Rychlý filtr pod panely

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
foibos
Posts: 3
Joined: 28 Nov 2009, 13:49

Rychlý filtr pod panely

Post by foibos »

Prosím o přidání rychlého filtru, jak existuje např. ve FreeCommanderu. Je nesmírně praktický, stávající filtr je proti němu těžkopádný. Mám Salamandra rád, ale tato funkce mi citelně chybí.

Image
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by stepand76 »

+1
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by ino »

foibos wrote:Prosím o přidání rychlého filtru, jak existuje např. ve FreeCommanderu. Je nesmírně praktický, stávající filtr je proti němu těžkopádný. Mám Salamandra rád, ale tato funkce mi citelně chybí.
A znáte funkci rychlého vyhledávání? Stačí stisknout lomítko...

viz zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7 ... tko#p16091
Jan Rysavy wrote:
Mem wrote:šlo by volitelně (v nastavení nebo speciální klávesou) vyhledávat i libovolný podřetězec uprostřed názvu souborů?
Stačí stisknout lomítko, viz http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=405#p405 nebo http://www.altap.cz/salam_en/features/k ... html#quick
foibos
Posts: 3
Joined: 28 Nov 2009, 13:49

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by foibos »

ino wrote:A znáte funkci rychlého vyhledávání? Stačí stisknout lomítko...
Mám dojem, že mnou zmíněný rychlý filtr je praktičtější, soubory můžete např. okamžitě zkopírovat nebo smazat apod.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Ether »

-1 EDIT: změnil jsem názor, viz příspěvek níže
  • Zapnout filtr: Ctrl+F12, Tab, *txt, Enter. Za *txt si doplňte svou masku.
  • Vypnout filtr: Ctrl+F12, Alt+D, Enter.
Jinak tlačítko na filtr se dá přilepit na nástrojovou lištu a tlačítko na vypnutí filtru je v adresním řádku.
Ελληνικά rulez.
foibos
Posts: 3
Joined: 28 Nov 2009, 13:49

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by foibos »

Zdlouhavé.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Ether »

foibos wrote:Zdlouhavé.
Nevím, na kterou část mého příspěvku reagujete. Co se týče klávesových zkratek, to je záležitost zvyku, mně zase přijde zdlouhavé přendávat ruku z klávesnice na myš a hledat nějaká titěrná tlačítka. Mnou navržené klikací řešení zahrnuje nanejvýš jeden klik navíc na každý úkon.
Ελληνικά rulez.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by stepand76 »

ether wrote:-1
  • Zapnout filtr: Ctrl+F12, Tab, *txt, Enter. Za *txt si doplňte svou masku.
  • Vypnout filtr: Ctrl+F12, Alt+D, Enter.
Jinak tlačítko na filtr se dá přilepit na nástrojovou lištu a tlačítko na vypnutí filtru je v adresním řádku.
Tohle mi také připadá zdlouhavé (netvrdím, že špatné). Prostě chci jen zobrazit všechny položky v panelu, které obsahují např "gec". Čekal bych nějakou klávesovou zkratku (Ctrl+F, ale ta už je použita pro podrobné vyhledávání), objeví se políčko a napášu "gec" a je to. Něco podobného je např. ve Firefoxu pro vyhledávání a začíná se to objevovat ve spustě jiných programů.

PS: Možná by tato funkce mohla fungovat i pro rychlé označení souborů, ale nejsem si jist, zda to není riskatní...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Ether »

stepand76 wrote:Čekal bych nějakou klávesovou zkratku (Ctrl+F, ale ta už je použita pro podrobné vyhledávání), objeví se políčko a napášu "gec" a je to. Něco podobného je např. ve Firefoxu pro vyhledávání a začíná se to objevovat ve spustě jiných programů.
Když to podáš takhle... Ono ve Firefoxu je výchozí vyhledávání po jedné položce, tak, jak má Salamander vyhledávání pomocí lomítka. Až když se zaškrtne 'Highlight All', tak se objeví všechny shody. Podobně bych to viděl asi i u toho vyhledávání v panelu.

Do začátku při vyhledávání ukázat dole v panelu lištičku, ve které půjde vidět, co jsem už napsal, a jako další funkce by tam mohlo být potom i nějaké to zaškrtávátko, které synchronizuje filtr s vyhledáváním. Pokud půjde o takovou koncepci, tak přidávám i svůj hlas:
+1
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by zarevak »

Jen se trochu připomínám s mým 3 roky starým návrhem vizualizace rychlého hledání: Quick search mode: improvements 8)

Hledání probíhá s frází: \vis\stu
Zvýraznění výsledku rychlého hledání
Zvýraznění výsledku rychlého hledání
as_rfe_quicksearchui.png (3.54 KiB) Viewed 16798 times
Barevné schema je jen nástřel
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Jan Rysavy »

Raději bych viděl redukci množiny na prvky odpovídající zadané podmínce. Používáme to každý den v interní databázi uživatelů a z hlediska přehlednosti je to o třídu lepší proti barevnému zvýraznění, které známe například z Firefoxe při zapnuté volbě Highlight all.
Raptor

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Raději bych viděl redukci množiny na prvky odpovídající zadané podmínce. Používáme to každý den v interní databázi uživatelů a z hlediska přehlednosti je to o třídu lepší proti barevnému zvýraznění, které známe například z Firefoxe při zapnuté volbě Highlight all.
+1
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by SelfMan »

+1 (redukcia zoznamu na polozky vyhovujuce podmienke)
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by stepand76 »

Jan Rysavy wrote:Raději bych viděl redukci množiny na prvky odpovídající zadané podmínce. Používáme to každý den v interní databázi uživatelů a z hlediska přehlednosti je to o třídu lepší proti barevnému zvýraznění, které známe například z Firefoxe při zapnuté volbě Highlight all.
Ano tak jsem to i myslel.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Jan Rysavy »

Mělo by jít o nový režim chování Quick Search, volitelný v konfiguraci? Má smysl mít vedle sebe Quick Search v existující podobě a zároveň v této "redukční"? Mě osobně by asi stačil jen jeden z režimů.
Post Reply