Info o boot sektore pre USB, CD/DVD, ...

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Info o boot sektore pre USB, CD/DVD, ...

Post by AD7 »

Zdravim,

prave som u priatela riesil napadnutie maleho PC (asi netbook, neviem moc sa nevyznam, proste nemal CD-ROM) "zakernym" virusom, a samozrejme ak som tam nieco chcel nahrat tak prave cez USB, tak ma napadlo ak by sa virus usadil do boot sektora (4096 bytov - to je rozdiel po uplnom formatovani USB medzi plnou velkostou a volnym miestom) a ostatne data by si ulozil niekde ako "zmazany" subor na konci USB (velka sanca ze tak skoro data nebudu prepisane) ci by AS nemohol zobrazovat pri info o disku (Ctrl+L) pre USB, CD/DVD, a pod. aj info o BOOT sektore, ci je USB/CD/DVD bootovatelne, a pod.


Ma niekto tip na jednoduchu utilitku na vymazanie BOOT (bezne nepristupnych systemovych oblasti) sektora?
EDIT: Nasiel som http://www.softpedia.com/get/Security/S ... Tool.shtml

Vdaka.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Info o boot sektore pre USB, CD/DVD, ...

Post by Ether »

AD7 wrote:Ma niekto tip na jednoduchu utilitku na vymazanie BOOT (bezne nepristupnych systemovych oblasti) sektora?
No sice nemůžu považovat Windows za jednoduchou utilitku, ale zato jsou všude a příkaz Formátovat mluví sám za sebe.
Ελληνικά rulez.
Post Reply