(Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

(Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by Jan Patera »

Mam v jednom panelu otevreny lokalni disk. Ve druhem panelu mam otevreny archiv .7z na UNC ceste vedouci na Win server na opacnem konci kontinentu. Krome toho otevreneho archivu se v danem adresari nachazi jeste jeden soubor, ktery postupne roste (vyrabi ho proces na vzdalene masine). Nic vic.
A ted ten problem:
Mysi kurzor neustale preblikava na presypaci hodiny (2s hodiny, 0.25s sipka a stale dokola). Zda se mi to, nebo se Salamander snazi neustale refreshovat disk, z nehoz jsem ten archiv otevrel? (VIm, ze nenacita znovu obsah archivu.) Ma to nejaky smysl? Prace s tim archivem je ted de facto nemozna, protoze Salam v dobe presypacich hodin nereaguje :-(
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by SelfMan »

Options > Configuration > Drives > Network drives
[ ] Use automatic refresh

Uncheck the box... Dont forget to reload the directory content when needed.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by Ether »

SelfMan wrote:Uncheck the box... Dont forget to reload the directory content when needed.
Chjo, někdy už mozek nestíhá přepínat mezi jazyky, n'est-ce pas?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by Jan Rysavy »

Tak to znám, to se mi děje neustále neustále :lol:
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by Petr Solin »

Jan Patera wrote:Zda se mi to, nebo se Salamander snazi neustale refreshovat disk, z nehoz jsem ten archiv otevrel? (VIm, ze nenacita znovu obsah archivu.)
Změny v adresáři s archivem se monitorují, aby se obsah archivu při jeho změně mohl obnovit. Smysl to má stejný jako na discích, chceme zobrazovat aktuální data.

Pomohlo to vypnutí auto-refreshe pro síťové disky? Je to extrémní situace (příliš pomalý síťový disk), takže bych toto řešení považoval za dostatečné.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by Jan Patera »

Petr Solin wrote:
Jan Patera wrote:Zda se mi to, nebo se Salamander snazi neustale refreshovat disk, z nehoz jsem ten archiv otevrel? (VIm, ze nenacita znovu obsah archivu.)
Změny v adresáři s archivem se monitorují, aby se obsah archivu při jeho změně mohl obnovit. Smysl to má stejný jako na discích, chceme zobrazovat aktuální data.
A jo, archiv se mi meni pod rukama, kdyz jej prochazim. Ponekud necekane, nicmene konzistentni s obsahem disku.
Petr Solin wrote:Pomohlo to vypnutí auto-refreshe pro síťové disky? Je to extrémní situace (příliš pomalý síťový disk), takže bych toto řešení považoval za dostatečné.
Tato varianta me napadla, ale povazuji ji za extremni.
Chapu, ze se asi jedna o minoritni problem...
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: (Ne)Refresh panelu pri otevrenem archivu

Post by SelfMan »

Ether wrote:
SelfMan wrote:Uncheck the box... Dont forget to reload the directory content when needed.
Chjo, někdy už mozek nestíhá přepínat mezi jazyky, n'est-ce pas?
:wink: Vsimol si si cas, kedy som tu spravu poslal? nediv sa...
Post Reply