File Comparator: novější soubor jako druhý

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

File Comparator: novější soubor jako druhý

Post by zdhacz »

Zdravím *,

velmi by se mi hodila volba v nastavení, aby File Comparator automaticky jako druhý soubor (v mém případě ten zobrazený vpravo) bral soubor s novějším datumem/časem. Práce se soubory, porovnávání, mergeování atd. je můj denní chleba a tohle by mi velmi pomohlo. Nevím jestli je to jenom můj případ, ale vždy mám raději nové změny zobrazeny v pravém panelu.

FC používám tak, že mám označené soubory (pokud mají různá jména) nebo focus na souborech. V současnosti jsem schopen docílit toho jen tak, že novější soubor mám v pravém panelu. Takže musím přepínat (Ctrl+U), což je zbytečné. Navíc, pokud jsou oba soubory v jednom adresáři, musím otevřít stejný adresář a najít soubor i v druhém panelu, kde samozřejmě ztratím adresář původní. Pokud nechci a spouštím FC nad dvěma označenými soubory z jednoho adresáře (panelu) neovlivním pořadí souborů.

Disclaimer: vstupní dialog pro zadání jména souborů mám vypnutý, rovnou porovnám. Navíc i kdyby, stejně v něm nejde snadno prohodit soubory.

Díky,
zdhacz
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: File Comparator: novější soubor jako druhý

Post by Ether »

Pomohlo by, kdyby se daly uvnitř File Comparatoru prohodit panely?
Ελληνικά rulez.
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

Re: File Comparator: novější soubor jako druhý

Post by zdhacz »

ether wrote:Pomohlo by, kdyby se daly uvnitř File Comparatoru prohodit panely?
Jestli myslíte opravdu uvnitř, tak ano (vstupní dialog nepoužívám). Asi by to bylo i systémovější řešení.

Myslím, že by to bylo dostačující - za předpokladu, že by to fungovalo na klávesovou zkratku (ideálně např. Alt+T, v horším případě třeba Ctrl+T, jako Toggle)

(Alt preferuji před Ctrl, protože si nemusím tolik vylamovat prsty)

Díky,
zdhacz
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: File Comparator: novější soubor jako druhý

Post by Ether »

zdhacz wrote:Myslím, že by to bylo dostačující - za předpokladu, že by to fungovalo na klávesovou zkratku (ideálně např. Alt+T, v horším případě třeba Ctrl+T, jako Toggle)
Já bych byl spíše pro Ctrl+U, je to už zažitá zkratka přesně pro tenhle účel.
Ελληνικά rulez.
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

Re: File Comparator: novější soubor jako druhý

Post by zdhacz »

ether wrote:
zdhacz wrote:Myslím, že by to bylo dostačující - za předpokladu, že by to fungovalo na klávesovou zkratku (ideálně např. Alt+T, v horším případě třeba Ctrl+T, jako Toggle)
Já bych byl spíše pro Ctrl+U, je to už zažitá zkratka přesně pro tenhle účel.
Pravdaže, to mě nedocvaklo. U stisku Ctrl+U si alespoň nezlámu prsty, protože to už je stejně na obouruč :)

zdhacz
Post Reply