Rozpoznání prázdného CD

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Rozpoznání prázdného CD

Post by Slanec »

Občas se hrabu v (nejen svých) starých sbírkách CD a DVD a narážím na nepopsané disky. Nu což - co snadnějšího existuje, než dát disk do mechaniky a podívat se, co na něm je? Problém je, že u prázdných disků Salamander háže chybu "(1) Incorrect function", což je velmi vágní popsání problému a já obvykle nevím, jestli na médiu něco je a je jenom poškozené, nebo jestli je to prázdné a potenciálně použitelné CD.
Bylo by možné rozpoznávat rozdíl mezi "prázdné médium", "nečitelné médium" a "neznámý formát souborového systému"? (to poslední, myslím, už umíme, že?)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Rozpoznání prázdného CD

Post by Ether »

Slanec wrote:háže chybu "(1) Incorrect function", což je velmi vágní popsání problému a já obvykle nevím, jestli na médiu něco je a je jenom poškozené, nebo jestli je to prázdné a potenciálně použitelné CD.
No, ono to ani z pohledu mechaniky není takový rozdíl. To chce se speciálně dotázat.
Slanec wrote:"neznámý formát souborového systému"? (to poslední, myslím, už umíme, že?)
To jsem ještě neviděl. Nejednalo se o instalační DVD Windows?
Ελληνικά rulez.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Rozpoznání prázdného CD

Post by Jan Patera »

Ether wrote:
Slanec wrote:"neznámý formát souborového systému"? (to poslední, myslím, už umíme, že?)
To jsem ještě neviděl. Nejednalo se o instalační DVD Windows?
Nejsem si ted jist, co Salamander ci Windows na to rikaji, ale muze se jednat o (Apple) HFS-only disk.
Post Reply