Alt+F9 a Unpacker

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Alt+F9 a Unpacker

Post by Raptor »

Chtelo by dopilovat autodetekci unpackeru. Pokud chci rozbalovat zip, 7zip ci rar tak se vybere v kombu spravna varianta, ale pri rar formatu 001, 002, ... se vybere vzdy posledni pouzity unpacker, ale uz ne rar.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:Pokud chci rozbalovat zip, 7zip ci rar tak se vybere v kombu spravna varianta, ale pri rar formatu 001, 002, ... se vybere vzdy posledni pouzity unpacker, ale uz ne rar.
Neni problem v tom, ze nemate tyto pripony asociovane k pluginu unRAR?
Raptor

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Raptor »

Neni.
unrar.png
unrar.png (41.69 KiB) Viewed 8124 times
dialog.png
dialog.png (11.89 KiB) Viewed 8124 times
V kazdem pripade s timto mi vyvstava dalsi problem - pokud 001 soubor muze byt rar i 7zip - podle ceho AS "detekuje" unpacker? Ridi se jen nastavenim, nebo se pokousi i o vlastni logiku? Pokud je to jen na nastaveni, tak by mozna stalo za to udelat nejakou rutinu co checkne zacatek souboru a samo to vybere. Spolehat jen na nastaveni je dneska uz prece jen trosku prehistoricky zpusob. Ac nerad musim prece jen poukazat na konkurenci, kde dochazi primo k testu souboru (nespoleha se na priponu) a dle toho nabizi akce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Jan Rysavy »

Máme v plánu Ctrl+PgDn, kdy by se provedly detekce a pokud by bylo možné daný archiv rozbalit více pluginy, Salamander by se doptal. Jak však vidíte na tomto fóru, priorita je velmi nízká. Nebude to nic moc složitého, ale nějaký týden si to vezme, protože archiverů je nemálo a bude potřeba do nich dopsat rozpoznávání signatur, přeskakování PE headerů (pro SFX), atd.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Ether »

Já bych dal i svoje +1. Neříkám, že je to pro mě nějak důležitá nebo využívaná vymoženost, ale pokud to nezabere moc času (většina kódu existuje, jen je potřeba ho přesunout do zvláštní metody), tak by se tím mohla mimo jiné odškrtnout jedna výhoda TC oproti Salamanderovi.

EDIT: Mluvil jsem o Ctrl+PgDn.
Ελληνικά rulez.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Jan Patera »

Rekl bych, ze jste pridal spatny screenshot. Dle helpu (File masks used to choose unpacker when archive is extracted with Unpack command) je treba to asociaovat v Configuration/Archivers/Unpackers in Unpack Dialog Box/File masks. Nicmene toto mi opravdu nefunguje ani na *.r##, ktery je automaticky asociovan.
Raptor

Re: Alt+F9 a Unpacker

Post by Raptor »

Hmm tak ac pouzivam AS uz peknych par let tak do tech dalsich 2 nastaveni jsem nikdy nelezl (Packers a Unpackers), protoze jsem zil v domeni ze je tam jen konfigurace externich packeru jako takova a u asociace koncovek tam co jsem dal screen vidim "List and Unpack". Cili jsem bral ze je to pro oboje. To ze jinde jsou i dalsi asociace s koncovkama, to je pro me ted docela novinka a popravde je to docela zmatek. Abych teda nadefinoval spravne otevirani, tak musim 1 koncovku prirazovat na X mistech - to se uklikam k smrti. Ale ok, co se da delat :-)
Post Reply