Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by AD7 »

Zdravím,

chýba mi nasledovná funkcionalita, pre efektívnejšiu prácu s AS:

- som kurzorom v paneli na nejakom súbore, napr. "img011_vylet_zoo.jpg" a chcem ho "niekde" skopírovať/presunúť. A tom momente stlačím klávesovú skratku, napr. Ctrl+W (od slova "where", kam??) a tu mi inteligentne výjdu možné adresáre (niečo ako pri F9), kde už takého súbory mám, alebo kde som napr. včera súbory s "podobnou" menovkou nahrával.
Tie možností ako určiť možné "cieľové adresáre" by mohli byť postupne podľa požiadavok dovyvíjané.

Plugin by poskytoval takú flexibilitu, kde nám nepomôžu ani záložky, ani rýchle cesty.

Bolo by to naprieč všetkými (povolenými, cez masky *.jpg; *.docx; *.mkv) súbormi a cieľové by mohli byť tiež mnohé. Takže ani špecializované nástroje - adresáre v kontextovom menu, by tu moc nepomohli.

Príklad použitia:

- mám stiahnuté video z YouTube s názvom: sacred_geomentry_flower_of_life.mp4
- stlačím Ctrl+W a vybehne mi zoznam potencionálnych cieľových adresárov:
d:\YouTube\SacredGeometry
e:\Media\Geometry
z:\Download\video\ ...pretože tam mám videá .MP4, ktoré majú v názve niektoré zo slov (geometry001.mp4, sacr-geometry.mkv, a pod.)

---
Toto považujem asi za NAJ funkciu, ktorá mi už dlho chýba v AS.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by SelfMan »

Nuz, tato funkcionalita az tak moc nechyba, ona tam totiz uz je.
Salamande ma moznost definovat skratky CTRL+1 az 0 - Hot paths.
Co vela ludi nevie je, ze tieto skratky je mozne pouzit aj v dialogoch pre kopirovanie/presun F5/F6.

P.S.> CTRL+W je skratka pre obnovenie vyberu suborov pouzitych pri poslednej operazii
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by AD7 »

To samozrejme poznám. Ale i tam je to málo, veľmi málo.. :)
Z vlastnej skúsenosti je to asi cca. 200 cieľových adresárov. I viac. Pravidelne používaných.

EDIT: Možno by to mohlo byť ako ma editor Sublime text (Ctrl+Shift+P) viď. obrázok nižšie a produkty JetBrains to univerzálne vyhľadávania, kde by ako vstup bol braný názov súboru/adresára na ktorom je kurzor...

2017-10-23_090707.png
2017-10-23_090707.png (14.19 KiB) Viewed 13196 times
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by tukanos »

Ano, je to příjemné mít tuhle funkctionalitu. Například to velmi používám v programu BeyondCompare, tam je to k nezaplacení obzvlášť v síťových cestách kde si nepamatuji cestu.
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by Slanec »

SelfMan wrote: 20 Oct 2017, 16:25 tieto skratky je mozne pouzit aj v dialogoch pre kopirovanie/presun F5/F6
Wow. I po kolika, patnácti letech se v Salamanderu učím nové, zásadní vychytávky. Díky!
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by SelfMan »

Niet za co ;-)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Návrh na plugin: AI Prediction Jump

Post by AD7 »

Ak by som ubral z pôvodnej myšlienky tak by som to videl v blízkej dobe vyriešené asi takto:

- do rýchlych ciest povoliť povedzme aspoň 500 položiek
- každá "pomenovateľná" položka - by obsahovala zoznam niekoľkých tagov, napr.: Adobe, InDesign, DTP, 2018
- pričom by vždy ukazovala buď do určitého adresára alebo preniesla fokus ma na konkrétny súbor
- slušné vyhľadávanie (v názve, tagoch, cieli) aspoň na úrovni SublimeText 3 - rôzne featúrky, prvé písmenká a pod.... :D

Parádne (vrátane klávesových skratiek) to má aj nová Opera 53 - https://www.opera-prehliadac.com/novink ... ste-listov

AS-vylepsenie.png
AS-vylepsenie.png (37.59 KiB) Viewed 10858 times
Post Reply