Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Post by fraktik »

Tak jsem si s tim ted zkousel chvilku pohrat na W7:
  • - do prvniho radku (tam se natahne jmeno oznaceneho adresare/souboru) patri jmeno linku (tj. je nutne ho zmenit)
    - do druheho radku je treba vepsat cil, kam ma link ukazovat
    - vysledek se tvari jako odkaz na adresar (ovsem po "pruchodu" jim zustava zachovana relativni (nova) cesta)
    - presunuti v ramci disku nemeni jeho status, ovsem presunutim na jiny disk se zacne tvarit coby normalni adresar (i po presunu zpet na puvodni)
    - operace presunuti se chova "hloupe" (tj. klasicky kopiruje data na "jiny" disk misto prosteho prepsani adresy v tabulce)
Etheruv navod tedy funguje (dekuji) - i kdyz ja si to predstavoval jednosusseji: najedu kurzorem na adresar, zmacknu F9, vyberu mklink a v druhem panelu se objevi odkaz

Ostatne podobne volitelne skripty (ja osobne treba pouzivam tracert, ping 77.75.72.3 -t atp.) na by mohly byt zapinatelne v konfiguraci AS.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Post by Ether »

fraktik wrote:Tak jsem si s tim ted zkousel chvilku pohrat na W7:
  • - do prvniho radku (tam se natahne jmeno oznaceneho adresare/souboru) patri jmeno linku (tj. je nutne ho zmenit)
    - do druheho radku je treba vepsat cil, kam ma link ukazovat
fraktik wrote:Etheruv navod tedy funguje (dekuji) - i kdyz ja si to predstavoval jednosusseji: najedu kurzorem na adresar, zmacknu F9, vyberu mklink a v druhem panelu se objevi odkaz
fraktik wrote:Ostatne podobne volitelne skripty (ja osobne treba pouzivam tracert, ping 77.75.72.3 -t atp.) na by mohly byt zapinatelne v konfiguraci AS.
No jo, to je těžko, když se to má nacpat do User Menu, které na takové vymoženosti není připravené. Možná by pomohl Automation plugin od Manisona, ale pořád jsem se nějak nedostal k tomu, abych se s ním seznámil a naučil pracovat, takže asi moc neporadím.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Post by Jan Rysavy »

Ano, je to skvělá aplikace pro Automation plugin. Mrkněte na ten plugin, od příští EAP verze jsme se s Manisonem domluvili, že bude zařazen do balíku Salamandera. Přesně pro podobné drobnosti je to rychlé a snadné řešení. Pokud Vám tam bude něco scházet, je právě nyní ideální čas žádat o vylepšení, protože se na Automation pracuje.

Mimochodem, mohl by zaujmout jeden z příkladů, které Manison dodává s pluginem:

Code: Select all

/*
	Make Link.js
	Creates a symbolic link.

	Sample Altap Salamander Automation Script.
	Requires Windows Vista or later.

	www.manison.cz
*/

var LinkTarget = Salamander.SourcePanel.FocusedItem.Path;
var TargetIsDir = Salamander.SourcePanel.FocusedItem.Attributes & 0x10;
var LinkPath = Salamander.TargetPanel.Path + "\\" + Salamander.SourcePanel.FocusedItem.Name;
LinkPath = Salamander.InputBox("Enter name of the link to " + LinkTarget + ":", "Make Link", LinkPath);
if (LinkPath != "")
{
	var ShellApp = new ActiveXObject("Shell.Application");
	var Cmd = "cmd.exe";
	var Args = "/C mklink ";
	if (TargetIsDir)
	{
		Args += "/D ";
	}
	Args += "\"" + LinkPath + "\" \"" + LinkTarget + "\"";
	ShellApp.ShellExecute(Cmd, Args, "", "runas");
}
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Post by fraktik »

Ano, pri prohlizeni presne tohoto pluginu (resp. jeho vlakna zde) mne napadlo zkusit zaclenit mklink do AS. Lec jsem na tom stejne jako ether - za tech 20-30 min co jsem jeho nainstalovani a rozbehani venoval jsem neprisel na to, jak s nim smysluplne zachazet... a tudiz jsem ho zase opustil... :cry:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun v rámci jednoho svazku skrz přesměrování

Post by Jan Rysavy »

To už jsme celkem mimo obsah tohoto vlákna. Mohl byste prosím založit nové vlákno k Automation pluginu a popsat, na jaké problémy jste při pokusu o použití narazil? Rádi pomůžeme, ale potřebujeme znát v čem je zádrhel. Děkujeme.
Post Reply