Drag&Drop a kontextové menu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Drag&Drop a kontextové menu

Post by Hlava »

Když přetahuji cokoli myší (Drag&Drop), tak mi po puštění tlačítka vyskočí kontextové menu.

Proč jsou volby Přesunout a Kopírovat přístupné přímo, ale Vytvoření zástupce musím hledat v podmenu Ostatní?
Význam podnabídky Ostatní bych chápal, pokud v ní bude víc možností, ale takto je to podle mě jen klikání navíc.

Má to nějaký hlubší význam nebo by to šlo opravit?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Drag&Drop a kontextové menu

Post by Petr Solin »

Tato nabídka by se měla ukazovat jen při tažení pravým tlačítkem. Pro levé tlačítko je možné nabídku zapnout v konfiguraci, stránka Potvrzení, volba Operace přetažení pomocí myši.

Nabídka má dvě úrovně z toho důvodu, že v první jsou Salamanderovské příkazy a v Ostatní je nabídka příkazů systému a jeho rozšíření (např. 7-zip tu u mě na počítači má Přidat do archivu, atd.). Bohužel se nám nepodařilo tyto dvě nabídky sloučit do jedné.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Re: Drag&Drop a kontextové menu

Post by Hlava »

Petr Solin wrote:Tato nabídka by se měla ukazovat jen při tažení pravým tlačítkem. Pro levé tlačítko je možné nabídku zapnout v konfiguraci, stránka Potvrzení, volba Operace přetažení pomocí myši.
Jasně, mám to iplicitně zapnuté, proto se mi ukazuje nabídka pokaždé.
Petr Solin wrote:Nabídka má dvě úrovně z toho důvodu, že v první jsou Salamanderovské příkazy a v Ostatní je nabídka příkazů systému a jeho rozšíření (např. 7-zip tu u mě na počítači má Přidat do archivu, atd.). Bohužel se nám nepodařilo tyto dvě nabídky sloučit do jedné.
Osobně bych se přimlouval všechny volby hodit do první úrovně. Ty první dvě Přesunout a kopírovat oddělit vodorovnou čárou, pod kterou vy se případně měnil obsah (vytvořit zástupce, přidat do archivu, apod), popř. ty neaktivní tam nechat šedě. Pak zase vodorovná čára a Storno.
Ušetří to klikání, když člověk chce udělat několik zástupců, furt se musí proklikávat přes Ostatní ...
Prosím prosím :)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Drag&Drop a kontextové menu

Post by Petr Solin »

Rozumím, taky by se mi to libilo, ale jak už jsem psal, nepodařilo se nám to spojit, takže jsme zůstali u současného dvouúrovňového řešení.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Drag&Drop a kontextové menu

Post by Ether »

Hlava wrote:Ušetří to klikání, když člověk chce udělat několik zástupců, furt se musí proklikávat přes Ostatní ...
Co takhle táhnout a pouštět s Ctrl+Shift? (Bohužel to nebude fungovat se zapnutým potvrzováním.)
Ελληνικά rulez.
Post Reply