Internal viewer a UTF-8

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
kuboslav
Posts: 12
Joined: 31 Jul 2009, 08:36

Internal viewer a UTF-8

Post by kuboslav »

Dosť mi vadí zkomolená diakritika v súboroch s kódovaním UTF-8 (všetky zdrojáky píšem v UTF-8čke) Myslím si, že pridať túto funkciu by nemal byť problém. Dúfam, že sa ešte niekto pridá k tomuto návrhu a čoskoro to spravíte ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by Jan Rysavy »

Pokud několik stovek hodin práce budeme považovat za "nemal byť problém", potom souhlas ;)

Vážně: podpora pro Unicode v interním prohlížeči je vysoko na seznamu prací. Bohužel to problém je a dříve plánujeme řešit jiné problémy.
Zatím doporučujeme použít alternativní "prohlížeč" Unicode souborů, například program SciTE.
kuboslav
Posts: 12
Joined: 31 Jul 2009, 08:36

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by kuboslav »

Jan Rysavy wrote:Pokud několik stovek hodin práce budeme považovat za "nemal byť problém", potom souhlas ;)
Pardón .. nevedel som, že niečo na prvý pohľad tak banálne je v skutočnosti tak zložité .. No každopádne verím, že to zvládnete - veď úroveň tohoto programu svedčí o tom, že ste šikovní programátori ;-) Nielen ja, ale určite aj kopec iných ľudí Vám v tom drží palce :-)

btw: v akej fázy je vývoj tohoto upgreadu ? Aby som vedel v akom časovom období sa môžem začať tešiť :-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by Jan Rysavy »

Zatím je věc ve fázi úvah (žádný časový rámec). Momentálně se soustředíme na vydání verze 2.53 včetně češtinu a němčiny.
overmind
Posts: 2
Joined: 14 Apr 2016, 09:57

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by overmind »

Dostala se tento problém na nějakou vyšší prioritu? Rád bych si otevřel pomocí F3 i soubory v češtině, přesněji v kódování Windows 1250
Altap používám mnoho let a tohle společně s nepodporou unicode souborů mi na něm vadí. Zdá se mi, že se vývoj nějak zastavil.
Díky
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by Jan Rysavy »

Podporu pro Unicode stále postrádáme a chceme se k tomu prokousat. Zatím problém řešíme pomocí externích programů, ale není to optimální.

Ohledně vývoje - několik měsíců jsme nyní trochu neplánovaně věnovali odstraňování často hlášených chyb, ale už s tím končíme, je to taková nevděčná práce, co není na povrchu téměř vidět.
overmind
Posts: 2
Joined: 14 Apr 2016, 09:57

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by overmind »

Není vidět??
Uvedu příklad, nějaká slečna v práci pojmenuje soubory květnatou češtinou a se speciálními znaky, které si nabere přes schránku z nějakého unicode zdroje srdíčka a podobně a já je pak nemohu otevřít přes Salamandra. Občas i stažené soubory z internetu jsou v unicode a ty si musím přejmenovat.
Vede mě to pak k tomu abych v PC neměl žádné unicode soubory. Ve starších verzích myslím nešla ani smazat složka, když v ní byl soubor s názvem v unicode.
Žít se s tím dá, když vidím otazníky ve jménu souboru je mi jasné že zase mám unicode soubor, ale...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by Jan Rysavy »

Asi jsem se špatně vyjádřil. Opravovali jsme poslední měsíce chyby jako pády Salamandera z bug reportů, co nám uživatelé zasílají. Tuto práci jsem označil jako neatraktivní, protože na povrchu Salamandera není vidět. Chceme co nejdříve dokončit verzi 3.07 a přesunout se k psaní nové funkcionality, která vidět je.
zorglups
Posts: 9
Joined: 29 Jan 2013, 11:24

Re: Internal viewer a UTF-8

Post by zorglups »

Unicode would be a really visible feature to bring to Altap Salamander.
Many people need it.
I need it daily.

It is not solved by external programs unless you tell me how to integrate an external viewer with your Find dialog.
i.e. : I search log files based on content. The search lists me several files. Using F3-F3, your viewer opens the file and jump to the first occurence of the searc string.

Do you have any external program that would allow this ? Suggestions are welcome.
Post Reply