uzasem zjistil, ze stale jeste neni zadny zpusob, jak odstranit neaktivni (!) vodorovnou listu .

"Podrobny" vyzkum ukazal, ze se vyskytuje pouze v nekterych modech zobrazeni (alt+2/3/7, v nahledech, dlazdicich i ikonkach lista mizi).
Nemam nic proti jeji pritomnosti, pokud je ji treba (napriklad je vypnut Ctrl-N - smartmode), ale proc tam mit neaktivni sedy pruh o vysce jednoho radku?
Btw i ja uz leta roluju sipkama, nejhur pripadne i mysi (kolecko/postrani pruh touchpadu, v ostatnich aplikacich i prostrednim "tlacikem"/dvoudotek u touchpadu - toto pohuzel v AS nefunguje - treti tlacitko (resp. klik na kolecko) proste stale nema zadneho (mne znameho) vyuziti)

Jen pro zajimavost - notebook lcd 1600x1058, takze ani pri detailnim zobrazeni do stran rolovat nepotrebuju.
Post Reply