Plugin Batch Rename

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Plugin Batch Rename

Post by ino »

Zdravím,
dnes jsem sjednocoval názvosloví souborů v několika adresářích a užíval jsem si pohodlnou práci v Batch Rename pluginu.

Během té půlhodinky jsem si všiml dvou věcí, které mi lehce znepříjemňovali jinak bezproblémovou práci (snad nebude vadit, že to napíšu do jednoho vlákna):
- šířka sloupců je nepraktická. První dva sloupce jsou při práci s pluginem nejdůležitější - potřebuji vidět co upravuji (Original name) a co dostanu po úpravě (New name). A ejhle, několikrát po sobě jsem musel šířky sloupců ručne posouvat a optimalizovat, protože jsem neviděl celé názvy souborů.
Proto prosím o zavedení funkce "Automatic Column Width" alespoň pro první dva sloupce, které jsou pro pohodlnou práci s pluginem nezbytné. A jenom okrajově zmíním sloupec Size, který doplňuje tečky u souborů nad 1MB.

- poloha a velikost okna. Toto zmíním jen jako poznámku - dá se s tím žít, jenom mě to otravovalo. Ať jsem dělal, co jsem dělal, okno pluginu jsem nedokázal dostat tam, kam jsem jej chtěl mít. AS nepoužívám maximalizovaný a při přejmenovávání jsem chtěl vidět do panelu se soubory, abych viděl název adresáře, ve kterém soubory přejmenovávám (pozn. vím, že cesta k souboru je i ve spodním okně pluginu, ale byla natolik dlouhá, že nebyla vidět celá...). Během testování jsem zjistil, že fungují defakto dvě polohy: kopie velikosti Salamandera, a o něco menší velikost okna vycentrovaná na střed Salamandra. Jinou velikost a polohu jsem nedokázal nastavit.

Testováno na 2.53b1