Rychlý filtr pod panely

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Mělo by jít o nový režim chování Quick Search, volitelný v konfiguraci? Má smysl mít vedle sebe Quick Search v existující podobě a zároveň v této "redukční"? Mě osobně by asi stačil jen jeden z režimů.
ether wrote:Do začátku při vyhledávání ukázat dole v panelu lištičku, ve které půjde vidět, co jsem už napsal, a jako další funkce by tam mohlo být potom i nějaké to zaškrtávátko, které synchronizuje filtr s vyhledáváním.
Pěknější by bylo mít tu lištičku a zaškrtávátko, než to měnit jen v konfiguraci.

Jinak Quick Search v aktuální podobě má asi taky své opodstatnění, ale chce to otestovat v reálných situacích. Přinejmenším bych nechal nějakou přechodnou lhůtu (s novým chováním jako výchozí nastavení), aby si to každý mohl ošahat, a pak by se zjišťovalo, kolik lidí má pořád ještě zájem o staré chování.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by zarevak »

Já jsem pro zachování aktuálního QuickSearch a případného přidání rychlého filtrování jako další funkci. Někdy totiž QuickSearch použiji pro hledání určitého souboru ve skupině a pak koukám, v jakém kontextu ostatních souborů se nalezený soubor nachází - to by s filtrem nešlo, protože by ostatní soubory zmizely.

Rychlý filtr by měl být dostatečně rychlý - tedy být schopen vyfiltrovat obsah panelu nejpozději do pár desetin sekundy od změny filtru (alespoň zobrazenou část). Nebo naopak výrazně pomalejší, aby počkal, než uživatel dokončí psaní - v tomto případě pak ztrácí funkčnost v porovnání s QuickSearch.

Osobně si však neumím moc představit praktickou využitelnost rychlého filtru :oops:
- při přeblikávání obrazovky a změně seznamu ztratím svoji orientaci v seznamu (musím očima znova prozkoumat celý seznam) a tak dá mi větší práci identifikovat správný soubor (nebo musím napsat filtr delší, aby hledaný soubor zůstal jediný)
- filtr v Salamanderu používám pro dlouhodobější úkoly (třeba filtruji jeden typ souboru, se kterým pracuji... nebo naopak schovám typy souborů, které mne nezajímají) :arrow: Rychlý Filtr by tak pro mne měl smysl v případě, že by zůstal aktivní delší dobu (pro několik náhledů pomocí F3, pro označení více souborů pomocí Ins nebo Space, ...)


Lištička se zaškrtávátkem je zajímavý návrh a fungovala by i jako vizualizace současného QuickSearch, ale zmenšila by využitelný prostor panelu (lištička s editboxem tipuji zabere jeden a půl řádku výpisu souborů) - možná by šlo využít rozumně umístěného překryvného okna hledání na způsob Google Chrome (překrytí části prvního řádku panelu by většinou nezpůsobilo problémy, protože obsahuje položku přejítí do nadřazeného adresáře):
Ukázka panelu hledání v Google Chrome
Ukázka panelu hledání v Google Chrome
chrome_findpanel.png (38.6 KiB) Viewed 6123 times
teddyman
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2010, 15:30

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by teddyman »

jako cerstvy uzivatel AS, se velmi primlouvam za moznost rychleho filtru pri hledani.
kdyz se tato schopnost objevila v TC, byl jsem z ni okamzite nadsen a vyresilo to zdlouhave opakovane hledani.
obrazek nazorne ukazuje kazdodeni pouziti,

1) hledam soubor obsahujici slovo "Anar"
2) rychly filtr me zobrazi soubory obsahujici hledane slovo
3) hnedka vidim hledany soubor a muzu jej vyuzit
AS_TC_Quick_search.jpg
AS_TC_Quick_search.jpg (130.46 KiB) Viewed 6066 times
-pokud bych hledal bez pouziti rychleho filtru, musel bych prochazet postupne, vyhledana slova v kompletnim seznamu, nez narazanim na mnou chteny soubor, coz je dost neprehledne a zdlouhave.
-nepamatuju si presny nazev souboru co hledam, diky rychlemu filtru me to "radi" co chci najit :)
jako implementace by bylo vhodne, moznost tlacitka pro zapnuti filtru, nebo nastaveni v options,

Naposled bych i rad zminil moznost zaskrtnout vyhledavani casti retezce bez nutnosti zacinat "/"

To co je v nejnovejsim TC jako Quick search je dobra vec a rad bych ji videl i v AS, dekuji.
teddyman
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2010, 15:30

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by teddyman »

naky progres ? naka odpoved ? bez rychleho filtru asi opustim Jinak vyborny Salamander. :(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Rychlý filtr pod panely

Post by Jan Rysavy »

Reakce viz samostatné vlákno http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=8&t=3943
Post Reply