PictView a alfa kanal

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

PictView a alfa kanal

Post by Raptor »

Castecne reaguji i na thread http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=6&t=4023 a o podpore alfa kanalu v PictView. Casto delam se soubory s alfa kanalem a dost mi vadi, ze neni moznost zobrazit jen urcite vrstvy. Prikladem budiz treba DDS soubory, kde jsou treba fonty v alfa kanalu. PictView mi ukaze jen bily obrazek. Prima, ale to je prave to co me nezajima, potrebuju zobrazit ten zbytek.

Jaka je sance a casovy odhad, kdy by se toto mohlo do pluginu dodelat?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView a alfa kanal

Post by zarevak »

Dobrý den, z tohoto důvodu mám v PictView nastavenu barvu pozadí na dost nepoužívanou fialovo-růžovou - bíle texty jsou na růžovém pozadí vidět :)

Nastavení lze provést z okna PictView: Menu "Nástroje" > "Nastavení..." > Záložka "Barvy" > Položka "Průhledná barva"
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PictView a alfa kanal

Post by Jan Rysavy »

To bych viděl jako velice okrajovou záležitost. Asi kandidát na DDS viewer plugin...
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView a alfa kanal

Post by zarevak »

Nemyslím, že by PictView měl umět zobrazovat jednotlivé kanály (v tomto případě to ani není nutné - tyto fonty jsou obvykle bílé a na výše zmíněném růžovém pozadí jsou vidět ;)

Myslím však, že by PictView mohl podporovat Alpha kanál a nezahodit ho při načtení obrázku ;) Konečně by tak šlo přeukládat obrázky s Alpha kanálem z libivolného podporovaného formátu do třeba PNG nebo 32-bit BMP 8)
Raptor

Re: PictView a alfa kanal

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:To bych viděl jako velice okrajovou záležitost. Asi kandidát na DDS viewer plugin...
Pozor - nejde mi jen o DDS, ale o vsechny formaty co podporuji alfa kanal. DDS jsem uvedl jako priklad. Stejne tak to muze byt TGA a dalsi ;-)
zarevak wrote:Myslím však, že by PictView mohl podporovat Alpha kanál a nezahodit ho při načtení obrázku ;) Konečně by tak šlo přeukládat obrázky s Alpha kanálem z libivolného podporovaného formátu do třeba PNG nebo 32-bit BMP 8)
Presne tak
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PictView a alfa kanal

Post by Jan Rysavy »

Jasně, rozumím. Pouze jsem komentoval to, že potřeba zobrazit konkrétní kanál (alpha především) je tak okrajová, že podle mě do PictView nepatří.

Raději bych v PV viděl funkce jako rozmazání určité oblasti nebo možnost jejího vyznačení "zvýrazňovačem". To potřebuje každý uživatel, který chce někomu něco ukázat formou screenshotu.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: PictView a alfa kanal

Post by AD7 »

Jan Rysavy wrote:Jasně, rozumím. Pouze jsem komentoval to, že potřeba zobrazit konkrétní kanál (alpha především) je tak okrajová, že podle mě do PictView nepatří.

Raději bych v PV viděl funkce jako rozmazání určité oblasti nebo možnost jejího vyznačení "zvýrazňovačem". To potřebuje každý uživatel, který chce někomu něco ukázat formou screenshotu.
K tomu tu máme kvalitný a lacný - http://www2.ashampoo.com/webcache/html/ ... ___EUR.htm (...asi jediny pouzitelny SW od Ashampoo)
Po pravde som ich už vyskúšal veľa ale tento sa mi javí ako najlepší aj keď stojí pár centov..
Raptor

Re: PictView a alfa kanal

Post by Raptor »

AD7 wrote:K tomu tu máme kvalitný a lacný - http://www2.ashampoo.com/webcache/html/ ... ___EUR.htm (...asi jediny pouzitelny SW od Ashampoo)
Po pravde som ich už vyskúšal veľa ale tento sa mi javí ako najlepší aj keď stojí pár centov..
10 EUR mi neprijde jako par centu ;-) Navic nekteri porad nechapu ze nejde o to napojit na AS desitky dalsich toolsu, ale pridat nove featury primo do AS. Pokud pujdu nekam na cizi PC a ponesu si AS na flashce tak asi nebudu nasladne instalovat dalsi aplikace ;-)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: PictView a alfa kanal

Post by Ether »

Raptor wrote:Navic nekteri porad nechapu
Já bych to tak nehrotil. Já jsem kupříkladu rád za každý kus užitečného softwaru, o kterém se dozvím. Pokud je to freeware či dokonce open-source, dostává bonusové body.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: PictView a alfa kanal

Post by Raptor »

Ether wrote:Já bych to tak nehrotil.
Ja to nehrotim, ale posledni dobou se stava modou, ze na kazdy request prijde odpoved typu "pouzij tenhle soft" a to mi neprijde spravne. kdybyc clovek chtel pouzivat na kazdou vec jiny soft, nepotrebuje vlastne AS ;-) Pokud se nepletu tak tady nekde je sekce/thread s uzitecnyma aplikacema/tipama, tam at se to kliden plni, ale nemotal bych to do rozsirovani funkcionality AS ;-) Ale to jen tak mimo debatu.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: PictView a alfa kanal

Post by AD7 »

Ano, každý pokročilý užívateľ má svoje nároky na SW, ktorý používa veľmi často. V prípade niektorých ako aj AS to môže deklarovať napr. aj v tomto fóre v príslušnej sekcii. Spolu s AS používam vyše stovky ďalších (zdarma i platených) programov a drobných utilít (ja osobne dávam prednosť špecializovaným programom pred veľkými balíkmi, mnohokrát je dosiahnutý výsledok podľa mojích skúseností výborný a často i "zdarma"). Len pre príklad pre prácu s PDF je to asi 12 nástrojov ktoré používam (Adobe Acrobat a podobné medzi nimi nie sú, ..na to ja nemám...).

Často je možné odpovede zaradiť do viacerých kategórií ale toto fórum to ...asi... neumožňuje(??). Teda je na zváženie či príslušnú odpoveď zaradiť ku kontrétnemu dotazu alebo "šupnúť" do "vhodnej" kategórie a veriť že užívatelia to tu celé preosievajú (...tj. prejdú si patričné sekcie sami).
Post Reply