WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

Když už má Salamander ve výchozím nastavení zaplé refreshování panelů při každé příležitosti (a nejlepší je, když se takhle při každé aktivaci okna refreshuje síťový adresář o 1000 souborů)... Všiml jsem si, že když namountuju na vzdáleném počítači disk (připojení je přes WinSSHD na Windows XP SP3) a skočím do výpisu vzdálených disků, tak se nový disk neobjeví; musím dát Ctrl+F9.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

Co přesně znamená výpis vzdálených disků? Jde zobrazení na úrovni UNC cest (net:\\server-name)?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

Když nad tím teď přemýšlím, tak ve skutečnosti je to úplně normální výpis kořenového adresáře, ale vzhledem k uspořádání Windows tady "kořenový adresář" obsahuje po jednom podadresáři pro každý disk, který má písmeno.

Takže požadavek vyšel trošku naprázdno... Jde o to, že Salamander ve výchozím nastavení obnovuje panely se síťovou cestou při každé příležitosti, zatímco FTP a SCP panely zobrazují často zastaralé informace. Nějak mi to dohromady nesedí.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

Problém bude v tom, že ani FTP ani SCP protokol nepodporují notifikace o změnách. Server se nám sám od sebe neumí ozvat, že došlo ke změně a měli bychom provést refresh.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

A na síťových discích něco takového máte?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

Ano, síťové cesty notifikace většinou podporují. Samozřejmě je to pak otázka konkrétní implementace (například některé verze http://www.samba.org/ se tváří, že notifikace podporují, ale potom je neposílají).

Funkce pro monitoring notifikací: FindFirstChangeNotification
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

A nemůže na to mít vliv Options > Configuration > Drives > Network Drives > Do not refresh on activation of Salamander (manual refresh can be neccessary)? Teď myslím to, že se mi často obnovují panely se síťovou cestou (což je nesnesitelně pomalé a zdržující).
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

Pokud automatické obnovování na síťových discích zdržuje, lze pomocí voleb Options > Configuration > Drives > Network drives potlačit.

To ale nesouvisí s WinSCP nebo FTP pluginy.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

Víceméně ne, ale je to otravné, když přes SMB se mi refreshuje tak často, že to zdržuje práci, a přes FTP a SCP se mi nerefreshuje vůbec, takže nevidím soubory, které jsem právě vytvořil.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

Ovšem vytvořil jinou cestou než přes Salamandera předpokládám? Takže Salamander neměl šanci se o jejich vzniku dozvědět?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Ovšem vytvořil jinou cestou než přes Salamandera předpokládám? Takže Salamander neměl šanci se o jejich vzniku dozvědět?
Samozřejmě.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: WinSCP: refresh výpisu vzdálených disků

Post by Jan Rysavy »

To je bohužel problém WinSCP a FTP protokolů, který nemá se Salamanderem nic společného. Jediná možnost je automatický refresh (ideálně na pozadí) každých X vteřin. Ani jsem snad neviděl klienta, který by něco takového dělal.
Post Reply