AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by Ansambla »

AS 2.54 nesprávne radí súbory v priečinku po zmene súboru.

Príklad:
v priečinku mám 4 súbory
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy3 (2009).txt
novy4 (2009).txt

potom F2 a názov súboru číslo 3 zmením na "novy3.txt"

po zmene názvu súboru zostanú súbory nesprávne zoradené takto:
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy3.txt
novy4 (2009).txt


Podľa mňa správne by to malo byť takto:
novy3.txt
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy4 (2009).txt


Doteraz som používal AS 2.51 a tam to zoraďovalo abecedne správne (tak ako som to uviedol vyššie)

Ako z toho von? Kde hľadať príčinu toho, že AS 2.54 nesprávne abecedne zoraďuje súbory v priečinku?
Poradí niekto?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by Jan Rysavy »

Jak Vám soubory řadí Průzkumník Windows? (Shift+F3 z aktuálního panelu)
Salamander se snaží ctít řazení Windows. Na řazení se stále pracuje, takže Salamander 2.54 rozhodně řadí jinak než verze 2.51 (stejně jako Windows 7 řadí jinak než Windows XP nebo 2000).
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by Ansambla »

Jan Rysavy wrote:Jak Vám soubory řadí Průzkumník Windows? (Shift+F3 z aktuálního panelu)
Shift+F3 z aktuálního panelu radí súbory tak isto NESPRÁVNE, nie podľa abecedy:
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy3.txt
novy4 (2009).txt

ako z toho von?
Jan Rysavy wrote:Salamander se snaží ctít řazení Windows.
Takže teraz už otázka znie, ako donútiť WinXP, aby správne radil súbory podľa abecedy takto:
novy3.txt
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy4 (2009).txt

Dá sa niekde vypnúť to, aby Salamander 2.54 NERADIL súbory podľa Windows XP, ale tak ako ich radil AS 2.51?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by Jan Rysavy »

Toto v Salamanderu konfigurovat nelze. Nejedná se z našeho pohledu o chybu, ale o zamýšlenou vlastnost, takže vlákno přesouvám do návrhů na vylepšení.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by SelfMan »

Dovolim si vyslovit svoj nazor.
Osobne si myslim, ze toto triedenie (kde je novy3.txt na tretej pozicii) je korektne. Tak isto reaguje aj zoradovaci algoritnus v EditPLUS editore, ktory pouzivam, ale aj algoritmus zoradovania v Exceli. V starej verzii AS som to povazoval za chybu.
Zoradovaci algoritmus pracuje po 5 znak (cislo) korektne. Nevidim dovod v tom, aby nasledovna medzera toto poradie zmenila. Z mojho pohladu je to nelogicke.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by Petr Solin »

Ansambla wrote:Podľa mňa správne by to malo byť takto:
novy3.txt
novy1 (2009).txt
novy2 (2009).txt
novy4 (2009).txt


Doteraz som používal AS 2.51 a tam to zoraďovalo abecedne správne (tak ako som to uviedol vyššie)
Zajímalo by mě, jak docílit ve verzi 2.51, aby řadila výše uvedeným způsobem. Zkoušel jsem to reprodukovat a nepodařilo se mi to, uvedený seznam souborů řadí shodně s verzí 2.54. Uvedené pořadí není seřazené abecedně, předpokládám, že jste uvedl některé jméno souboru špatně, prosím o opravu.

Pokud Vám jde o řazení např. novy3 (2009).txt před novy3.txt, tak v tom se verze 2.51 a 2.54 skutečně liší a je to zcela úmyslně doplněné z důvodu kompatibility s Průzkumníkem. Podle nás je důležité, aby uživatel našel soubory seřazené ve stejném pořadí, byť zdánlivě nelogickém (stejné pořadí je např. i v standardních dialozích pro otevírání nebo ukládání souborů).
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by AD7 »

Otazkou je ci to je znak medzera v tom nazve. Mal som s tym skusenosti ze niektore subory tam maju aj iny znak /napr. pri ukladani web stranky a pod./, ktory sice *vyzera* ale *nie je* medzerou. Nejaky rozsireny znak...

To len spominam.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: AS 2.54 - nesprávne radenie súborov (chyba)

Post by SelfMan »

AD7 wrote:Otazkou je ci to je znak medzera v tom nazve. Mal som s tym skusenosti ze niektore subory tam maju aj iny znak /napr. pri ukladani web stranky a pod./, ktory sice *vyzera* ale *nie je* medzerou. Nejaky rozsireny znak...

To len spominam.
Iste, ale v tomto pripade sa pohybujeme uz v Unicode oblasti a ako vieme AS v tom ma este medzery.
Post Reply