Synchronizace nastavení mezi instancemi Salamanderu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Synchronizace nastavení mezi instancemi Salamanderu

Post by zarevak »

xm wrote:toto resim pres Help -> Task List... -> Terminate...
Mně šlo o to zachovat otevřené instance Salamanderu, ale pak nezapomenout, že jsem v jedné přidal položku FTP, která by o pár hodin později při vypnutí Salamanderu mohla být přepsána...

Druhou instanci Salamanderu jsem nechtěl zavírat, protože:
+ Mám otevřené v panelu cesty/archivy, se kterými pracuji
+ Mám otevřených několik viewerů, které nechci znovu otevírat (většinou naleznu a otevřu soubor a nechám si ho pro referenci otevřený i třeba hodinu... najít a otevřít znovu tento soubor je ztráta až minuty)
+ Někdy mám otevřeno okno hledání. Pokud vyhledávám soubory, které je třeba upravit, přejmenovat či promazat, nemohu hledání v nové instanci provést znova, protože původní soubory již nebudou nalezeny
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Synchronizace nastavení mezi instancemi Salamanderu

Post by ino »

zarevak wrote: Mně šlo o to zachovat otevřené instance Salamanderu, ale pak nezapomenout, že jsem v jedné přidal položku FTP, která by o pár hodin později při vypnutí Salamanderu mohla být přepsána...
+1
Přesně. V práci používám vícero salamanderů současně (snad by to vyrešily taby...) otevřené v daném pořadí (první ftp, druhy pracovní adresáře, třetí pracovní jinde a čtvrtý na jinou činnost) a ještě je mám rád v systemtray hned první v pořadí hned vedle startu (bohužel moje windowsy neumožňují přesun políček na systemtray) a zavření jedné instance mi naruší tento můj zavedený pořádek (takže bych je musel všechny překlikat - nastavit "správné cesty", ještě pozavírat ostatní programy, abych je dostal hned na začátek). A podobně jako zarevak čas od času něco změním v konfiguraci (bookmark, user menu, či cokoliv jiného), ale i když to uložím, někdy při rebootu zapomenu salamandery pozavírat ve správném pořadí...
Funkce "Reload configuration" by mi také usnadnila život ;-)

PS: když to tak sepisuji, asi si budu muset vyrobit bookmark, který by spustil AS se zakázaným zápisem do registru, tak aby toto nastavení nebylo globální.
Post Reply