File comparator - refresh button

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

File comparator - refresh button

Post by ino »

Zdravím,

mám velkou prosbu na malé tlačítko Refresh do toolbaru v okně File Comparatoru. Samozřejmě vím, že refresh je možné vyvolat z menu, nebo pomocí Ctrl+R, což také normálně dělám...

Bohužel jsem teď strávil porovnáváním a následným doupravováváním souborů ve File Comparatoru (díky pánové za něj!) stylem: doskroluj si myší v seznamu změn na další, označ text myší, zkopíruj takymyší, v jiném okně vlož a jdi zpět do File Comparatoru, kde nemůžu snadným způsobem vyvolat myší onen refresh... Poté následovala série akcí s myší v ruce. Proto by se do toolbaru to refreshovací tlačítko moc hodilo ;-)

ino
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator - refresh button

Post by Jan Patera »

Nejde tak o refresh, jako spise o recompare, coz obecne trva dlouho az strasne dlouho. Viz rada threadu zde na forech. Sam neco podobneho obcas delam a prijde mi rychlejsi mit druhou ruku na klavesnici a ctrl-R snadno zmacknout....
Jeste nekomu chybi Recompare na toolbaru? Asi ho pridam, jen nevim, jak by melo vypadat...
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: File comparator - refresh button

Post by ino »

Jan Patera wrote:Nejde tak o refresh, jako spise o recompare, coz obecne trva dlouho az strasne dlouho. Viz rada threadu zde na forech. Sam neco podobneho obcas delam a prijde mi rychlejsi mit druhou ruku na klavesnici a ctrl-R snadno zmacknout....
Jeste nekomu chybi Recompare na toolbaru? Asi ho pridam, jen nevim, jak by melo vypadat...
Pravda, je to recompare a ne refresh, ktere se mi tam vloudilo ve smyslu "zmenil se mi zdrojovy soubor, tak jej znovu nacti", coz je ve zkutecnosti "znovu nacti a porovnej".

S delkou porovnavani nemam problem. Obvykle porovnavam pouze nekolika kB soubory s nekolika stovkami radku...

Co se tyce vzhledu ikony, tak se nabizeji tri moznosti:
- kdyz se pouzije ikona File comparatoru, tak tam budou vedle sebe dost podobne ikonky (copy a recompare),
- kdyz se pouzije ikona Refresh, Snad bude uzivatelum "jasne", ze v tomto pluginu nepujde pouze o refresh obsahu souboru, ale o Refres + Recompare. Toto reseni by bylo zrejme ponekud nestandardni vuci zbytku Salamanderu
- a co pouzit ikonu Comparatoru uvnitr s sipkami z ikony Refresh (jedna sipka muze byt modra a druha ruda)
- posledni bonusova moznost: pouzit plne jinou ikonku nebo dokonce prachproste tlacitko.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator - refresh button

Post by Jan Patera »

ino wrote:- a co pouzit ikonu Comparatoru uvnitr s sipkami z ikony Refresh (jedna sipka muze byt modra a druha ruda)
Hleda se dobrovolnik pro upravu ikony. Mela by stylove odpovidat stavajicim ikonam. Pozn.: sediva bude pruhledna.
Recompare.gif
Recompare.gif (866 Bytes) Viewed 7441 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator - refresh button

Post by Jan Rysavy »

Pár návrhů.
refresh.png
refresh.png (313 Bytes) Viewed 7437 times
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: File comparator - refresh button

Post by ino »

Co tato?
Modrá a rudá převzata z ikony File Comparatoru, styl ikony převzat z Refresh ikonky, takze lze použít její neaktivní verzi ;-)
FileComparatorRecompare.png
FileComparatorRecompare.png (227 Bytes) Viewed 7407 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator - refresh button

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:Co tato?
To by šlo!
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: File comparator - recompare button

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:
ino wrote:Co tato?
To by šlo!
Dekuji, pouzil jsem ji ;-)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: File comparator - recompare button

Post by ino »

Jan Patera wrote:
Jan Rysavy wrote:
ino wrote:Co tato?
To by šlo!
Dekuji, pouzil jsem ji ;-)
Rádo se stalo ;-)
Post Reply