Registry plugin

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Registry plugin

Post by Raptor »

Zkousel jsem prave neco malo v registry pluginu a dosel jsem na BINARY polozku. Zjistuju ze plugin neumi zobrazit data. To mne prekvapilo jako prvni. Otazka jedna tedy je - bude to nekdy umet? Nebo proc to neumi? A druha vec je ta, ze neni standardne predvoleny zadny externi registry editor. proc tam ve vychozim stavu neni regedit? Proc ho musim nastavit a pak ukladat konfiguraci (a tim i ostatni balast)? To neni moc user friendly.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Ether »

Raptor wrote:Zkousel jsem prave neco malo v registry pluginu a dosel jsem na BINARY polozku. Zjistuju ze plugin neumi zobrazit data.
Co takhle F3?
Raptor wrote:proc tam ve vychozim stavu neni regedit? Proc ho musim nastavit a pak ukladat konfiguraci (a tim i ostatni balast)? To neni moc user friendly.
Obávám se, že regedit by jako externí editor neuspěl.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: Registry plugin

Post by Raptor »

ether wrote:Co takhle F3?
Aha, blbe jsem se vyjadril, cekal jsem nejaky form kde je vidim/muzu editovat primo. Ne jen prohlizet ;-)
ether wrote:Obávám se, že regedit by jako externí editor neuspěl.
No tak pak jsem nejak nepochopil funkci externiho editoru.

Jak teda muzu zadat binarni data pres AS? Asi nijak zda se.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Ether »

Raptor wrote:Jak teda muzu zadat binarni data pres AS? Asi nijak zda se.
Přímo v AS to nejde, ale když si jako externí editor zadáš nějaký schopný binary-safe editor či dokonce hexa editor, tak by to mělo fungovat.

EDIT] Třeba SciTE (binary-safe, pokud vím) nebo HxD (hexa).
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Jan Rysavy »

Další free hex editor: http://frhed.sourceforge.net/
Raptor

Re: Registry plugin

Post by Raptor »

No popravde nemam v planu projizdet hex editory a zkouset kompatibilitu s AS jen kvuli editaci registru (sam pouzivam jiny HE). jen jsem prisel na to ze tenhle plugin vlastne neni to co by mel byt, protoze umi jen pracovat s texty. Pravda, sice to pro vetsinu pripadu staci, ale mi chybi vice (k tomu co jsem uz psal).
-neni jak a kam ukladat bookmarky (stacilo by je mit primo na ikonce pluginu v change drive menu jako FTP plugin)
-neni moznost spustit regedit primo pro zobrazenou vetev (neco jako Open in regedit)

Dale jsem zjistil ze tady funguje Ctrl+M, ale asi jen na nazvy - daji se dostat do vypisu typy a data? Krome pouziti exportu samozrejme.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Ether »

Raptor wrote:No popravde nemam v planu projizdet hex editory a zkouset kompatibilitu s AS jen kvuli editaci registru (sam pouzivam jiny HE).
To ani nežádám. Jakýkoliv editor, který dokáže otevřít soubor a pak ho uložit, je kompatibilní. Editace binárních dat v registru funguje úplně stejně jako editace souborů v archivech, v podstatě i stejně jako editace běžných souborů.
Raptor wrote:jen jsem prisel na to ze tenhle plugin vlastne neni to co by mel byt, protoze umi jen pracovat s texty.
Ano, přímo umí editovat jen *SZy s DWORDy, ale já si myslím, že to vůbec nevadí, samotný Salamander neumí editovat vůbec nic.
Raptor wrote:-neni jak a kam ukladat bookmarky (stacilo by je mit primo na ikonce pluginu v change drive menu jako FTP plugin)
Co takhle Hot Paths?
Raptor wrote:-neni moznost spustit regedit primo pro zobrazenou vetev (neco jako Open in regedit)
+1 To mi taky chybí.
Raptor wrote:Dale jsem zjistil ze tady funguje Ctrl+M, ale asi jen na nazvy - daji se dostat do vypisu typy a data? Krome pouziti exportu samozrejme.
To je systémový nedostatek, který nesouvisí s Registry Pluginem. Prostě to neumí žádný FS plugin.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Jan Rysavy »

ether wrote:
Raptor wrote:-neni moznost spustit regedit primo pro zobrazenou vetev (neco jako Open in regedit)
+1 To mi taky chybí.
Vypadá to, že otevřít regedit pro daný klíč by mělo být reálné. Bohužel to zřejmě neumí jako parametr z command line, ale lze mu před spuštěním nastavit
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Regedit\LastKey

Zřejmě nepodporuje možnost vybrat konkrétní hodnotu, pouze klíč.

Mohli bychom to pověsit na Shift+F3 z našeho Windows Registry pluginu.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Registry plugin

Post by SelfMan »

Ked uz sa bavime, co komu chyba, tak mne osobne chyba moznost automatickeho otvorenia registry pluginu a presunu na kluc z clipboardu.
Podobne ako ked mam v clipboard-e daku cestu a dam CTRL+V v salamandrovi, kde sa dany adresar otvori.

napriklad:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Jan Rysavy »

SelfMan wrote:Ked uz sa bavime, co komu chyba, tak mne osobne chyba moznost automatickeho otvorenia registry pluginu a presunu na kluc z clipboardu.
Podobne ako ked mam v clipboard-e daku cestu a dam CTRL+V v salamandrovi, kde sa dany adresar otvori.

napriklad:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
Pouze na okraj: asi by to chtělo rozdrobit do více vláken, jinak se tu brzo ztratíme.

Zkuste Ctrl+V na:
reg:\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Regedit

Problém cest, které jste uvedl, je v tom, že kolidují s cestama na souborových systémech. Podle prefixu reg:\ jsme schopni identifikovat, že se jedná o cestu v Registry.
Pokud budete mít v aktuálním adresáři podadresář HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services, co má potom Ctrl+V udělat...
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Registry plugin

Post by SelfMan »

Som si vedomy, ze by bolo lepsie zalozit novy thread, ale ked uz sa o tomto plugine pisalo tu...

Problem je v tom, ze predponu "reg:" nema standardne registry cesta v clipboarde. Nie pokial si to clovek skopiruje z *.reg suboru si nejakeho davkoveho suboru. Ono vobec nie je problem skontrolovat, ci sa cesta zacina niektorou z 10 moznosti.
HKEY_CLASSES_ROOT, HKCR
HKEY_CURRENT_USER, HKCU
HKEY_LOCAL_MACHINE, HKLM
etc...
Zatial som sa nestretol s tym, ze by niekto mal takuto strukturu fyzickych adresarov. Netvrdim, ze to nemoze byt, ale cesty na disku zvycane zacinaju pismenom jednotky. (hoci Salamander funguje aj bez neho)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Registry plugin

Post by Ether »

Už v tom začíná být zmatek, zamykám vlákno. Pro každý požadavek prosím vlastní vlákno. Diskuzi pokračujte v následujících vláknech:
Ελληνικά rulez.
Locked