Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Post by Raptor »

Mozna tohle nebude kazdemu po chuti, ale mluvim za sebe :-)

Libilo by se mi, kdyby zde byla moznost primo z AS (ci primo u instalace) mit moznost zvolit si, ze chci aby se AS spoustel pri startu systemu. Proste to tak pouzivam vsude a je to jedna z prvnich veci co delam po instalaci, ze ji rucne hazu do registru do Run sekce.

A jako bonus by mohla byt moznost zpozdeneho spusteni - aby se volitelne dlouho cekalo (zvolim si radove sekundy, nez najedou jine aplikace a servisy). Toto maji ruzne programy a nemyslim ze je treba to predstavovat.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Post by Ether »

Raptor wrote:Libilo by se mi, kdyby zde byla moznost primo z AS (ci primo u instalace) mit moznost zvolit si, ze chci aby se AS spoustel pri startu systemu.
Může být - jednoduchá záležitost, která potěší.
Raptor wrote:jedna z prvnich veci co delam po instalaci, ze ji rucne hazu do registru do Run sekce.
Proč registry? Není jednodušší Startup ve Start Menu?
Raptor wrote:A jako bonus by mohla byt moznost zpozdeneho spusteni - aby se volitelne dlouho cekalo (zvolim si radove sekundy, nez najedou jine aplikace a servisy). Toto maji ruzne programy a nemyslim ze je treba to predstavovat.
Chápu, že je to užitečná věc, ale aby si každý program dělal vlastní opožděný start, to je už moc, na to jsou jiné programy (rychlé vyhledání pomocí Googlu vyhodilo DelayExec, Startup Delayer a WinPatrol).
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Post by Raptor »

Ether wrote:Proč registry? Není jednodušší Startup ve Start Menu?
Nevim, pouzivam registry. Zastupce ve start menu nemam nejak rad :-) Navic jsem zvykly ze vsechny tyhle veci startuji z registru
Ether wrote:Chápu, že je to užitečná věc, ale aby si každý program dělal vlastní opožděný start, to je už moc, na to jsou jiné programy (rychlé vyhledání pomocí Googlu vyhodilo DelayExec, Startup Delayer a WinPatrol).
Vec nazoru - proc bych mel do systemu rvat dalsi aplikace, kdyz si to muze (a taky to tak delaji) prave ty aplikace co umoznuji samy sebe spustit po startu :-) Pak by bylo kontraproduktivni autorun do programu davat, pokud bych pouzival dalsi aplikace.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Post by Ether »

Raptor wrote:Vec nazoru - proc bych mel do systemu rvat dalsi aplikace, kdyz si to muze (a taky to tak delaji) prave ty aplikace co umoznuji samy sebe spustit po startu :-)
Já osobně jsem ještě žádnou takovou aplikaci snad neviděl.
Raptor wrote:Pak by bylo kontraproduktivni autorun do programu davat, pokud bych pouzival dalsi aplikace.
Dle mého názoru je určitá míra duplikace funkčnosti v pořádku(*), ale existuje určitá hranice, za kterou už hrozí zbytečné znovuvynalézání kola a tvorba bloatwaru. V podstatě jsem tedy chtěl vyjádřit, že z mého hlediska je vytvoření zpožděného startu pro Salamandera už za touto línií.

Takže - abych použil tvých slov - je to věc názoru a můj názor na zpožděný start je -1.

*) Třeba přejmenovat soubor se v AS dá pomocí F6, F2, nebo dvěma kliknutími a není to vůbec na škodu, protože každá z těch třech cest souvisí s určitými styly ovládání a určitými myšlenkovými a pracovními postupy. Kdyby se kterákoliv cesta odebrala, utrpěla by použitelnost.
Ελληνικά rulez.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Automaticke spousteni AS pri startu Windows

Post by stepand76 »

Ether wrote:Proč registry? Není jednodušší Startup ve Start Menu?
Taky preferuju spíš Startup. Je to patrné na první pohled.
Post Reply